Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvérem elhunyt 100 felügyel...

Babyka07 kérdése:

Testvérem elhunyt 100 felügyeleti joga volt apukának 0 . Apuka nem kaphatja a gyermeket két tesója és én szeretném megkapni! Mit tudok tenni hogy én kapjam meg a keresztlanyomat ?

Figyelt kérdés

aug. 16. 23:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek?
aug. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A keresztlanyom 6 éves lesz szeptemberbe.
aug. 16. 23:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyámhivatal-családba fogadás. Feltéve, hogy nem megegyezéssel volt kizárólagos felügyeleti joga a testvérednek (részvétem), hanem bíróság mondta ki, és komoly oka van annak, hogy "nem kaphatja meg".

Ha a szülők egymás között így egyeztek meg, de egyébként apuka tudna, és szeretne is róla gondoskodni, akkor hozzá fog kerülni, még akkor is ha nektek ez nem tetszene.

aug. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gyámhivatal nem engedi apukának így a két tesója a 40 év feletti és a 30 év feletti szeretné. Illetve az anyai oldalról én szeretném megkapni a keresztlanyomat én 25 éves vagyok van egy gyermekem . Mekkora esélyem van?
aug. 17. 00:18
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Több dologtól is függ, mindig a gyerek érdekeit nézik (elsősorban).

Hol lesz a legjobb helye minden téren.

Ha apuka veszélyezteti, akkor hol lesz a legkevésbé a közelében.

Az sem mindegy, hogy egyedülálló anyuka vagy-e, családos szülőkkel szemben, kihez kötődött eddig is, és nem érdekes, hogy te pluszban keresztszülő vagy.

A rokonsági fok ugyanaz.

Ráadásul apa is kérvényezheti, amennyiben tudja bizonyítani, hogy az esetleges veszélyeztetés már nem áll fent.

aug. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kapcsolatba vagyok egyes egyedül én vagyok aki látogatta elvitte havi szinten a többi rokon évi 2 találkozik vele és ennyi.
aug. 17. 00:29
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os, az nem jelent semmit, mert ha pl a rokonoknál jobbak a körülmények pl lakhatás, iskola, stb - ezeket is nézik -, akkor az kapja meg, akinél a gyerek a legnagyobb anyagi biztonságban van.


Mert pl te nagyon szereted, csak épp 150 ezret keresel max, amiből nem tudnád megfelelően eltartani a gyereket.

A rokon meg keres 350 ezret, ahol anyagilag biztosabb a helyzete, akkor neki ítélik.

aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Felegyhazan lakunk a fizetésem 350. A párom fizetése 450.
aug. 17. 10:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt itt senki nem fogja neked megmondani. Fel kellene hivni a gyamhivatalt.
aug. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!