Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tudok csinálni?...

Ilyenkor mit tudok csinálni? (Bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ma anyámék vettek nekem 2 pulcsit úgy hogy ott sem voltam. Odaadtták az előbb nekem hogy próbáljam fel, én felpróbáltam de a pólóm kilógott alóla és az ujja is szorított. Mondtam apámnak hogy nem jó mert szorít erre rávágja hogy neked ilyen való nem az ami a térdedig ér (mellesleg nem érnek a térdemig a pulcsijaim). Meg elkezdi hogy akkor szólalhatsz meg amikor elmész valamilyen kűzdősportra. Egyszer már judoztam lesérültem akkor meg azt mondta hogy nem kellett volna erőltetnem hogy judozzál. Most is ordít hogy hogy képzelem hogy vesznek nekem egy pulcsit én meg nem hordom, és azt se értem hogy miért nem visznek el magukkal vásárolni ruhát. Mit tudok velük csinálni??? 13/F


2010. nov. 13. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
vigyétek vissza a pulcsit és válassz helyette nagyobbat.
2010. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Normál helyeken tényleg vissza lehet vinni a ruhát, ha rossz a méret. És kérd meg őket, hogy legközelebb ugyan ne vegyenek neked pulcsit anélkül, hogy felpróbálnád.
2010. nov. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Valahogy megpróbálom rávenni őket am invázióba vették ugyhogy vissza lehet vinni. Köszi a válaszokat
2010. nov. 13. 20:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Pofonegyszerű: mikor elmennek (látod hogy készülődnek otthon) menj velük. Mikor mondják h vásárolni mennek, mond nekik, te is szeretnél velük menni. vagy akár te magad is felvetheted az ötletet "Apu menjünk el cipőt venni stb) bár te fiú vagy, szal nem hiszem h vásárolni akarnál :D

Sztem azért vesznek neked így cuccokat, mert ugye srác vagy... és talán azt gondolják, a srácok utálnak ruhát vásárolni. Öcsém is utál, és kibírhatatlan ha egy ruhaboltban akár 10 percig is kell lennie... ezért vesz neki anyu gyakran külön pulcsit, anélkül, hogy az öcsém ott lenne. De engem pl. mindig magukkal visznek anyuék, ha rucit mennek vásárolni, mert ugye csaj vagyok, imádom a divatot:)


2. Ha a judo nem jött be, válassz másik sportot. De nem tom mért erőltetik a KÜZDŐsportot. Ha te nem szereted, akkor nem kell a küzdősport, jó a foci, vagy kosár, tenisz ha azt szereted.

Ha most nem sportolsz, akkor azért akarják, hogy elkezdj sportolni, mert egy remek lehetőség :) Barátokat szerezhetsz, izmosodhatsz, erősebb, fittebb leszel. Csoportba kerülsz, megismered a társasági élet szabályait, közvetlenebb leszel. De nem kell ehhez feltétlen küzdősport, jó a foci is pl. :)

2010. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát most hagytam abba a teniszt de a héten akarok menni ping-pongozni mert én az ilyeneket szeretem nem azokat amikben verekedni kell.
2010. nov. 13. 20:32
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: én is teniszezem, és imádom :D

Nem tom miért hagytad abba (ha nem tetszett, vagy lesérültél, vagy ha nincs sátor, akkor megértem) Nálunk pl. mindig sátor van a tél miatt (mi nyáron mindig kinnvagyunk a szabadba, ősz közepétől, télen sátor van), de ha a városodban, lakóhelyeden nincs sátor, csak szabadpálya, az sz*r ügy :( De ha amiatt hagytad abba, mert pl. az edződ befejezte az oktatást, vagy valami akkor sztem ne hagyd annyiban, keress más edzőt, stb :)


A pingpong se rossz, igaz, sztem annyira nem mozgat meg, mint a tenisz. (próbáltam, és lényegesen kevesebb mozgás volt...)

Ami még nagyon jó: fallabda. hasonló a teniszhez, az ütő könnyebb súlyra, és szintén "lightosabb" mint a tenisz, de többet mozogsz, mint pingpongnál.


Kipróbálhatod az úszást is, vagy vízilabdát.

2010. nov. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Engem is szoktak vinni, de mostanába 2szer is voltak ruhát venni mind a kétszer rosszat vettek. Különben anyám tud jó ruhákat venni nekem, csak mikor apámmal mennek vásárolni akkor apám szavára megy az egész. Az a baj hogy nem értik meg hogy ne a gyerek osztályon vegyék a ruhát mert ott jó lehet vesznek egy 164-es pulóvert de az már nem jó rám. Mondtam nekik hogy M-est vegyenek de azt mondják hogy az nagy rám. Multkor elmentem jó volt, és akkor se akarták azt megvenni
2010. nov. 13. 20:36
 8/13 A kérdező kommentje:
Teniszre lehet visszamegyek csak máshova, mert ahova jártam a közzösség egy nagy 0 volt.
2010. nov. 13. 20:37
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha szereted a teniszt, csak a közösség miatt ne hagyd abba! Ha úgy érzed, váltanod kell, akkor válts, de pár (rosszakaratú...) ember miatt ne hagyd abba. ;)


Hm, vásárláshoz annyit, hogy "sunyiba" próbáld elérni azt, hogy anyud akkor menjen el vásárolni, mikor apudnak valami dolga van. Pl. dolgoznia kell, vagy apud elment a haverokkal vacsizni, vagy valami.

Vagy amikor apud máshol van, munkahelyen, akkor mond anyudnak "na anyu, hétvégén nem fogok ráérni, mert elmegyek a haverokkal/tanulnom kell,/stb, menjünk most pulcsit venni!" És elmentek apud nélkül.

Másrészről: az öcsém is, oszt. társaim is nagyobb, bővebb pulcsikat hordanak. (Sokszor kérdezem anyut: "teee nem nagy ez a pulcsi amit az andrisnak vettél?" erre azt mondja anyu: nem dehogy, a korabeli srácok is ilyet hordanak") És tényleg! Anyudnak sztem látnia kéne, milyen pulcsikat hordanak a haverjaid, és ha látná hogy pl. az összes haverod ilyen bővebb (nem térdig lógó, de M-es például) pulcsit hord, meg fogja érteni, hogy te nem szeretnél kilógni a "kispulcsijaiddal" :) Tudni fogja, hogy ciki lenne így a haverokkal. Ezt kell megértetni vele.

2010. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lemaradt: Hívd meg a haverjaidat hozzátok, hogy lássák a szüleid, ők milyen pulcsit hordanak. és miután elmentek, mond anyudnak: "na látod, XY meg VZ meg XW mekkora pulcsit viselt?" Anyudnak éreznie kell majd, hogy ha továbbra is "picipulcsikat" vesz neked, cikizni fognak a haverjaid - márpedig egy szülőnek nem lehet az a célja, hogy cikizzék a gyerekét!
2010. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!