Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet választani ezen...

Hogyan lehet választani ezen két rossz közül?

Figyelt kérdés

A párommal megközelítőleg 3 éve élünk együtt, és van egy 1 éves fiunk(nem tervezett).

Sajnos a párommal már régen megromlott a kapcsolatunk, majdnem minden nap veszekszünk, voltaképpen egyáltalán nem is illünk össze. Teljesen kiábrándultam belőle, a legkevésbé sem szeretem, sőt!. Egy dolog miatt vagyok mellette: a fiam miatt. Párom előszeretettel hangoztatja, hogy ha szakítunk, akkor végleg elveszi tőlem, nem is láthatom. Ennek sajnos foganatja is lenne, mert a családjának 90%-a már amúgy is Angliában él, és ő is kimenne hozzájuk, így gyakorlatilag talán évente egyszer láthatnám a fiam.

Viszont a párommal már borzalmas együtt élni, állandóan veszekedni, mindig elviselni a piszkálódásait.

Ez a helyzet. Gyakorlatilag két dolog közül választhatok: Vagy elveszítem a fiam, vagy egy olyan emberrel kell leélnem az életem, aki mellett minden egyes perc csak szenvedés.

Ti mit tennétek?

Egy apa


2010. nov. 16. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fel kell vállalnod a másik rosszat. A gyerek azért mégis a tiéd lesz, még ha távol is tőled. Így viszont te leszel roncs. Aztán annak a gyereknek mire lesz jó egy roncs apa.

Az asszony nem érzi tarthatatlannak a helyzetet?

Üdv, HajDoktor

2010. nov. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
uuupsz! Egyből azt akartam írni,hogy nem veheti el,meg hogy általában az anyának ítélik,erre látom,hogy nem az anya írta a kérdést. Hát ez szar helyzet!
2010. nov. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz ügy. :( Nem lehet már rendezni a viszonyt köztetek sehogy? Úgy tűnik szereted a fiad, ez lenne a legjobb megoldás.
2010. nov. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Ő is így érez, de nem mondja ki. Ha két ember annyit veszekszik, mint mi, akkor ezt már tudni lehet. Én nem hibáztatom őt, mert mindketten hibásak vagyunk, de eljutottam arra a pontra, hogy alig várom, hogy végre bemenjek dolgozni, és ne legyek otthon vele. Szabályos gyomorgörcsöm van, ha el kell indulni haza, mert már tudom, hogy jönnek majd a gúnyos megjegyzések. Ez a kapcsolat halott, mindketten tudjuk.

Csak itt van ez a kapocs, a fiam, és ezért nem mentünk még szét.

2010. nov. 16. 09:43
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyermek végleges kiviteléhez szükséges a másik szülő beleegyezése is, meg a gyámhatóságé is, úgyhogy attól nem kell félned. Jól hangzik, jó fenyegetés, de nem olyan egyszerű. Másrészt pedig, amíg a gyerek nincs hivatalosan elhelyezve nem is kell ezen aggódnod.
2010. nov. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindketten értelmes felnőttek vagytok, én biztos vagyok benne, hogy ha szépen leülsz vele szembe akkor meg tudod értetni vele hogy a gyereknek az a legjobb hogy ha van apukája. Ha elsőre nem is de biztos hogy sikerül meggyőzni, csak bizz magadban. Saját tapasztalatból, vagyis a gyerek szempontjából kérlek, hogy old meg másképp ezt a helyzetet, én olyan szülők gyerekeként nőttem fel akiknek rajtunk kivül semmi közük nem volt egymáshoz monhatni... szép lassan tönkretették magukat majd engem és tesómat, apám teljes alkoholista lett (meghalt) anyám néha iszik, veszekszik, érzelmileg zsarol, tiszta ideg vagyok tőle stb. Ha úgy gondolod h jó kapcsolat nem lehet már köztetek akkor a gyerekért legalább lépj ki a kapcsolatból és próbáld megoldani h láthasd. Augy anyum még most is azt hajtogatja , hogy ő milyen jo anya volt meg feláldozta magát ÉRTÜNK ebben a kapcsolatban. Hát az ilyen gyerekek nevében mondom: kösz szépen! de nem kell értünk feláldozni magatokat! Amugy sajnálom h ilyen helyzetbe kerültél, de bizz magadban mert biztos h van kiút.
2010. nov. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Múltkor megpróbáltam békés módon szakítani, hogy a láthatás is meg legyen oldva, és mindent felnőtt módon megbeszéljünk. Azonnal elkezdte sorolni, hogy milyen hibákat követtem el a múltban, hiába mondtam neki, hogy ez most nem számít, és zárjuk le az egészet normálisan. Megint csak azt hajtogatta, hogy sosem látom többet, maximum csak képen. Azért döntöttem a szakítás mellett, mert én is olyan családban nőttem fel, ahol a szüleim állandóan veszekedtek. Engem is megviselt ez, így gondoltam, jobb lesz a babának, ha inkább apa nem lesz mellette annyit, de nem kell elviselnie, ahogy a szülei szétszedik egymást minden egyes nap.

