Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy ilyen embert...

Hogy lehet egy ilyen embert "megszelídíteni"?

Figyelt kérdés
Egy barátomról van szó. Nem akarom elveszíteni, de borzasztó nehéz eset. Mindenkit lenéz, kigúnyol, azt hiszi, az a helyes, amit ő gondol a világról. Nem dolgozik, a szülei tartják el, pedig elvileg felnőtt. Mindenki eltávolodik tőle, mert nem bírják elviselni a természetét. Nem becsüli meg azt, amije/akije van, magát mindennél előbbre helyezi. Bejöttem az életébe, fiatalabb vagyok nála, tapasztalatlanabb. Ő azt hiszi, hogy engem tud irányítani, olyanná akar tenni, amilyen ő. Szeret vagy csak fél, hogy egyedül marad-nem tudom. Én azt hiszem szeretem őt feltétel nélkül. Ez abban nyilvánul meg, hogy gondoskodni akarok róla, törődni vele, akármilyen nehéz eset is. Múltkor sírva fakadtam a hisztije miatt, mert nem vagyok olyan erős, hogy elviseljek mindent. Azt gondolom, meg tudom változtatni vagy legalábbis előtérbe hozni a jó tulajdonságait (mert vannak). Voltatok már ilyen helyzetben? Ha az a bizonyos nehéz eset szeret valakit, képes hagyni magát, hogy megváltozzon?
2010. nov. 13. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy bele szerelmes, akkor kerüld el az ilyen felvuvalkodott öntelt barmokat. Majd sajnos az élet meg fogja őt tanítani arra, hogy visszább kell vennie egy kicsit.
2010. nov. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló vagyok ahhoz, akit leírtál. Nem vágyom rá, hogy bárki törődjön velem - ilyen szinten.

Szerintem tegyél le erről. Különben is miért hiszed, hogy az a helyes amit te akarsz? Miből gondolod, hogy ő így "rossz" és meg kell változtatni? Hagyd.

Ez különben is csak akkor működik, ha az illető akarja vagy ha hozzá hasonlóval találkozik és együtt formálják egymást és rávilágítanak egymás hibáira is stb.

2010. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

16:15 vagyok újra

Ha mindenképpen "segíteni" akarsz rajta akkor talán beválhat, ha belemész a játékába és kicsit az ő eszközeivel játszol. Akkor talán jobban fog rád figyelni és jobban érdekli majd amit mondasz. Vagy ha túlteszel rajta is akkor még érdekesebb leszel számára és onnantól könnyebben tudod majd formálni őt a tanácsaiddal. Na persze ez millió dologtól függ, tehát nem biztos, hogy ez esetedben beválik.

2010. nov. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem azt gondolom, hogy az a helyes, amit én gondolok és én vagyok a jó, ő meg a rossz. És nem is akarok anyáskodni felette vagy ilyesmi. Csak az a helyzet, hogy egyik percben odavan értem, másikban megbánt a szokásos stílusával. De azt mondja, én olyan vagyok, aki valóban érdekli őt. És ő is érdekel engem, így viszont nem tudom eldönteni, hogy vajon arra a sorsra jutok-e majd, mint a többi hozzá közel álló személy.
2010. nov. 13. 16:22
 5/7 A kérdező kommentje:
És ő úgy tesz, mintha nem érdekelné, hogy megutálják, de közben meg nagyon szenved emiatt. Nem vagyok tisztában a képességeimmel, azaz hogy képes leszek-e kitartani mellette (vagy hogy érdemes-e). Én szeretném, mert van bennünk közös.
2010. nov. 13. 16:24
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Ja értem, akkor ez egy kicsit más helyzet.

De miért nem beszélsz vele erről? Mondd el neki őszintén, amiket itt leírtál.

2010. nov. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten érhetnétek még. Ha szereted, szeresd olyannak, amilyen. Amúgy is elkéstetek már a neveléssel, egy felnőtt személyisége már készen van.
2010. nov. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!