Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek adnád a házat ha választ...

Kinek adnád a házat ha választani kellene?

Figyelt kérdés

Van három testvér. 2 fiú és egy lány.


A legidősebb fiúnak van egy gyereke, a feleségétől elvált. Sajnos elég rossz élet utat választott magának. Nem nagyon dolgozik, szülők fizetnek sok esetben neki mindent még mindig. Hazudik, drogozik.Saját lakása nincs, 2 szobás albérletben él.

A középső fiúnak van 2 gyereke, felesége egy saját 2 szobás lakása, még egy kevés hitel van rajta. Dolgoznak mind a ketten, nem élnek rosszul de kinőtték a lakást és nincs lehetőségük nagyobbat venni.

A legkisebb lány, van férje 2 gyereke. A férje örökölt egy 4 szobás házat amit hitelből felújítottak, illetve a férj testvérét kifizették.

Dolgoznak mind a ketten, nem élnek rosszul.

Viszont a felújítás már nem most volt, évekkel ezelőtt és szükséges lenne. Pluszban a gyerekek taníttatása aktuálissá válik. Viszont hitelt nem szeretnének felvenni, pénzre lenne szükség, így eladná a házat valószínűleg.


A ház egy 3 szobás, nagy nappalis ingatlan.

Felújított, gondozott kerttel.


tegnap 14:26
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:

Mivel nem akartam elmondani, hogy a szülő vagyok. Ennyi.

Ez egy ilyen helyzet, tud róla mindenki, hogy a háromból valakié lesz a ház.

tegnap 15:12
 22/46 anonim ***** válasza:
92%
Tegyük fel, hogy tényleg te vagy a szülő. Mégis miért gondolod, hogy jó ötlet összeugrasztani a gyerekeidet, és kettőt közülük kisemmizni az örökségükből, ezzel egy életre megutáltatva velük az ok nélkül kivételezett gyereket?
tegnap 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Egyiket se szeretem jobban a másiknál.

Azé kell legyen aki a legjobban rászorul és kell szüksége van rá.

tegnap 15:13
 24/46 anonim ***** válasza:
92%
A gyerekek helyében megszakítanám veled a kapcsolatot. Kell a fsznak egy ilyen játszmázós, szarkavaró senki.
tegnap 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ha az anyám lennél, ezek után jöhetnél hason csúszva hozzám könyörögni. de gyorsan intézd, hogy két gyereked megússza a karácsonyi ajándékvásárlást neked.
tegnap 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg a 3. Gyerek a kedvenc,mivel az ő életét tovább taglaltad,és magyaráztat,hogy mire lenne jó a pénz nekik.

Ettől függetlenül én sem csak egy gyerekemre gondolnék a háromból. De ha te mégis úgy döntessz,hogy neked csak egy hyereked a fontos,a másik kettő meg le van sz..va,akkor remélem,hogy öreg korodban csak ahhoz az egyszer mész segítséget kérni ha úgy adódik.

tegnap 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
86%

A legidősebb fiú életét nem fogja megjavítani, ha az ölébe hullik egy ház ingyen, csak még mélyebbre löki és a ház is elkallódik vele együtt, neki nem adnám.

A középső fiú életrevaló és családja van. A két gyerekkel kinőtték a lakást, de ezt láthatták előre, így em sajnálgatnám őket, hanem hagynám, hogy oldják meg, ha már bevállalták ezt a helyzetet. Látom, hogy te őt preferálod, de akkor sem adnám neki.

A harmadik, a lányod a férjére és annak örökségére támaszkodik jelenleg, válás esetén kidobhatja a férje a házából, mert jogilag semmi köze hozzá. Hármuk közül ő lenne a leginkább logikus. Azt írod, hogy ő eladná a házad és a pénzen felújítana. Azzal valamennyi tulajdonjogot szerezhetne az örökölt házon és nem muszáj az egész vételárat rákölteni. Ha elosztaná a testvérei közt a felújítás után megmaradt pénzt, akkor még a normális viszony is megmaradna köztük, így nem sérülne a kapcsolat.

tegnap 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
73%
Tartsd meg magadnak. Jól fog az még jönni neked.
tegnap 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
52%

Én a lánynak adnám. Így legalább lenne neki is saját tulajdona, mert a férje örökségéhez semmi köze.


Lehet, hogy ezt a választ vártad Kérdező, de ha nem lehet szétosztani akkor ez csinálnám.

tegnap 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
88%

Ne add senkinek!


Halálod után majd megöröklik igazságosan mindnyájan.

tegnap 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!