Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tudok csinálni?...

Ilyenkor mit tudok csinálni? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma anyámék vettek nekem 2 pulcsit úgy hogy ott sem voltam. Odaadtták az előbb nekem hogy próbáljam fel, én felpróbáltam de a pólóm kilógott alóla és az ujja is szorított. Mondtam apámnak hogy nem jó mert szorít erre rávágja hogy neked ilyen való nem az ami a térdedig ér (mellesleg nem érnek a térdemig a pulcsijaim). Meg elkezdi hogy akkor szólalhatsz meg amikor elmész valamilyen kűzdősportra. Egyszer már judoztam lesérültem akkor meg azt mondta hogy nem kellett volna erőltetnem hogy judozzál. Most is ordít hogy hogy képzelem hogy vesznek nekem egy pulcsit én meg nem hordom, és azt se értem hogy miért nem visznek el magukkal vásárolni ruhát. Mit tudok velük csinálni??? 13/F


2010. nov. 13. 20:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Látja mert ismeri a haverjaim de azokra meg azt mondja hogy ezek ilyenek te neked nem kell őket követned... A teniszen az összes gyerek és az edző se volt túlságosan kedves. Pl. Egész edzés alatt csak b*sztatni tudtak. Az edző meg mindig lehordott mindenki elött hogy milyen béna vagy hogy out-ot ütsz. Na mind1 nézek pár teniszes helyet és kipróbálom őket. Anyámmal szoktam menni ruhát venni. Ma pedig nagyanyámnál voltam és szó nélkül elmentek ruhát vásárolni. Csak az a bajom hogy apám ordít velem hogy a suliba is hordjam és hogyha meglátja hogy nem veszem fel soha, akk biztos ki fog osztani. Rajtam meg az egész suli röhögni fog.
2010. nov. 13. 20:49
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy tenisszel kapcs.-ban rosszul mentek a dolgok. A tapasztalatom az, hogy ha rossz közösségbe kerül valaki, akkor az kihathat arra is, hogyan érez egy sport iránt. Bnőm pl. röpizett, és volt egy pár csaj röpin, aki eléggé kukacoskodott vele edzésen, és a bnőm végül megutálta a röpit. :( Most se szeret játszani, mert rossz emlékei vannak... ezt sajnálom. Ezt nem lenne szabad hagyni, hogy pár ember elrontsa a kedved egy remek sportágtól.

Másrészről: nem akarok így embert láthatatlanba szidni, de az edződ kissé... khm, furcsa ember lehet. Nálunk pl. nem szokás lehordani azért valakit, mert méteres outot üt. (nálam is sokszor előfordul.) Mit csinál olyankor a JÓ edző? Megnézi milyen az ütőfogásod, jól fogod-e tenyeresnél az ütőt. Megnézi, jól tartod-e, jó a technikád. Mindenbizonnyal nem, ha out-ra ment a labda, így aztán kijavítja a fogásod; illetve elmondja, hogy az ütő fejét tartsd alacsonyabban/magasabban, stb. Segít, tanácsot ad, fejleszt. Az olyan edző, aki kiabál veled ezért, NEM IGAZI, nem jó edző... jó is, hogy váltottál, mert ilyen edző mellett teniszezni képtelenség. Keress másik helyet, és emiatt ne hagyd abba :)


Anyámmal szoktam menni ruhát venni. Ma pedig nagyanyámnál voltam és szó nélkül elmentek ruhát vásárolni.

Hm, lehet valamiféle spotán ötlet volt. Rájöttek, hogy jövőhéten nem lesz idejük rá, ezért mentek csak el így hirtelen, vagy nem tom. Legközelebb kérdezz rá: "anyu, apu, mikor terveztek ruhát menni vásárolni?" Karácsony előtt, így főleg (mikor az emebr hajlamos ruhát kapni) beszélned kéne velük ezzel kapcsolatban.

Tudom, srác vagy, ezért nehéz beszélned az érzéseidről... arról, hogy szar lenne, ha az egész suli rajtad röhögne, de ha nem beszélsz, nem is értik meg majd a szüleid. A lényeg: látom, apud nagyon kemény (vagy keménynek próbál lenni...) ezért ne vele hanem anyuddal beszéld ezt meg! Hidd el, jobban meg fog érteni, mint apud.

Mond el anyudnak, hogy mennyire zavar, hogy a suliban már röhögnek rajtad (ha nem igaz, akkor se baj ha ezt mondod :D a lényeg hogy anyud érezze, hogy tényleg gyerekesek már neked ezek a pulcsik. az se baj, ha füllentesz párat.

Remélhetőleg anyud megérti a helyzetet majd, és apuddal is beszél majd.

Nem tom, van-e nagyobb tesód, akár bátty (feltételezem nem, mert akkor nem így viselkednének veled) akár nővér. Ha van nővéred, esetleg őt megkérheted hogy beszéljen szüleiddel. Mondja el az ő korában, mikor ő 13 volt akkor sem ilyen pulcsit hordtak a fiúk, stb. :)

2010. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Tesóm nincs. De ha azt mondanám hogy az egész iskola rajtam röhög az igaz is lenne mert múltkor apám ötletéből le kellett vágni a hajam tök rövidre mikor nekem az úgymond "hosszú haj" áll jól. És mikor megláttak a suliban háát nem kicsit röhögtek és utána egész nap én voltam a téma.

Amúgy sikerült beszélnem velük és visszavisszük a pulcsikat holnap, ja és apám meg felhúzta magát emiatt de mostmár lenyugodott. És még 1x köszi a válaszokat.

2010. nov. 13. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!