Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak szerintetek?

Mit csináljak szerintetek?

Figyelt kérdés

A lakásárak és az albérlet árak az egekben. A szüleim lassan nyugdijasak lesznek. Viszont mai napig panelban lakunk. A lakás igy is kicsi. A szüleim állandóan napi szinten, ba..ogatnak hogy huzzak már el innen, menjek a hajléktalan szállóra vagy ahová akarok.

31 éves vagyok, több mint 11 éve dolgozok, tehát 20 éves korom óta soha, nem tudtam összegyűjteni egy lakásra valót, Albérletben viszont laktam 2 évig.

Nincs pénzem 30-40 milliós lakásra.

Nettó 550 ezret keresek. Ebből 100 ezer a diákhitel, 80 ezer az autó fenttartási költsége 5 ezer ft bérlet. marad kb 350 ezer Ft. Amiből 250 ezerből élek ugy hogy a szüleimnél lakok a maradék 100 ezret meg félreteszem hogy mehessek egy évben egyszer nyaralni.

tehát tök átlagos életet élek. Ennyi pénzből.

ha ennek a dupláját keresném akkor tudnék albérletbe is menni.

De sehol nem adnak nettó 1 millió 100 ezer Ft fizetést havonta.


szept. 15. 09:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell saját lakás, lehet menni albérletbe is. :)

Én sem örülnék, hogyha a 31 éves, dolgozó gyerekem még otthon lakna.


Lehet lepontozni, nekik is jó lenne már egyedül, kettesben. Felneveltek, már RÉG önállósodnod kellett volna, és pl nem kell autó, hogyha majdnem 100 ezret elvisz a fizetésedből havonta. Az rengeteg.


A diákhitel meg hol 100 ezer havonta? :D

szept. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1-es: Drága egyetembe mentem mert csak oda vettek fel, Mindegy. Viszont elég sok diákhitelt felvettem.

És igen értem, de mit tehetek én róla hogy dárgák az albik. ha legalább plussz 180 ezret keresnék már tudnék megint bérelni egyet.

Segitsetek abban hogy hogyan lehet keresni legalább 750 ezres nettó fizut.

szept. 15. 09:21
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Havi 80 az autó fenntartása? A munkához használod, vagy miért ilyen sok? Ha a munkához, akkor nem térítik a költségeid egy részét?

A diákhitel 100 ezerrel törlesztve mikor fut ki? Ez elég magas törlesztőrészlet, de nem tart örökké, gondolom.

250 ezerből élsz, úgy hogy otthon laksz- ebben mi van benne? Ez sem kevés, ezért kérdem.

Szerintem nettó 550-ből azért bőven lehetne spórolni vagy albérletet fizetni.

szept. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Végzettségem: Kereskedelem és marketing gazdasági diploma, vagyonőr szakmám is van, illetve egészségügyi kártevőirtó szakmám is van és jelenleg ebben is dologozok.
szept. 15. 09:22
 5/20 A kérdező kommentje:
3- igen a munkához.
szept. 15. 09:23
 6/20 A kérdező kommentje:
Diákhitel még 3 év. Sok idő-.
szept. 15. 09:24
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

A gond VELED van, NEM a SZÜLEIDDEL!

31 évesen ideje kiköltözni, tökéletesen érthetö az elvárásuk.

Nem kell évente 100 ezer Ft-ból nyaralni, ez albérletre elég.

Másrészt járj tömegközlekedéssel, az is sok megtakarítás.

Harmadszor havi 250 ezret költeni megélhetésre igencsak pazarló életvitelre utal.

Negyedszer nem kell 30-40 milliós lakást venni, van kisebb, olcsóbb is.

Ennyi jövedelemmel böven az átlag fölött keresel, csak elszórod az egészet.

A szüleid helyében már régen kidobtalak volna.

szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

1. Miért nem a gazdasági diplomáddal dolgozol? Az valsz jobban fizetne, főleg ha az évek során kicsit előrébb jutsz a ranglétrán.


Ha ez se fekszik, akkor menj ki külföldre pár évre.

szept. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem válaszoltál arra a kérdésre, hogy mi van benne a 250 ezer forint havi megélhetésben.

Ha a szüleidnél laksz, mennyivel járulsz hozzá a közös háztartáshoz-rezsihez? Nekem a 250 ezer forint még akkor is soknak tűnik, ha esetleg teljesen külön konyhát viszel - de ezt nem gondolom. OK, ruházkodás, némi szórakozás szintén pénzbe kerül, de ruhákat nem kell minden hónapban venni, a szórakozás meg... hát van az a mondás, hogy addig nyújtózz, ameddig a takaród ér.

A havi 100 ezer forint nyaralásra szintén nem kevés. Az évente 1.2 millió forint egy nyaralásra. Biztos, hogy érdemes ennyit költeni erre? Hova jársz te nyaralni ennyi pénzből?

Biztos vagyok abban, hogy ha egy kicsit is megnéznéd a kiadásaidat, akkor bőven lenne olyan, ahol meg lehet fogni a pénzt.

szept. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
77%
Találj magadnak egy csajt, költözzetek össze, két fizetésből egyszerűebb lesz.
szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!