Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek szemét voltam...

Szerintetek szemét voltam anyukámmal?

Figyelt kérdés

Hárman élünk itthon, én az öcsém és anyukám. Én már dolgozok. Fizetem mindennek a rám eső részét, néha még többet is, és 2 éve, egy kisebb összeget (100 000 ft) adtam anyának kölcsön a spórolt pénzemből.

Az öcsém 20 éves, az érettségiét javítja, mert jól elszúrta és nem tudott felvételizni. Nem mintha most tanulna. Néha elmegy dolgozni, és minden fillért elszórakozik, anyától meg elvárja, hogy etesse, ruhát vegyen neki, néha zsebpénz, és persze a felkészítő tanár.


Nyáron örökölt anyu 2 millió forintot, amire azt mondta, hogy beteszi a bankba, és majd igyekszik belőle minket támogatni. Engem, hogy lakásom legyem, öcsémnek meg a fősulit. A tesómmal költekezni kezdtek. Sosem álltunk valami jól anyagilag, most meg tízezreket költenek el egy héten.

Azt mondtam anyukámnak, ha nem akar takarékoskodni a pénzből, betenni a bankba, akkor adja vissza nekem a 100 000 -ret, hogy legalább én had tegyem be, és kamatoztassam. Most én vagyok a mocsok, szemét itthon, aki kisemmizi az anyját. Ma elugrottak vásárolni, 50 000 ft-ot szórtak el. Mikor szóvá tettem, közölték velem, hogy nem muszáj itt laknom... Elég rosszul esett, főleg hogy egyedül egyikőnk se tudna fenntartani egy saját lakást.


Szerintetek én voltam a hibás?


2010. nov. 13. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Anyukádnak illett volna visszaadni a pénzedet, sőt még az örökségből isén adtam volna neked még százat. Na látod, mirest van pénz szórják ezerrel. De 2 milla nem olyan nagy összeg, az hamar elillan.
2010. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Szép anyukád és öcséd van! Legalább az adósságát adta volna meg anyád. Az örökségét viszont nem köteles megosztani. El fog menni a pénz, aztán jön a sírás-rívás. A helyedben minél előbb önállósítanám magam és elmennék a háztól.
2010. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy két misi nagyon pici összeg, főleg ha ötvenezresével szórják. A 100.E-t kérd vissza, nyomatékosan, és nem , persze nem muszáj ott laknod, menj valakivel közösen albiba, ne hagyd, hogy anyádék lerántsanak a nyomorba magukkal. Mert az következik, ha minden kifolyik a kezükből...
2010. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ne hibaztasd magad, mivel Te azok utan amiket leirtal, helyesen cselekedtel.

Talan akkor sertodhetett volna meg a mamad, es mondhatta volna ezt, ha Te mar az oroklesnel egybol ele allsz,es kered az adosagat, tehat igy termeszetesen viselkedtel.

A mamad es a testvered felelotlen, de itt a mamad inkabb, mivel a testvered meg lehet felelotlen, de mar a mamadnak kellene egy kicsit komolyobban gondolkoznia.

Legy a "tarsberlojuk", mint eddig is, de legkozelebb mar ne segits Nekik anyagilag, mivel porul jartal, tehat nem lehet bennuk megbizni.

2010. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is kérd vissza,nézzenek bunkonak ha akarnak de szerintem ha már hozzájutott annyi pénzhez h megadhatná akkor illett volna visszaadnia.Más lene a helyzet ha nem lene egy fityinge sem.Ha ő így viselkedik veled akkor te mért viselkednél máshogy.Jobb ha meglesz aza kis pénz neked ha isten ments el kell menned otthonrol.A többivel értek egyet hogy az a pénz nem sok,támogatni föleg téged lakással nem tudna belöle,fölg ha ilyen ütemben költi.
2010. nov. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szokták azt mondani, hogy sjanos a csalédtgajait nem tudja megválogatni az ember... egyszerűen szemetek-ők szemetek, nem te! Illene vkinek megértetni a drága anyukával, hogy a kölcsönkért pénzt illik visszaadni (és ha később teszi, akkor kamatokkal, mert amilyen infláció van, pár év múlva a 100e Ft rohadtul nem annyit fog érni, mint ma)... és hogy az ígéreteket (hogy beteszi a bankba, és NEKTEK gyűjti) illik betartani. Ez a kisemmizős duma meg elég vicces, mert 2millónak a 100e csak egy kisebb része, és gondolom, nem nulla Ft-tal kezdtetek...

Ha ennyire nem becsülnek meg téged, sztem még mindig az lenne a legjobb megoldás, ha elköltöznél albérletbe... akkor talán rájönnének, hogy milyen szemetek voltak (meg gondolom, ha tényleg többet adtál ált., mint a rezsi rád eső része, és tovább folytatják a pénzszórást, akkor egyhamar meg fogják érezni a saját bőrükön is a dolgokat..).

2010. nov. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én tudom, hogy nem sok a 2 millió, pláne, hogy már alig van belőle. én a helyükben jobban megbecsülném, de semmi közöm hozzá.

az a baj az albérlettel, hogy keveset keresek. diplomámmal, és a szakmámban havi 90 000-et kapok, egyedül nem tudnám fizetni, lakótársat meg egy ilyen kisebb városban, aki szintén úgy próbál spórolni, hogy a szüleinél marad, nem igen találok.


de valamit lépnem kell, mert ha az öcsém elkerül főiskolára, én nem leszek hajlandó támogatni.

2010. nov. 13. 16:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!