Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudok tenni valamit?

Tudok tenni valamit?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy előző éveben szinte kitűnő voltam,de nyár eleje óta kellett elkezdenem gyógyszereket szedni a szociális fóbiámra,és ezektől nagyon nehezen tudok koncentrálni,5-6 óra tanulás is csak arra elég hogy közepes szintet érjek el,anya mindig mondja hogy semmi baj,de tudom hogy mennyire csalódott lehet most :( mit tegyek? 15/L
2010. nov. 2. 12:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ezt milyen orvos adta? Háziorvos? Pszichiáter? Egyáltalán, ki diagnosztizálta nálad a problémádat?


És a többi kérdésemre nem válaszoltál. (az előző oldalon a hosszú válaszoló voltam)

2010. nov. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A gyógyszereimet folyamatosan kell szedjem.

A kórházban az orvosok és pszichiáterek diagnosztizálták a betegséget.

Az iskolában tudják a tanárok hogy mi a helyzet,nagyon nem szeretek szóban felelni mert ilyenkor mindig szédülök,hányingerem van és azt figyelem ki néz éppen engem de a tanárok azt mondták hogy ezt meg kell szoknom.

2010. nov. 2. 20:55
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen, ezt meg kell szoknod. A gyógyszer arra jó, hogy a tüneteket csökkentse, de az okot csak súlyosbítja. Azt is jól vesén rúgnám, aki gyógyszert írt fel neked. A szociális fóbián egy ember tud segíteni, és ez te vagy.

Csak bebeszéled magadnak, hogy mindenki téged néz, de voltaképpen marhára nem érdekel senkit, hogy mit csinálsz, vagy hogy nézel ki. Ez csak a rögeszméd, amit egyszerűen el kell nyomnod magadban.

2010. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem kell megszoknod, a tanáraid ebben tévednek, én a diplomát is visszaadatnám velük, ha az én iskolámban valaki így próbálna kezelni egy szociális fóbiást!


A fóbia lényege pont az irracionális félelem, ezt nem lehet megszokni, meg másra koncentrálni! Ha valóban a tudásodra kíváncsiak, akkor feleltetnek írásban. Kész. MIt nem lehet ez érteni?


Sajnos nem vagyok iskolaigazgató, de ha az lennék, talán még a fegyelmi bizottságot is összehívnám.


Kérd meg édesanyádat, hogy beszéljen az osztályfőnökkel, és ha kell az igazgatóval, hogy tegyék lehetővé számodra az írásbeli számonkérést, amíg az állapotod pszichiáter szakvéleménye szerint nem javul. Ott van az a papír, csak használni kell!


Ha van a városban nevelési tanácsadó, talán még ők is tudnak segíteni, és ez nem kerül nektek semmibe. Nagyon sokféle szakember van ott, komplex problémákat is képesek kezelni.

2010. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!