Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ebben az esetben?

Mit tudok tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy már 15 vagyok de eddig csak 1-szer engedtek el este egyet szórakozni a haverokkal..stb. Ezt valahogy meg is értem.. De az hogy nem maradhatok fenn gépzeni és mikrofonon játék közben legalább úgy beszélgetni a barátaimmal úgy már kiakad a drót.. az egész volt általános osztályom meg a mostani is(középsuli) szinte minden hétvégén mennek ide bulizni, oda bulizni és meg én meg itthon vagyok.. kissé nagyon szarul esik..


Hogyan tudnám legalább csak azt elérni, hogy csak fent maradhassak éjjel?


15/F


2010. nov. 7. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
15 évesen te ne akarj sehova se menni! éjjel meg azért ne maradj fennt h másnapra ki tudd aludni magad!
2010. nov. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha iskolaidőben nem engedi, azt teljes mértékben megértem.
2010. nov. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 15 éves lány vagyok, és engednek a szüleim péntekenként szórakozni. Mondjuk, Én nem is diszkóba járok, de a kérdés szempontjából ez majdnem lényegtelen. Mivel a kérdező fiú, ezért Én azt mondom, hogy a szülőknek engedniük kellene. A fiúkat könnyebben elengedik.

Kérdésre: Hát legyél halkan. Ajtó becsuk, villany lekapcs, és nyomod egész éjszaka, ha úgy tetszik. Hétköznap nyilván Én sem vállalnám be, de hétvégén tök okés.

2010. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sztem várj 16 éves korodig, azután beszélj a szüleiddel, hogy most már ne tekintsenek teljesen gyereknek,ha kell mutasd be néhány normális beszédű és kinézetü haverod.

Először tízig kéredzkedj el, és legyél pontos mint atomóra!, aztán jöhet a 11.

Két típusú ilyen szülő van aki nem enged, az egyik egyszerűen túl szeret, és félt aminek örülj, a másik meg sajnos "amíg az én kenyeremet eszed..." típusú, na az szívás.

Meg érdemes belegondolni, hogy amikor elengedtek, akkor tartottad-e a megállapodáshoz magad? Beszélgetés és a kva unalmas napjaid részletes otthoni újramesélése (horror!) -nélkül nem fog javulni az állapot.

Nem tudom, hol laksz de a budapesti éjszakák egyre keményebbek, tudni kell hogy hová mész, hová nem, lejobb ha magánlakásban van valakinél buli, és onnan taxival hazamész, de akkorra amikorra ígérted.

Először anyádat puhítsd, de ne azonnal a közepébe a kérdésnek, hanem ismerd meg őt mint 16 éves tinit, mit csinált, és elengedték-e stb.

Ha így nem érsz célt fél év múlva írjál, mert mással is lehet próbálkozni. Amit szabadon tölthetsz, időt azt pedig jól tervezd meg, és lehet nálatok is esetleg egy álbuli, amikor mindenki kólát iszik keksszel, de ehhez jó haverok kellenek, hogy megszervezd. Ha sikerül, akkor érdemes elmenned otthonról, ha kiröhögnek, akkor nem maradsz ki semmiből.

2010. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én csak Péntek/Szombaton szeretnék fent maradni, a héten cinkes hajnalig gépezni majd tanulni.
2010. nov. 7. 15:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!