És ezt kaptam, semmi kompromisszum.

Eddig olyan 10-szer szakítottunk majdnem a 3 év alatt, mindig megígértük, hogy megbeszéljük a dolgot, változunk, nem veszekszünk. És aztán mégis.

Egyszer még azt is mondta, hogy szeret veszekedni velem.

Abszolút nem illünk össze. De ha nem viszi külföldre, akkor elmennek az ország másik végébe. Neki az a lényeg, hogy elválassza tőlem. Tudja, hogy ez a legnagyobb ütőkártyája, amivel nem tudok mit kezdeni.

2010. nov. 16. 10:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Valahogy nem tudnad helyrehozni a kapcsolatot? Probalj meg valahogy te engedni... kozeledni, bokolni, kezdemenyezz oszinte beszelgetest... ejjel bujj melle, oleld at... Ilyesmi... S mondd meg, hogy mit erzel... Probald megszeretni ujbol... Azt nezd benne, amit megszerettel mikor osszejottetek... Ha ertelmes no, akkor o is engedni fog, s helyrehozhatjatok ezt a kapcsolatot... Probaljatok meg egy napot veszekedes nelkul lenni... Aztan ha megy, majd probaljatok ket napot... s igy tovabb... Probaljatok ujbol egymasba szeretni... Aztan ha tenyleg megtettel mindent, s latod, hogy hiaba... muszaj lesz a masik rossz mellett donts...

Legy te kedves vele... Remelem veszi majd a lapot, es lehagy a piszkalodassal...

Minden jot kivanok Neked! Remelem sikerul valamit tenni...

2010. nov. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hiába megy el az ország másik végébe.A bíróság hozni fog egy ítéletet, amiben benne lesz a láthatás is. Teszem azt heti 2* 12 óra mondjuk. Az lesz köteles ezt az időpontot betartani, akinél agyerek el lett helyezve. Tehát ha te Szegeden élsz-és eddig ott éltetek hármasban-ő meg fogja magát és elköltözik Sopronba, köteles lesz a gyereket heti kétszer elvinni hozzád, mert a költözés irreális távolságot teremtett a láthatásban, ami nem a te hibád, tehát neki kell megoldania az ítélet betartását.
2010. nov. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akárhová megy az anya, NEKI kell biztositani a láthatást, ha elhagyja azt a helyet, ahol most éltek.

Ennyi.


Elviheti akár Angliába is, (ez persze nem igaz), ha biztositja, hogy 2 hetente hazajöjjön a gyerek.

Persze külföldre nem viheti, ahhoz már a te beleegyezésed is kell, de tudd, hogy ez csak ajog és eg asszony sok mindenre képes... Csináltat neki egy személyit, elviszi vele Angliába és tényleg nem látod többet, max. perelheted... Ami meg 100 év lesz kb. Ez van.


Ennek ellenére elhagynám. A gyereknek EZ biztosan enm érdeke, hogy ilyen feszültségben nőjön fel. Aztán remélném a legjobbakat, meg előre jelezném, hogy perelni fogom, ha bármiben törvénytelenül jár el.

2010. nov. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!