Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy kimehessek az USA-ba?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, minden álmom, hogy egyszer az usa-ban töltsek egy évet. Úgy terveztem, hogy jövőre halasztok egy évet és kimegyek aupairnek. De erről a szüleim hallani sem akarnak. Azt mondták ha elmegyek, nem fognak utána támogatni semmilyen értelemben. Oké nem az a legnagyobb álmom, hogy gyerekekre vigyázzak, de más úton nem tudok kimenni. Abban benne lennének a szüleim, hogy ösztöndíjjal menjek ki tanulni, ha nem lennének ilyen drágák. Ugyanis azt nem engedhetjük meg magunknak, hogy fél millióval hozzájáruljunk az úthoz. Plusz az ottani megélhetés is nagyon drága lenne, amit nem bírnának anyagilag. Arról nem is beszélve persze, hogy nem is biztos, hogy megnyerném a pályázatot. Van 160 ezer forintom, amit több éve gyűjtök csak erre, a repülőjegy ára megvan, úgyhogy nekik már nem is kéne sokkal hozzájárulni. Tudnátok javasolni valamit? Vagy tudtok más megoldást? 20/L
2010. nov. 3. 13:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
maradj otthon. van hogy nem jönnek össze a dolgok. szokd meg.
2010. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod ott eltartani magadat, akkor nem menj, amúgy szerintem már felnőtt lehetsz, szóval a szüleidnek nem sok beleszólása van.
2010. nov. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom én anyáméknak már most ecsetelem hogy 19 évesen startolok legalább fél évre külfölre de ök sem akarnak rola hallani :)

Mondjuk nekem semmi támogatás nem kell tölük mert megkerestem a rávalott tehát... nemtudom én biztos menni fogok aztán majd büszkék lesznek rám ha elértem vmit kint.

2010. nov. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De épp ez az, ha aupair lennék kapnék szállást, kaját, fizetést.
2010. nov. 3. 14:07
 5/17 anonim ***** válasza:
En az USA-ban elek es azt mondom, hogy minden lehetoseget meg kell ragadni foleg, amig egyedulallo vagy, mert utana mar szinte lehetetlen, hisz ferj, gyerek mellol mar nem nagyon lehet menni. Amugy az en szuleimben is volt ellenszenv elso idokben a nagy tavolsag miatt, de mar elfogadtak. Szerintem a te szuleid is el fogjak fogadni, ha latjak, hogy teged ez tesz boldogga. Az au-pairkedes a legjobb ut lehet szamodra ehhez, de ott kapsz teljes ellatast meg meg fizetest is, tehat elvileg annak neki tudnal vagni. Osztondij az USA-ba nagyon keves van foleg, ha meg nincs diplomad es nem posztgrad kepzesre jelentkezel meg nem vagy kiemelkedo (szakon is mulik), de azt is meg lehet probalni, csak azzal tisztaban kell lenni, hogy akkor rad mar nagyobb onresz esik, azt mar nehezebb lesz kifizetni, mint az au-pairkedes koltsegeit fedezni, hisz ott segitenek es meg iskolaba is jarhatsz mellette (abbol nyilvan nem lesz diploma, de hasznos lehet). Hogy a kintlet draga-e, azt nem tudom, mert 1. attol fugg, hogy milyen kornyeken elsz es melyik varosban, mert hatalmasak a kulonbsegek, 2. eleg vegyes, mert van, ami olcsobb, mint Magyarorszagon, van, ami dragabb, de azok alt. nelkulozheto szolgaltatasok. Ahogy irtam, ha ilyen anyagi korulmenyek kozott vagytok, akkor az au-pairkedes lenne a legidealisabb, hisz a palyazatra alig van esely es ott meg neked plusz koltsegeket kellene allnod. Szerintem hasznos lenne a gyerekfelvigyazas. Amugy azt hallom az ismerosoktol, akik igy jottek ki, hogyha jo csaladot fogsz ki, akkor az egesz buli es nem kell beleszakadni a munkaba.
2010. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: Hogy tudtál kint maradni? Mit dolgozol?
2010. nov. 3. 14:14
 7/17 anonim válasza:

Habár 20 éves még nem igazán felnőtt ,viszont másképp nem tudod megismerni a világot.

Mondjuk ez szerintem picit 'gáz',hogy itt kérdezel erről.

Persze tudom itt az a lényeg,hogy kérdezel és válaszolnak.. de könyörgöm ,biztos vannak barátaid akik ebben tudnak segíteni vagy esetleg a szüleiddel szépen megbeszéled vagy magadban eldöntöd. Magadra hallgass.

Bátraké a szerencse... Sok sikert akár itthon maradsz akár kimész.

2010. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az en helyzetem mas, mert a ferjem amerikai. 21 evesen jottem ki vele egyutt.
2010. nov. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Én már rég eldöntöttem hogy megyek, de nem akarok a szüleimmel ez miatt rosszban lenni. A falat kaparják ha kimondom, hogy menni akarok, mert azt hiszik, hogy ott cseléd lennék.
2010. nov. 3. 14:19
 10/17 anonim ***** válasza:

www.nagykaland.com

Ha tudsz angolul, megprobalhatsz egy nyari tabor munkat. 10 hetes munka, utana meg egy honapig maradhatsz, dolgozol vagy utazol. Fizetes, szallas, ellatas, felkeszites. Ha harom honaprol van szo, talan szuleid jobban beleegyeznenek, Te is megkostolnad hogy milyen. Kesobb mehetsz hosszabbra idore

2010. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!