Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy kimehessek az USA-ba?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, minden álmom, hogy egyszer az usa-ban töltsek egy évet. Úgy terveztem, hogy jövőre halasztok egy évet és kimegyek aupairnek. De erről a szüleim hallani sem akarnak. Azt mondták ha elmegyek, nem fognak utána támogatni semmilyen értelemben. Oké nem az a legnagyobb álmom, hogy gyerekekre vigyázzak, de más úton nem tudok kimenni. Abban benne lennének a szüleim, hogy ösztöndíjjal menjek ki tanulni, ha nem lennének ilyen drágák. Ugyanis azt nem engedhetjük meg magunknak, hogy fél millióval hozzájáruljunk az úthoz. Plusz az ottani megélhetés is nagyon drága lenne, amit nem bírnának anyagilag. Arról nem is beszélve persze, hogy nem is biztos, hogy megnyerném a pályázatot. Van 160 ezer forintom, amit több éve gyűjtök csak erre, a repülőjegy ára megvan, úgyhogy nekik már nem is kéne sokkal hozzájárulni. Tudnátok javasolni valamit? Vagy tudtok más megoldást? 20/L
2010. nov. 3. 13:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bizonyos ertelemben cseled lennel, de nem tudom, hogy mi mas megoldas van. Kozben penzt is keresnel, uj dolgokat tanulnal...a munkat nem kell szegyelni. Persze vannak, akiket nagyon megdolgoztatnak es kihasznalnak a csaladok, de lehet valtani illetve gondolj bele, hogy osztondijjal kijonni csak vert izzadva tudnal. Az sokkal nehezebb es diplomat azert sem kapnal, csak a penzed menne ra. Amugy sok magyar csalad is keres au-pairt itt, szoval ha azokban jobban megbiznatok, olyat is lehet talalni.
2010. nov. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Amugy amig tanuloi jogviszonyod van Mo-n, jogosult vagy nyari munkakra is jelentkezni, amit magyar viszonylatban eleg jol meg is fizetnek es alt. majdnem mindenkinek jut vmilyen munka, ha idejeben jelenkezik. Pl. CCUSA foglalkozik ilyennel. Nezd meg a honlapjukat. Nemcsak "cseled" munkak vannak, hanem pl. bolti elado vagy recepcios munkak is vannak. Sok evfolyamtarsam regen igy jott ki par honapra.
2010. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha kapsz annyi pénzt a munkából, hogy mindent tudj finanszírozni, akkor miért olyan nagy gond, hogy nem tudnak fél millióval hozzájárulni az úthoz? Főleg, ha megvan a repülőjegy ára.


Egyébként ez a halasztás 90%-ban úgy szokott lenni, hogy végül nem fejezik be a sulit. Nagyon sok ismerősöm halasztott, már 5 éve, és azóta be sem tették a lábukat a suliba. Könnyebb egyben elvégezni az egyetemet. A BA szakok amúgy is csak 3 évesek, ennyit kibírsz szerintem.


Miért nem mész suli után? Akkor sem leszel még semmiről lemaradva és nyaranta tudnál még pénzt gyűjteni. Én a helyedben ezt csinálnám.

2010. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, két különböző dolgot írtam, olvasd el mégegyszer a kérdést. Igen amúgy, az is megoldás lenne ha 3. évvégén mennék ki. Viszont akkor már 23 éves leszek, ki tudja milyen komoly kapcsolatom lesz ami miatt nem mennék sehova. Amúgy muszáj lenne folytatnom az egyetemet, ha visszajönnék úgysem kapnék érettségivel munkát, de mégha kapnék se kéne a minimálbér ha ott a lehetőség hogy később többet keressek.
2010. nov. 3. 14:36
 15/17 anonim ***** válasza:

Próbáld meg tényleg a nyári tábort. Unokahúgom már a második nyarát töltötte kinn, jövőre is megy, imádja. Egész jól megfizették (nem hatalmas összeg, viszont fizetés mellett szállás+kaja, tehát nem is volt nagyon mire költenie), nem láblógatós, de nem is rabszolgameló) Takarítania kellett a gyerkőcök szobáit, fürdőt, felszolgálni kaját, ilyesmi. Ha jól tudom, ezzel a közvetítővel ment ki:


[link]


És itt egy fórum, ahol tapasztalatokat cserélnek, érdemes végigböngészni. Javaslom, h szüleidnek is mutasd ezt meg, főleg a fórumot, h lássák, nem átverés. És azért így még mindig biztonságosabb kimenni, mint úgy, hogy "majd csak lesz meló".


Szorítok Neked, próbáld meg. Nem mondom, hogy könnyű lesz kijutni, van jó pár elbeszélgetés, egy csomó papírt be kell szerezni, de szerintem megéri. Ránézek az unokahúgomra és látom, h mennyire hiányoznak neki a többiek :) lett egy csomó barátja, sokkal jobban beszél angolul, még pár év és már nem is lesz olyan szerény a fizetés sem (minél többször mész ki, annál magasabb "státuszba" kerülsz, vagy mi, és több fizetést)

Szerintem egy ilyen ellen a szüleidnek sem lesz kifogása. Szállást kaját kapsz, biztos helyen vagy... Hidd el, un.húgomat sem tudták volna félmillával támogatni a szülei, nem tudom a pontos útra költött összeget, de biztos nem volt ennyi.

2010. nov. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A fórum linkjét kihagytam :)


tehát: [link]


Még egy pozitívum: még az egyetemet sem kell abbahagynod, hiszen feltétele a jelentkezésnek! :)

2010. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, főleg neked utolsó :) Ez a vízuminterjú hogy zajlik? Írták, hogy nem mindenki kapja meg. Mitől függ?
2010. nov. 3. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!