Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tudok tenni valamit?

Tudok tenni valamit?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy előző éveben szinte kitűnő voltam,de nyár eleje óta kellett elkezdenem gyógyszereket szedni a szociális fóbiámra,és ezektől nagyon nehezen tudok koncentrálni,5-6 óra tanulás is csak arra elég hogy közepes szintet érjek el,anya mindig mondja hogy semmi baj,de tudom hogy mennyire csalódott lehet most :( mit tegyek? 15/L
2010. nov. 2. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
szociális fóbia ?? 15 évesen ?
2010. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Annyira súlyos, hogy gyógyszert kell szedned? Nekem is szoc. fóbiám van, de azért gyógyszert még nekem sem kell szednem. A helyedben nem szedném, mert többet árt, mint használ.
2010. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Édesanyád elsősorban az egészségi állapotodra figyel. Ne hajtsd túl magad, most a betegséged miatt szedett gyógyszerek egy kicsit visszafognak. Meglásd ez az állapot javúlni fog,csak türelem, és újra a régi leszel. Ne akarj görcsösen többet kihozni magadból, mint amit most teljesítessz. Jó egészséget kívánok neked. Még csak 15 éves vagy, nincs semmi veszve. Gyógyulj, az a legfontosabb.
2010. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem állj le a gyógyszerekkel. Még fiatal vagy, sok kárt tehetnek benned. Inkább próbálj meg felkeresni egy szakembert, aki kikúrál (nem gyógyszerekkel!).
2010. nov. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
15 évesen ilyen erős gyógyszereket szedsz? Egy olyan zavar miatt, ami - valószínűleg - lelki eredetű? Azt hiszem, anyukád helyében elbeszélgetnék az orvossal, aki fölírta neked.
2010. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha van bármilyen lehetőséged arra, hogy iskolát válts, akkor tedd meg! Esetleg magántanuló is lehetnél - bár ennek a részleteit én sem ismerem.


Én sem a gyógyszert javaslom (könyörgöm, ki az az orvos, aki egy tinit így leszedál???), inkább a környezet megváltoztatását.


És valóban ne törődj az érdemjegyekkel. A tanárok egyébként ismerik a problémádat? Képes vagy például szóban felelni az osztály előtt (gyógyszer nélkül)? Megoldás lenne, ha csak írásban kérnének számon?


Illetve legyen néhány tárgy, amire nem hajtasz, csak a szükséges minimumot hozod. Kit érdekel egy matek 2,1-es félévi átlag, ha képzőművész leszel? Vagy mi értelme besenyni a 8-os nyelvtant, ha matematikus leszel? Magyarul gazdálkodj az erőddel, arra koncentrálj, amire később szükséges lehet, a többiben meg cél a túlélés.


Anyádnak igaza van, és hidd el, a legkevésbé az iskolai átlagod érdekli. 5-6 óra tanulás amúgy is túl sok. Napi 6-7 óra az iskolában, ezen felül 5-6 a felkészülés, az simán 11-13 óra munka naponta. Nem szabad magad így kizsigerelned. És tedd a szívedre a kezed! Az utolsó 2-3 óra mennyire hatékony?


Ha délután 2-ig órád van, 3-ra hazaérsz, és szünet nélkül tanulni kezdesz, az azt jelenti, hogy este 8-9-ig tanulsz, reggel 8-tól folyamatosan. Ez nonszensz! Ha el is érsz valamilyen célt (pl. az átlagod fél-egy jeggyel való javulását, vagy színjeles érettségit és felvételt valami elit egyetemre), akkor is olyan élmények, olyan ingerek maradnak ki az életedből, ami miatt felnőttként is torz, féloldalas leszel. Sokkal többet jelent ebben a korban a barátokkal (azzal a kevéssel, akikkel jól érzed magad) élményeket szerezni, mint 18 éves korodra könyvszagú, naiv gyereknek maradnod.

2010. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A gyógyszerekkel sajnos nem állhatok le,csak amikor az orvos mondja,próbáltam már hogy titokban nem szedtem őket de rosszul lettem mert a szervezetem hozzá szokott és nem tudom milyen gyorsasággal csökkenthetem az adagot :/
2010. nov. 2. 14:32
 8/14 anonim ***** válasza:
És otthon is szedni kell, közvetlenül a tanulás előtt?
2010. nov. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
3x egy nap,szóval mire elmúlna a hatása szedhetem a következőt.
2010. nov. 2. 18:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Otthonra is kell, amikor úgyis egyedül lehetsz a szobádban?
2010. nov. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!