Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így velem?...

Miért viselkedik így velem? Már nagyon elegem van!

Figyelt kérdés
A férjem az anyósom miatt csúnyán viselkedik velem.Az anyja elmondott engem mindennek,pedig oka nem volt rá.Nagyon megharagudtam rá,mert ezt már nem nyelem le neki.Egyszerűen képtelen vagyok megbocsájtani neki.Állandóan uszítja a férjemet ellenem.Az unokájára sem kíváncsi már 2éve.Nem tudom mivel éri el hogy még mindig áskálódik.Már komolyan a váláson gondolkodom,mert ez már így nem mehet tovább.Mindig a gyerek miatt gondolom meg magam.Nem tehetek róla de képtelen vagyok az anyósomnak megbocsájtani.Most mit csináljak?Valami ötlet?
2010. nov. 2. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz el azon, hogy az ember olyan, mint egy buvesz!

Tehat a buvesz nagyon sokat tanul ahhoz, hogy aztan ott a szinpadon, mar elotudja ugy adni a mutatvanyat, hogy azt elfogadjak es sikere is legyen.

Igy van ez az eletben is, tehat Neked megkell tanulni azt,hogy tudod kezelni a ferjedet.

Az elet olyan, mint egy logikai jatek. Figyeld meg onmagadat, az Anyosodat es a ferjedet is. Aztan figyeld meg azt, hogy mi az, ami annyire idegesit az Anyosoddal kapcsolatosan, es miert?

Elkell fogadni az Anyosodat, foleg akkor, amikor szereted a parodat, mivel az Edesanyja. Tehat elkell tudni fogadnod a tulajdonsagait es ahhoz kell alkalmazkodnod es tiszteletben kell tartanod Ot. Amikor igy teszel, akkor a parod "tehetetlen" lesz, mivel latja azt, hogy Te egy jo lelek vagy, es turelmes es szereted, s tiszteled az Anyukajat!

Probald elengedni az Anyosod megjegyzeseit, es legyel Vele kedves pl., ha valamiben nem egyezik a velemenyeteket, akkor is adjal Neki igazat, tehat nem szabad megengedni azt, hogy vita alakuljon ki!

Neked kell okosnak lenned, de ezt csak ugy tudod elerni, ha oszinte szeretettel es tisztelettel fordulsz fele, mivel Te igy mar megvedted Magad!

2010. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Először is sztem a megbocsátás nagyon fontos dolog. A saját életedet is megkeseríted vele még jobban, ha hurcolsz magaddal hosszú éveken át mindenféle sérelmeket.

Nekem pl azt vágnak a fejemhez amit akarnak, nem érdekel: én tisztában vagyok magammal, az értékeimmel, képességeimmel, mindenki más azt mond vagy gondol amit akar. Aki áskálódik csak sajnálni tudom, borzalmas élete lehet, ha ez a legnagyobb öröme benne.

Másrészt viszont a férjednek melletted kellene kiállnia. Téged vette feleségül, veled kell boldogan élnie még vagy 50 évig. Az anyja úgyis lassan eltávozik az élők sorából, meg különben sem ez a dolgok egészséges menete, hogy egy felnőtt ember az anyukája szoknyájába legyen bújva, és lesse minden szavát. Én a helyedben először a férjemmel beszélném meg a dolgot. Hogy a házasság azt jelenti, (ahogy a Biblia is írja) elhagyja atyját és anyját, és lesznek ketten egy testté.....

Innentől anyukának apukának max. javaslata lehet, de beleszólása semmibe a ti életetekre vonatkozóan, és legyen szíves megkérni az anyját, hogy ha nem is szeret téged, mert azt a kutya se várja el tőle, legalább az alapvető tiszteletet adja meg. És persze ezt neked is kellene felé elvégre felnevelte számodra a fiát. Nem kell szeretned, megértened sem. csak tisztelned a korát, és mint a férjed anyját.

2010. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!