Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan léphetek ki a szüleim...

Hogyan léphetek ki a szüleim "majomszeretetéből"?

Figyelt kérdés
17/L
2010. nov. 15. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugy,hogy te is szereted õket.Viszont tudod milyen sokan cserélnének veled.Annyit mondhatsz nekik,hogy nincs szükséged a szeretetükre,hàtha hiànyozna neked.
2010. nov. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mit értesz majomszeretet alatt?
2010. nov. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ismerem a témát, hogy a szüleid annyira szeretnek, hogy neked az már túlzás. Én úgy oldottam meg, hogy 18 évesen érettségi után kijöttem külföldre és mikor hazamegyek örülök én is, hogy látom őket.
2010. nov. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi az hogy 'majomszeretet"? Ez minden családban más azt hiszem, és nem írtad le konkrétan, hogy mi az ami zavar!

Egészen biztos, hogy többször is jelezted nekik, hogy mi a "terhes" a számodra?...Nyugodt pillanatukban ülj le velük, és mondd el nekik, hogy Neked mi nem jó abban ahogy szeretnek,példákkal!

Bocsi, nem ismerlek, csak általános példákat írok le: Ne fogadd el a majomszeretetüket, hanem csináld meg helyettük azt amit kapsz! Például elmehetsz reggelit készíteni nem csak magadnak, hanem nekik is, vagy kitakaríthatod a szobádat mielőtt megtennék, vagy kimoshatod a ruhádat mielőtt megcsinálnák...Vagy szólnál rendszeresen, hogy hova mész és mikor mész haza, előzd meg a kérdéseket!Vagy ne fogadj el pénzt tőlük, sőt még adhatnál is nekik a számlákhoz, akkor is ha nem kérnek.

Külföldi tanulmányaidat csak munka mellett tudnád folytatni, vagy azért elfogadnád a szülői pénzt, hogy nélkülük, de belőlük élj!?

Mostani fejeddel biztosan azt gondolod, hogy Te nem ilyen leszel, mint ők most!

De szívesen megnéznélek húsz év múlva!!!! :)

2010. nov. 16. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előzőtől kérdezem, hogy 17 évesen, hogy a fenébe csinálja, hogy ne fogadja el a pénzüket és még adjon is nekik segítségként?

Amúgy nem tudom, tényleg jó lenne, ha leírná konkrétan mi a agáz a szüleivel. én valahogy nem arra asszociáltam, hogy mosnak főznek takarítanak rá. 17 évesen a mosás-főzés természetes, hogy nem az ő dolga, a szobáját persze takarítsa maga, de a többi mégiscsak a szülei dolga még.

2010. nov. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

KIEGÉSZÍTÉS:

Bocsi, én csak általánosságban írtam néhány példát, természetesen a szülőknek nem csak szeretetet kell adniuk, hanem anyagilag is kell segíteni arra érdemes gyermeküket. Talán hallottál már diákmunkáról, hallottál már olyan családokról is, ahol a szülők önhibájukból munkanélküliek....

Szerinted a szülők hátára van írva, hogy csak ők gürizhetnek, a 17 éves szegény gyerek miért nem tud egy vacak automata mosógépet megpakolni?

Szerintem, nagyon nagy baj lehet abban a családban, ahol a majomszeretettel van a probléma, és azzal a tévhittel, hogy a családban egy 17 éves nem érzi, hogy neki is van rendszeres feladata, ő is fontos "valóban értékes" tagja egy kis közösségnek.

Sajnálom, nem azért mert majomszeretettel szeretik, hanem mert nem az életre nevelik.

2010. nov. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget nem írtam, kedves kérdező!

A szüleid lássák, hogy kezdesz felnőtt lenni.

Apránként jelezd határozottan, de nem sértően, hogy mi bánt! Mindig találj valami megnyugtató indoklást vagy választ a részükre, amiből érzik, hogy szereted őket. Érezzék, hogy meghallottad amit mondtak, de most engedjék, hogy figyelembe véve az ő érveiket,Te dönthess.

Amit mondasz nekik, azt tartsd be! Ezt 1x-2x nem elég próbálgatni!

Így szemmel látható eredmények lesznek!

2010. nov. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!