Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a hamvak...

Mi a véleményetek a hamvak hazaviteléről?

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 20:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
42%
Anyósom meghalt, és a hamvait apósom egy szép urnában a vitrinbe tette. Aztán összejött egy nővel, akivel összeköltözött. A "nő" (mert az ilyen én még embernek sem hivnám....) anyósom ágyában aludt, anyósom ágynemüjében, az ő tányérjából evett, az ő poharából ivott, és! az ő ékszereit hordta, meg egyébb apró finomságok. Jah, és a vitrin a franciaággyal szemben állt, szóval, lehet úgy mondani, hogy apósom anyósom "szeme láttára" gyömöszölte a kis ribikéjét. Gusztustalan.
2010. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Én tudok olyanról, akinek a gyereke megahlt balesetben, és ő hazavitte a gyermeke hamvait, mert nem bírta volna a temetőben hagyni. Őt megértem. De egyébként elég bizarr dolog. Valaki írta, hogy neki az a bizarr, ahogy a rögök kopognak a koporsón. Ha temetésre kell menni, számomra is ez a legmegrázóbb.

De valóban: mindenki hallgasson az érzéseire, és tegyen úgy, ahogy neki jó.

2010. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Fehér Mimi válasza:
82%
Mindenkinek a magán ügye. Így is lehet gyászolni nem csak azzal, hogy a temetőbe rohangálok, a szívünkbe kell lenni a szeretettnek és ezért oly mindegy hol vannak a szeretteink.
2010. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%

Engem hozzanak haza egy befőttes üvegben, és tegyenek ki az ablakba.

Szeretm nézni az utca forgatagát!

2010. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
32%
Én még ráteszek egy lapáttal. Anyósom szüleinek hamvai a kertben elásva, amúgy rendes temetést szerettek volna, ők ráadásul még vallásosak is voltak. Mint a kutyát komolyan. A férje utolsó kívánsága az volt, hogy szórják szét. Szerinted? A szekrény aljában van azóta is.
2010. nov. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Hazavinni nagyon praktikus, mert egyrészt nincs temetési költség, nincs sírhelybérlet, nincs koporsó... és nem azért mert én annyira spur vagyok, hanem mert Anyukám nem akarná, hogy halála után még a gyermekei szívjanak a költségek miatt... Vannak akik még életükben megcsináltatnák maguknak a sírkövet meg a bérletet meg elrendeznek mindent, hogy ha meghalnak, akkor ne a gyerekeknek kelljek hirtelen finanszírozni azt, aminek úgysincs túl sok értelme...

Én is hazaviszem majd a Szüleimet, mert a vitrin polcán senkit nem zavar, szellemekben nem hiszek, a vendégeknek meg nem mondom majd meg hogy ha ott alszanak, akkor se féljenek. Igazából csak hamu, nem bánt senkit, és ha meg akarok emlékezni, akkor csak odateszek egy kis virágot vagy gyertyát... Anyukám is könnyebben elfogadja, hogy otthon lesz a polcon, mint a hideg föld alatt.


Persze ezt sokaknak nem bírja a gyomra, mert egy halott ember maradványai vannak a szobában meg minden, de nem erre kell gondolni. Olyan helyre kell tenni, ahol nincs feltétlenül szemelőtt, de mégis ha hiányzik vagy eszembe jut, akkor közel van. Vannak manapság nagyon diszkrét urnák, amiről meg se mondod hogy hamvakat rejt...


Fú, most hogy mondod, úgyis asztalos leszek, majd megcsinálom magamnak az urnát még életemben; pont olyanra, amilyenben "később" majd lakni szeretnék. :)


De igen, ilyesmiben mindenki a saját szívére hallgasson: ha úgy könnyebb, egész nyugodtan vidd haza.

2010. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
84%

Az én édesapám hamvai egy éven át itthon voltak, de nem szem előtt. Mégsem bírtam magammal, teljesen kikészültem. Aztán beszórtuk a Dunába, mert ez volt a kívánsága. De addig mintha ő sem nyugodott volna meg, ne nevessetek ki, de utána elmúlt minden gyötrelmem nekem is, mert talán ő is megérkezett oda, ahol a halottak "helye" van...

Édesanyámnak koporsós temetése volt, másfél éve. Ma is hallom a rögök kopogását, azóta csak 2x voltam a temetőben, mert KÉPTELEN vagyok kimenni, annyira sajog ma is. A tudat, hogy abban a hideg, sötét földben fekszik.

Egyébként szerintem aki hazaviszi, az nem tud megválni tőle, nem tud elbúcsúzni, nem tudja elengedni a szerettét, pedig a temetés pont arra van, hogy lezárjuk valamilyen szinten, és elengedjük őt.

Tehát sehogy se "jó", se a temetőben, se a vitrinben, se a Dunában...

De tartsuk tiszteletben mindenki lelki igényét és megnyugvását.

2010. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%
Morbid. Én beérném egy fényképpel.
2010. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ez mindenkinek a magánügye. Nem ítélem el azokat az embereket, akik otthon tartják szerettük hamvait. Mi jogon tehetném? Ha ő így jobban érzi magát, akkor csak tegye. :)
2010. nov. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%
Édesapámat egy hónapja temettük. Úrnafalba helyeztük. Érzem ő ott nyugalomra talált. Ez olyan megérzés, ami semmihez nem hasonlítható. Mintha azt sugallná, - Jól érzem magam a kápolna mellett.
2010. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!