Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek megharagudna anyám?

Szerintetek megharagudna anyám?

Figyelt kérdés

Ma megyünk a városba, és szeretnék 2 dolgot venni.

1.) Egy ismerősömnek nemsokára születésnapja lesz, ezért szeretnék venni neki 1 könyvet. [kb. 2300 ft]

2.) 1 telefont. A telefonom nekem kártyás, és sokat utazom, előfordult, hogy nem tudtam szólni senkinek, hogy hol vagyok, mi van velem. Úgy gondoltam, higgadtan mondom el neki, hogy a telefonomat tegyük előfizetésessé, anyámnak adom, és veszünk egy másodikat, családi csomagon belül, hogy ingyen beszélhessünk. Anyukám mostani telefonja nagyon rossz, én meg gyűlölöm, ami nekem van. [az új 6000 ft lenne]

Szerintetek hogy mondjam meg neki? Ez együtt kb. 9300 ft lenne. Sokat költene rám?


2010. nov. 4. 05:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sokat.

Beszéld meg még otthon Anyukáddal a terveidet.

A telefont úgy add elő, hogy még Anyukád is nyerhetne vele, mert lenne egy jó telefonja, Te pedig bármikor fel tudod hívni Őt (és fordítva is), ráadásul ingyen. Tájékozódj addig a neten arról, hogy mennyi plusz költséggel járna az új csomag!

Ajánld fel, hogy lehetne ez a karácsonyi ajándékod!

Vagy segítesz a házimunkában (mondjuk minden héten kitakarítod a szobákat, minden második nap Te mosogatsz stb.) Én sok mindenre hajlandó voltam, ha kellett valami. :)

2010. nov. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy megharagudna, de lehet, hogy szomorú lenne, ha nem fér bele a havi "költségvetésbe" a kérésed.


Diákmunka...? Jön a karácsony is, "anyu, adjál pénzt mert mindenkinek, plusz neked is akarok ajándékot venni..." Diákmunka a mekiben, vagy szórólapozás, vagy gyerekek korrepetálása matekból, vagy amiből jó vagy... Szóval?

2010. nov. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Sok-e 10ezer forint? Biztos van, akinek nem, van, akinek igen.Nézz magadba, nagyon le kell cserélni a telefonodat? Az én lányom mániákus: mindig jön ki újabb változat, s végül maga is rájött, hogy a piaccal nem tarhatja a lépést.

Az egyébként nem rossz ötlet, hogy családi csomagot rendelni, s lassan, érveléssel rávenni a mamádat az előnyeire, de vásárlás előtt lerohanni - zsigerből el fog utasítani. Ha neki sok 10 ezer forint.

De kérhetnéd előzetes karácsonyi ajándékként is. Nem jó ötlet?

2010. nov. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát én kb. hetente utazom, és ha 1500 ft-ot tölt a telefonomra, és lemegy, hó végén jön a duma, hogy mitképzelek, hogy elcseszek ennyi pénzt 3 hét alatt...
2010. nov. 4. 06:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha engem kérdezel nem sok, de viszonyítás kérdése ha nektek nem fér bele akkor az.
2010. nov. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Engem is rá akartak venni a gyerekeim, hogy legyek előfizetéses, s akkor ingyen beszélhetünk, de rájöttem, hogy én kártyával kevesebbet beszélek, mint amennyi a havi díj lenne. Biztos megéri anyukádnak?A gyerekeim egymás közt használják ezt az ingyenest, mikor megkapják a számlát, szívják a fogukat, mert úgy látszik csomagon kívül is trécselnek. Nem tudom, csk kérdezem, hogy jó az előfizetéses mindenkinek?
2010. nov. 4. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

MEg is válaszoltad a kérdésed

"Hát én kb. hetente utazom, és ha 1500 ft-ot tölt a telefonomra, és lemegy, hó végén jön a duma, hogy mitképzelek, hogy elcseszek ennyi pénzt 3 hét alatt..."


VAgyis anyukádnak biztos nagyon sok a 9300 Ft

Hogy mond meg?

1.sehogy

2. úgy ahogy itt leírtad


Az előfizetésessel jól el lehet ám szállni szinte észrevétlenül :S

2010. nov. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elöttem hozzaszolokkal. Mindenesetre az elöfitzeteses telefonnal erdemes vigyazni, csak akkor vegyel olyat, ha takarekos vagy, es nem szalad el veled a lo ami a telefonalast illeti. Szerintem is sok egy kicsit egyszerre tizezer forint. Beszelj anyuddal, es legfeljebb most valasztasz, hogy melyik fontosabb, es csak azt vesed meg, aztan következö honapban a masik dolgot.
2010. nov. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Miért utazol sokat? Főiskolába, vagy dolgozni? Vagy még gimnazista vagy?


Ha fősuli, akkor vedd fel egyszer a diákhitelt és oszt be magadnak olyan dolgokra, amikre anyukádnak nincs pénze. Erre való a diákhitel.

Vagy tényleg menj el diákmunkázni. Ezt a 9ezret 1 hónap alatt megkeresed ha csak 1-2 hétvégét bevállalsz.


Egyébként pedig nem árt, ha nem indulás előtt 10 perccel veted fel az igényeidet, hanem 1 hónappal hamarabb. Nem egyszerű egy havi pénzt beosztani, hogy a számlák is ki legyenek fizetve, kaja is legyen az asztalon meg minden. Szóval ne hozd anyukádat kellemetlen helyzetbe.

Felvetheted neki ma is az ötletet, de mindenképp úgy, hogy nem sürgős.

2010. nov. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzetek, akkor ne vegyél az ismerősnek 2300 ért könyvet. A telefonon meg ne beszélj. egy sms is elég hogy tudasd mi a helyzet.

Egyébként nem sok a 9300, csak nektek most éppen az.

2010. nov. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!