Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak szerintetek?

Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

A lakásárak és az albérlet árak az egekben. A szüleim lassan nyugdijasak lesznek. Viszont mai napig panelban lakunk. A lakás igy is kicsi. A szüleim állandóan napi szinten, ba..ogatnak hogy huzzak már el innen, menjek a hajléktalan szállóra vagy ahová akarok.

31 éves vagyok, több mint 11 éve dolgozok, tehát 20 éves korom óta soha, nem tudtam összegyűjteni egy lakásra valót, Albérletben viszont laktam 2 évig.

Nincs pénzem 30-40 milliós lakásra.

Nettó 550 ezret keresek. Ebből 100 ezer a diákhitel, 80 ezer az autó fenttartási költsége 5 ezer ft bérlet. marad kb 350 ezer Ft. Amiből 250 ezerből élek ugy hogy a szüleimnél lakok a maradék 100 ezret meg félreteszem hogy mehessek egy évben egyszer nyaralni.

tehát tök átlagos életet élek. Ennyi pénzből.

ha ennek a dupláját keresném akkor tudnék albérletbe is menni.

De sehol nem adnak nettó 1 millió 100 ezer Ft fizetést havonta.


szept. 15. 09:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
Vagy bérelj szobát, az rögtön olcsóbb, ugyanott vagy, mint most, de legalább a szüleidet nem zavarod. 1,2 M nyaralásra nagyon sok. Belföldre, környező országokba olcsóbban eljutsz. A marketingben baromi sok pénz van, azzal kellene foglalkoznod, mielőbb.
szept. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11-es: Probálkozok, de nem vesznek fel sehova a nagy neves multi cégek.

Lehet bennem van a hiba nem tudom. De mindig válaszolnak hogy sajnos nem ön nyerte el az adott munkára a jelentkezést és ez megy már 5 éve. Vállalkozni is akartam ezzel a tudással, de semmi. Mindenhez milliós tőke kéne kéne. Kivéve egy webshophoz de abból már annyi van mint a fene.

Azért tettem le a vagyonőri szakmát, és a kártevőírtást.

szept. 15. 09:58
 13/20 A kérdező kommentje:

10-es: Találtam is van saját lakása is és egyedül él, gyereke sincs, viszont ezt mind kihasználja és kiderült róla hogy prosti. És csak elvett tőlem pénzt adni nem adott.

Szóval én nem csajozok most egyenlőre ezek után.

szept. 15. 10:01
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha van autó, minek a bérlet és forditva? Döntsd el, mert így mókás. 31 évesen bakker nem kell a szülők nyakán élni. Nem tudom mire költészet havi 250e-t, úgy, hogy otthon élsz. Azt sem értem, hogy minek iyg évente 1.2millat utazásra kolteni
szept. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
96%

550 az en bevezelem is havonta


Ebbol fentartok egy hazat kocsit fizetem a 2 gyerekre amit kell. 91e a hitelem. Es megyunk nyaralni is. Iden horvatban voltunk. Es a kisebbit 2 taborban.


Havi 80e-bol 3x tankolom teli a kocsit. Az durvan 1700km tavolsag 8l fogyasztassal. Hova a jo csudaba kocsikazol el havi 1700km???


Egy szemelynek 250e megelhetesre baromi sok. Valszeg feleslegesen vasarolsz es csomo mindent kidobsz. 1 szemelynek 120e fullon ki lehet hozni mindent.


560e bol siman ki lehet hozni az albit es felre tenni is lehet. Magyaran mem tudsz banni a penzzel.

szept. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%

Még mindig nem tudjuk, mi a fenére megy el havi 250 ezer forint, amit te "megélhetésnek" hívsz.

Szerintem neked nem jobban fizető állás kell elsősorban, hanem meg kellene tanulnod beosztani a pénzt és ésszerűen költeni, nem pedig szórni jobbra-balra. Ha többet keresnél, még többet szórnál el, az a gyanúm.

szept. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen túl sokat költesz a körülményekhez képest.Havonta 500 ezret költünk mi is (jó nyaralás nincs benne) négy fős család.Szervezd újra a kiadásaid,felnőtt férfi vagy.
szept. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
83%
Hát, ha nem fizetsz semmit a szüleidnek, és ez a rakat pénz mind magadra megy el, ásd el magad. Bocsi a fogalmazásért. Én havi 200e-ből élek egyetemistaként, ebben benne van a lakbér(lakótársakkal), és még félre is tudtam tenni egy kisebb nyaralásra valót.
szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
91%
Épp, hogy megkeresem a nettó 400-at, meg néha ha bejön plusz meló, akkor talán összejön a havi 450 is. Budapesten élek egyedül, albérletben. Szóval simán ki lehet hozni abból a pénzből az albérletet, amennyit keresel, még úgy is, hogy diákhiteled van. A szüleidnek meg igazuk van. Ennyi idősen már teher nekik, hogy még otthon élsz.
szept. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

A probléma ott van, hogy egyrészt hibás döntéseket hoztál. Pl. drága egyetemre mentél, majd felvettél egy rakás diákhitelt, de közben nem helyezkedtél el a szakmádban, ahol nagy valószínűséggel egyre jobban tudnál keresni, de tény, hogy azt viszont jól csináltad, hogy legalább szereztél még két szakmát.

A másik probléma, hogy nem vagy hajlandó spórolni, mert tulajdonképpen Neked így kényelmes, hogy a szüleiddel laksz.

Nyilván nem nehéz magadra elkölteni 250E Ft-ot havonta, hiszen manapság a vízxsapból is az folyik, hogy vásárolj, vásárolj! Ennek a többszörösét is el lehet költeni, ha olyasmikre megy el a pénzed, ami luxus akkor, ha valóban lakásra spórolnál, pl italok, cigi, chips, kávézgatás, rendelt ételek, gyorséttermek, készételek, drága péksütemények, drága hobbi, stb.

Megfigyeltem, miket vásárol reggel sok férfi munkába menet a boltokban: energia italok, üdítők, előrecsomagolt felvágottak, péksütemények, mindezért 3-4000Ft-ot fizetnek naponta és ettől még jól sem laknak, de ha ehhez hozzáadjuk a cigit, horror, mennyi pénz megy el feleslegesen drága dolgokra.

Te összeszámoltad már, mennyi pénzt költesz havonta ilyen dolgokra?

szept. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!