Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a fontosabb? Másoknak...

Mi a fontosabb? Másoknak megfelelni vagy boldogan élni?

Figyelt kérdés
A szüleim elvárásai szerint vagy úgy ahogy én szeretnék? Nagyon nehéz helyzetben vagyok.
2010. nov. 8. 17:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Boldogan kell élni, a saját életed, nem a szüleidé!
2010. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom, hány éves vagy, de ha átgondolod, rájössz, hogy ezt nem kérdezhetted komolyan... Egyértelmű, hogy a saját elvárásaidnak kell megfelelni, nem a szüleid fogják leélni az életedet.
2010. nov. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok. Tudom, hogy ha átgondolom tudom a választ. Nem is jól fogalmaztam, inkább úgy kellene, hogy mit tegyek? össze vagyok zavarodva.:S
2010. nov. 8. 17:06
 4/19 anonim ***** válasza:
66%

Ez igy megteveszto, mert nem tudjuk, hogy mirol van szo pontosan.


Persze, hogy az szamit, hogy boldog legyel, de ha olyan helyzetben vagy, hogy pl. a drog tesz boldogga, akkor a szuleid jogosan probalnak mas iranyba terelni. (bocsanat a kisarkitott peldaert, de ebbol latod, hogy nem mindegy, hogy milyen temarol van szo)

2010. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
30%
A férjem életét tönkre tették a lökött szülei. Belehajszolták egy olyan szakmába amit mindig is utált. Amiért nem lett diplomás szinte kitagadták. Akkor miről beszélünk.
2010. nov. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Erre akkor lehet válaszolni, ha leírod, konkrétan mi a probléma. Még nagyon fiatal vagy, a szüleidnek talán nagyobb rálátása van bizonyos dolgokra. Minden attól függ, miről van szó.

Ha pl. olyan szakmát akarnak rád kényszeríteni, ami Neked nem tetszik, azt ne hagyd. De ha pl. szerintük nem Neked való egy 40 éves férfival járni, akkor valószínűleg nekik van igazuk.

2010. nov. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Kicsit konrkétabban írj.

Mert például,ha a szüleidnek az elvárása az,hogy jól tanulj te meg úgy érzed akkor vagy boldog ha állandóan bulizol és lébecolsz,akkor a szüleid elvárása hosszútávon sokkal jövedelmezőbb számodra ha követed,mintha mész a saját kamasz fejed után.És később meg is köszönöd nekik.

2010. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

Ha boldog akarsz lenni,élj úgy ahogy szeretnél.

Ha boldgotalan keserű,akoholista,lelkisérült akarsz lenni,élj úgy ahogy szüleid vagy mások elvárják.Te döntesz melyiket választod,csak aztán 30 évesen ne sírj itt a gyakorin,hogy mit rontottál el,hogy boldogtalan vagy a férjed nem szeret,a gyerekd csak nyűg,a munkádat utálod,de a szüleid boldogok hogy ő rájuk hallgattál,persze az nem számit,hogy te nem vagy az...Gondolkozz,és élj úgy ahogy te szeretnél,két év múlva 18 leszel...ha most nem önnálósódsz sajnos még 30 évesen ők fognak befolyásolni...

2010. nov. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelműen csak magadnak akarj megfelelni, persze bizonyos kereteken belül.Nagyon fárasztó dolog mindig megfelelni mások elvárásainak.Én így éltem egy ideig, mégis mindig a végén az derült ki, hogy én vagyok a rossz.És még a bőrömben is nagyon rosszul éreztem magamat úgyhogy megtagadtam a saját mivoltomat.Már úgy élek ahogy nekem jó és így egy csomó dolog sokkal könnyebben megy, erre tanítom a három gyerekemet is.Sosem szabad a mivoltodat mások miatt elveszíteni, ez a Te életed éld ahogy neked jó.Akinek így is megfelelsz az marad melletted, akinek meg nem az meg megsem érdemel.
2010. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem,semmi ilyen drog meg bulizás nincs. A tanulással nincs gond, magamtól is tanulok, kitűnő vagyok, és tudom, hogy ez nagyon fontos, ha akarom vinni valamire az életben.Nincsen velem semmi gond, se alkoholt nem iszok,se nem cigizek, még csak ki sem próbáltam, nem is fogom. Arról van szó, hogy ma beszélgettem anyuval és ő konkrétan kijelentette, hogy ő igen is beleszól az életembe, mert a gyereke vagyok. Szóval, úgy kell legyen ahogy ő szeretné és nem ahogy én. Nem mostani helyzetről van szó, hanem a későbbiekben, mikor már felnőtt leszek.


Igazából a családba itt ez is probléma, hogy nem járok bulizni, illetve nem pasizok. De én nem szeretem a tömeget, a bulikat, inkább sétálok. De ezt nem értik meg.

2010. nov. 8. 17:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!