Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki teljesen...

Van itt olyan, aki teljesen angol/amerikai módra karácsonyozik? Miért? Mesélsz róla?

Figyelt kérdés

MINDENKI ELDÖNTHETI MAGÁBAN, HOGY MIT GONDOL ERRŐL, DE LÉGYSZI NE ÍRJÁTOK LE IDE, HOGY MENNYIRE ELLENSZENVES EZ NEKTEK. Ha nagyon csípi valaki szemét a kérdés akkor tegyen fel egy sajátot, mindjuk valami ilyesmit: Miért nem tisztelik a magyarok a régi hagyományaikat, miért majmolják Amerikát?


Bár tudom, hogy a kérdés kicsit provokatív, de nagyon szépen megkérek mindenkit, hogy ne pocskondiázzunk!


2010. nov. 4. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mit értesz pontosan amerikai alatt?
2010. nov. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szerintem a mikulást (?)
2010. nov. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tudok az amerikai karácsonyról hogy ott 25-e reggel van ajándékozás. Ez alapján mi magyar hagyományok szerint de ha leírod milyen az amerikai/angol, pontosabban is tudok válaszolni.
2010. nov. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
olyan, mint a filmekben... nem? :D nekem tetszik az ottani karácsony is, bár mi nem úgy karácsonyozunk.
2010. nov. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Leírod milyen az pontosan? Én kíváncsi vagyok rá.
2010. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ételek: liba, pulyka, karácsonyi puding, gyümölcskenyér

Dekoráció: magyal, fagyöngy, télapó, rénszarvas, angyalka, természtesen fa, a házat kívülről égőkkel dísztik, zoknik a kandallón, koszorú az ajtón

Programok (itt elég sok az átfedés a népek között): közös étkezés, éneklés, karácsonyi filmek, a Télapónak és rénszarvasainak ételt raknak ki, hóban játék, korcsolyázás, ajándékbontás 25-én reggel, a Télapó hozta


Persze nem kell, hogy minden meglegyen ezek közül és persze ebből elég sok belefér egy magyar karácsonyba is. A kérdésben igazából az érdekel, hogy esetleg vannak-e akiknek az élményei a karácsonyról főleg a filmekből szárzamnak és ezért döntöttek úgy, hogy ezt a karácsonyozási formát választják, vagy esetleg a kisgyerek kérte így, mert ezt látta a filmekben, vagy a család egyik tagja angol/amerikai és az ő szokásait követi a család... stb..

2010. nov. 4. 15:43
 7/15 anonim ***** válasza:

Na mi van amit átvettünk ebből.


Pl. a zoknik a kandalló felett, szoktunk égőket tenni a kertbe, házra. Piros pulcsi van rajtam ajándékozáskor:). A karácsonyfa is olyasmi, amilyen a filmekben van, szaloncukrot nem használunk díszítésre. A csomagokat sem hagyományos módon csomagolom, hanem dobozokba teszem a tárgyat, és kötök rá masnit.


Számomra ez sokkal meghittebb és sokkal jobb hangulatom lesz így.

2010. nov. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

ÁLtalában arra, hogy valaki valamit MIÉRT csinál, egyszerű a válasz: mert azt akarja tenni. Nem kell mindenféle ok. Ha valaki szeretne karácsonykor csülökpörköltet enni, arra nincs ok, nincs miért, nem kell elemezni. Azt akarja.

Mindenki úgy karácsonyozik, ahogy a szíve szeretné és a pénztárcája engedi.

2010. nov. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Leírom nálunk mi van: közös étkezés, 24-én este ajándékozás, napközben fadíszítés - amit én nem szoktam mert utálom -, a kaja általában halászlé, meg valami süti, ez kb. akármi lehet, tavaly pl mascarpone rolád volt ami szerintem egyáltalán nem hagyományos karácsonyi süti viszont nagyon finom, de szokott lenni beigli is, muffin, dióstorta, szóval itt bármi lehet, a főétel is változó általában. Aztán kb. ennyi. Éneklés, betlehem, zokni, stb nincs, ja, és az ajándékokat se a télapó meg jézuska hozza hanem mi adjuk egymásnak.

Amúgy ez alapján magyar, de nem hiszem hogy azért mert ez a hagyomány, inkább csak ez a legegyszerűbb formája a karácsonyozásnak szerintem. Nem kell túlbonyolítani, van fa, étel, ajándék, együtt vagyunk, ennyi.

2010. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
En csak azt nem ertem, hogy ezt a kerdest miert kellett feltenni, mikor epp tegnap tettek fel teljesen ugyanezt a kerdest. Tudod, hogy a kerdes provokativ, de azert is felteszed, nem?
2010. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!