Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az én erőmből vásárolt ingatla...

Az én erőmből vásárolt ingatlanból, miért jár a "volt feleségemnek"?

Figyelt kérdés

Elváltam 7 éve.Azóta vettem egyedül egy családi házat,amit most anyagi okok miatt el kell adnom.Áron alul vettem,tehát még ha a bankot kifizetem is,marad néhány száz ezer ft-om.

Valóban a többlet pénzből adnom kell a volt feleségemnek a közös gyerek miatt?Mondván,apai rész...mi igaz ebből?


2010. nov. 4. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Semmi. Csak gyerektartás jár.
2010. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem jár neki.
2010. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%
ha együtt éltetek volna abban a házban akkor járna neki, de így nem.
2010. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Mivel már elváltatok, az addig megvolt vagyonotokat felosztottátok (gondolom) utánna mindenki megy a maga útját tisztalappal s ha gyerek van akkor a meghatározott gyerektartást, illetve ha a bíróság elrendeli, akkor asszonytartást kell fizetni. Miért, szerinted ő adna neked hasonló esetben?
2010. nov. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Természetesen gyerektartást fizetek,zsebpénz stb...segítem a fiam.Csak ezt nem tartanám fernek,hogy az én ingatlanomból kapjon az ex.A fiam meg örököljön,amikor én már nem élek.

Remélem tényleg nincsen ilyen!

Köszönöm,hogy írtatok.

2010. nov. 4. 14:30
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

*ha együtt éltetek volna abban a házban akkor járna neki


Ez így nem igaz. Csak a házasság alatt közösen szerzett jövedelemből vett házra igaz, és azt is váláskor kellett volna intézni.

Válás után semmi követelése nem lehet.


A házasság előtt vagy után szerzett vagyon magánvagyon, nem lesz közös soha. Az örökség házasság alatt is magánvagyon. A magánvagyonból házasság alatt vásárolt ingatlan sem közös.

Közössé csak a szokásos értékű, napi használati tárgyak válnak, ha magávagyonból van, és csak 15 év után, pl. porszívó. Ingatlan sose lesz közös.

2010. nov. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem, nincs ilyen!

Madárnak akar nézni a "kedves" exed.

2010. nov. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Ha a bíróság a gyerektartást úgy állapította meg, hogy a jövedelmed X %-a, akkor minden jövedelmed X %-a jár neki. Tehát ha az ingatlanból származik jövedelem, akkor természetesen abból is kell adnod.
2010. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
az örökség csak magára az ingatlanra vonatkozik,az ex lehet haszonélvező a nagykorúságig,ami annyit jelent,hogy akár el is adhatja az ingatlant.Ebben az esetben viszont nem kötelez semmi,csak saját belátásod szerint döntesz,hogy teszel-e félre valamennyit a gyermeked javára ,esetleg bankkönyvet nyitsz neki,ahol forog a pénz a nagykorúságáig
2010. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Fülünyúl válasza:

Ha az ingatlan megvétele a házasság időtartamán kívül esett - azaz még nem volt hivatalos polgári házassági okirat, illetve a válást bírósági végzés már kimondta - úgy a volt feleségnek nem lehet fennálló követelése az ingatlannal, sem annak ellenértékével kapcsolatosan.

A magyar PTK szerint az együtt élő Felek - mely jogi értelmében a Felek házastársak vagy élettársak - tarthatnak igényt a közös vagyon megfelelő részére. Közös vagyonnak számít minden az együtt élés során megszerzett anyagi javak, melyek jogilag alapértelmezetten 50-50%-os arányban oszlanak el a Felek között.

Házasság esetén az ingatlan azonnal közös vagyonba kerül, kivéve, ha erről a Felek előzetesen külön megállapodást vagy vagyoni szerződést nem kötnek. Együttélés esetén jelenleg 1 év bizonyítható érzelmi kapcsolat, közös ingatlanban való együttélés után az ingatlan szintén vihető vagyonmegosztásra - kivéve ha a Felek előzetesen külön megállapodást vagy vagyoni szerződést kötöttek.


A volt feleség ebben a formában tehát semmiféle jogot nem formálhat semmilyen ingatlanra és ingóságra, melyet már a bíróság által kimondott válás után szereztél. Csak gyermeked tarthatja fenn örökösödési igényét, azonban az halálod után léphet érvénybe, és az akkori meglévő ingóságod és ingatlanod száll gyermekedre, vagy esetleg újabb kapcsolatból született gyermekeidre. Az örökösödés külön végrendelkezés hiányában a gyermekeken egyforma arányban oszlik el a törvények alapján. Történik egy teljes vagyonfelmérés és az összértéket osztják el a gyermekek között. Általában itt az örökösödési viták abból alakulnak ki, hogy lehet, hogy ennek az értéknek a nagy részét mondjuk egy ingatlan teszi ki, és esetleg több testvér az ingatlanra tart igényt, vagy ha csak egyikük az nem akarja/tudja a testvérek részét kifizetni.

2010. nov. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!