Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lesz változás, vagy inkább...

Lesz változás, vagy inkább nézzem máshogy? Hogyan?

Figyelt kérdés

A szüleivel élünk, jó helyzetben vagyunk. Már babánk is van, én nagyon elköltöznék, de szerinte nincs pénzünk rá. De bármit szeretne, autó, elektronikai cikk vagy utazás azt megkapja/kapjuk a szüleitől. Én teljesen el vagyok keseredve, hogy neki ez ennyire fontos, hogy nem akar velünk külön életet élni. Persze azt mondja, hogy de és hamarosan elköltözünk, de már annyi mindent megígért.

Néha, amikor megkap valamit, akkor annyira mérges vagyok.


Örülnék neki, ha egy hasonló helyzetben lévő, csak szülő tudná nekem elmagyarázni ezt a helyzetet.


28 évesek vagyunk


2010. nov. 3. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Ne sírjál már itt nekünk. Örülj hogy tejben-vajban fürdessz a párod mellett. Nem nélkülözöl. Nem elég ez neked?
2010. nov. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Te kellene ismerd a párod, ha ennyire nem akar Veletek lenni...külön költözni, pedig volna keretetek rá, akkor Te tudod, hogy annak mi az oka...
2010. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem köszönöm, nem elég. Más a neveltetésem. Nem az élősködő fajtába tartozom. Két mérnök diplomám van és idegen nyelven is beszélek...nem hiszem, hogy bele kellene nyugodnom.
2010. nov. 3. 21:06
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
Istenem! De jó neked, hogy ez a legnagyobb gondod!
2010. nov. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm a válaszaitokat. Nem hiszem, hogy a helyemben szeretnél lenni.
2010. nov. 3. 21:09
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

ha a mai világban oly sokat nyomna a diploma a latban...:-S

két diplomád van, nyelveket beszélsz...ülj le a férjeddel és mondd el ezt neki, mármint, hogy mi a problémád. Nem értem miért jelent ez gondot. Nem tudom mit nem tudsz ezen Vele megbeszélni. Ha van közös gyereketek akkor már annyira azért kéne legyen a kapcsolatotok ,hogy ez beleférjen megbeszélni. nem tudom, sokszor azt hiszem egyedül vagyok a világon, aki MINDENT megbeszélek a párommal...olyan nincs, hogy ciki, kényelmetlen, kínos...

Ha pedig nem akar Veletek összeköltözni(pedig lenne rá keret) akkor ebben a kapcsolatban sokkal nagyobbak is vannak mint a kommunikáció problémája.

Beszélj vele...

2010. nov. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben. Amikor elköltöztünk, sokkal több probléma jelentkezett. Más kérdés, ha nem tudsz kijönni az anyósodékkal, beleszólnak az életetekbe, ha a férjed többet van velük, mint veletek... de ilyesmire nem panaszkodtál, csak a jólétre.
2010. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem zúditottam a dolgot és azt gondolom, hogy ez a kiinduló probléma. MÁrmint, az, hogy anyagilag függ tőlük.

Természetesen az anyagi juttatásért cserében "szót kell fogadni". Ez az ami kiborít. Nem szeretném mások életét élni azért cserélben, hogy tejben-vajban fürödjek (hogy idézzem egy hozzászólót).

Persze megbeszéltem vele, de neki ez természetes. Gondoltam van valaki aki hasonló helyzetben van (vagy éppen tartja a gyermekét).

Kétlem, hogy bűn lenne az, hogy önálló családra vágyom.


És nekem nem olyan diplomám van, amit csak úgy pikk-pakk odaadnak. De nem ez volt a kérdésem.

2010. nov. 3. 21:30
 9/11 anonim ***** válasza:
Ertem, hogy bant, hogy fugg toluk, de nem azelott kellett volna magatokat fuggetleniteni, hogy gyerek lett? Azert mar egy apa lehetne fuggetlen. Emellett en sem nagyon ertem, hogy mi a problemad, mivel te is a parod szuleinek hazaban laksz, ergo ok neked szivesseget tesznek azzal, hogy helyet biztositanak nektek es tamogatnak titeket. Hogyha valakinek ezzel gondja van, annak a keszulekeben van a hiba. Gondold at. Az a bajod, hogy a szulei segitenek titeket? Ha nem segitenenek, akkor meg az lenne a bajod. Szerintem picit tul jo dolgod van es ezt abszolut nem irigysegbol mondom. Engem is nagyon segitenek a szuleim, de ez nem eloskodes, en nem kerek, hanem adjak. Gondolom, a parod is igy van. Miert baj ez? Vagy az all a hatterben, hogy a szuleid nem ilyenek? Minden szulo mas, de en biztos, hogy olyan szulo akarok lenni, mint a parod szulei, ugyanis ha egy szulo anyagilag megteheti, onzo es hulye volna nem a gyereket segiteni. En a helyedben nagyon nem panaszkodnek, mikor a vilagon a legtobb embernek alapveto megelhetesi gondjai vannak es neked az a legnagyobb bajod, hogy tul sokat kapsz. Hat ha ez igy nem jo neked, akkor legyen benned gerinc, legy oszinte es utasitsd el, a parodnak meg mondd meg, hogy mit akarsz feketen-feheren, mert a ferfiak nem ertenek a celzasokbol.
2010. nov. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
25%
Egyebkent azt nem ertem, hogy mi koze a diplomadnak ehhez. Azert szerezted es irtad ki a kerdeshez, hogy villogj vele? Mintha masnak nem lenne...
2010. nov. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!