Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire készülhet? Bővebben lent

Mire készülhet? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Barátnőm elég kétértelmű mostanában. Elég sok gond van körülötte,gyanakszik,hogy az anyja csalja az apját.Sajnos anyagilag is egyre rosszabbul állnak. Nyáron "bekattant",eldobta a barátságunkat,értelmetlen kifogással. Próbálkoztam egy darabig,majd feladtam,hogy beszéljük meg tulajdonképp mi is a baja. Augusztus végén végül felkeresett és elmondta,hogy rájött,hogy hülye volt és nagyon szeret. Azóta megint jóba vagyunk.De egyre jobban összecsapnak a hullámok a feje fölött,nem akar a gondjairól beszélni,csak folyton az mondja,hogy majd nemsoká jobb lesz neki,meg készül valamire,de nem mondja mire. A pasik folyton kihasználják,a családja romokban és barátai sincsenek.Hiába mondom neki,hogy hagyj segitsek neki az a válasza:nyugi van,elég ha ő tudja,hogy mire készül,nem akar engem belerángatni semmibe,de tudjam,hogy szeret.Rettentően megijeszt.Félek,hogy magával akar valamit csinálni..

Egyszer már majdnem elvesztettem egy barátom,poénból begyógyszerezték magukat...rohammentő vitte el a koleszból,többször leállt a szive,3 napig nem tudtunk róla semmit..azokat a napokat nem kivánom még az ellenségemnek se..és tudom,ha akkor én is ott lettem volna,meg tudtam volna akadályozni,hogy beszedje a gyógyszert,mert rám hallgat.

Mellőzétek az olyan válaszokat,hogy aki hülye haljon meg és hasonlók..köszi.

19L


2010. nov. 9. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Valószínűleg öngyilkosságra készül, azonnal pszichiáterre van szüksége!
2010. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is öngyilkosságra készül ez a "nemsokára jobb lesz"kijelentés tipikusan a cry for help-hez (utolsó segélykiáltás) tartozik. Nagyon sürgősen jelezd ezt a szülei felé, hátha ők tudnak segíteni és elviszik pszichiáterhez. Ha nem lépsz időben, akkor sajnos tragédiába is torkollhat a dolog. Annyit tudsz még tenni, hogy egy percre sem hagyod magára, nehogy valamit csináljon, mert ha az ellenőrzésed alatt tartod akkor talán nem történik meg a baj. Ezen felül, általában akik nagyon öngyilkosak akarnak lenni, el szokták mondani (ha kérdezed, de akkor is általában ha nem) hogy hogyan képzelik el a halálukat. Ebben a beszűkült tudatállapotban csak erre az egyre tudnak koncentrálni, és csak erről tudnak beszélni. Kitartást kívánok hozzá, ez egy nagyon nehéz és küzdelmes munka lesz a számodra, ha magadra vállalod a segítő szerepét. Mindenképp mozgósítsd a környezetét!
2010. nov. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat!

Gondoltam,hogy szólok a szüleinek,de elég jól ismerem őket,hogy tudjam,hogy jól leosztanák barátnőmet,de mást nem tennének..

Fősulisok vagyunk mindketten,nem is egy fősulira járunk.Esténként szoktunk beszélni,mikor hazaérünk.Hétvégente találkozunk,így sajnos nem tudok mellette lenni..

Tegnap lekéste a buszt,ezért bátyámmal bementünk érte autóval,tehát amennyire lehet mellette vagyok.

2010. nov. 9. 14:22
 4/16 anonim ***** válasza:

ülj le vele, vedd kezedbe a dolgot, mondd, hogy ne ködösítsen neked, nem vagy gondolatolvasó, és mondd el neki, hogy viszonylag sok időt töltesz azzal, hogy rá akarsz jönni miket kódolt neked, amikor nem beszélt egyértelműen.

ha a segítő és tiszta, értelmes mondatokra is zár, továbbra is, én hagynám. tudom, hogy szomorú de van akin és van amin nem lehet segíteni, még ha szeretnénk akkor sem.

2010. nov. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Most elmegyek hozzá,és megpróbálom,amit irtál!Remélem őszinte lesz,mert nem tudom elképzelni,hogy ne foglalkozzak vele.Köszönöm!
2010. nov. 9. 17:19
 6/16 A kérdező kommentje:

Kierőszakoltam belőle,valóban öngyilkos akar lenni...

szinte könyörögtem neki,de ő határozottan mondta,hogy ő már eldöntötte blabla...

Ahogy mondta,ma estére már nem akar élni..mindent próbáltam,még a pszicho tanárommal is beszéltem róla,de nem hallgat senkire.És most folyton kattog az agyam,hogy lehet,nem is akarta megcsinálni,csak a figyelem középpontjába akar kerülni,de mivel elég nagy felhajtás lett körülötte,nem akar "égni",és csak azért is megcsinálja..

Ha nem csinálná meg,én lennék a világ legboldogabb embere,de ugyanakkor óriási harag van bennem,hogy kitett ilyen dolgoknak,mert mióta mondta azóta csak félórákat alszok,alig eszek,a gyomrom görcsbe van.És ha csörög a telefonom szinte rettegek,hogy azért hivnak,mert megtette..

Normális a haragom?

2010. nov. 11. 16:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Miért nem vagy most vele? :(
2010. nov. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2010. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Azt mondta tegnap a barátnőd, hogy öngyilkos akar lenni, és Te mégsem szólsz a szüleinek? Szerinted a te dolgod eldönteni, komolyan vennék-e, vagy sem?

És ha tényleg megteszi, hajlandó lennél eléjük állni, és azt mondani: igen, nekem szólt, hogy meg fogja tenni, de úgy gondoltam, magukat ez nem nagyon érdekelte volna...

2010. nov. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Azért nem vagyok most vele,mert nemrég értem haza fősuliról,ő olyan fél9 körül ér be a vonattal.Nem ugyanarra a fősulira járunk,kb.160km van köztünk,csak esténként vagyunk ugyanabba a városba.


15 éve vagyunk barátok,pontosan ismerem a szüleit.Ma anyu is elment hozzájuk,az anyja részeg volt,és szidta a lányt..az apja munkanélküli..

Próbáltam rábirni,hogy elmegyek vele pszichológushoz,elkisérem,megvárom.Nem hajlandó..ennél többet egyszerűen nem tudok tenni..sajnos kezdem azt érezni,hogy tetszik neki,hogy halálra aggódom magam és hogy könyörgök neki..lassan elfogy az energiám..kedd óta folyik ez...

2010. nov. 11. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!