Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább a “családi drámát” és...

Inkább a “családi drámát” és egy boldog menyasszonyt választanátok, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

A nagymamám jegygyűrűje halála után lényegében az “enyém lett”, azzal a szándékkal, hogy majd a választott kezét megkérjem vele. De a “választottról” tudom, hogy nem hordaná, de legalábbis nem szeretné azt a gyűrűt, mert egyáltalán nem a stílusa. Nem szeretem ezt a kategorizálást, de a barátnőm leginkább a “hippi” szóval írható le, hogy legyen egy képetek nagyjából.:) Rengeteg gyűrűt hord, de mind ezüst, és főleg ilyen koponya, szem, virágok, és egyéb mintájuk van. Tetovált, van pár piercingje is, színes, bohém ruhákat hord egyébként. Gyerekekkel dolgozik, és a legkedvesebb, aranyosabb, tisztaszívűbb ember akit ismerek.

Én kinéztem egy iszonyat király gyűrűt, ami nem egy tipikus jegygyűrű, de tudom, hogy imádná. Egy pók, és egy nagyobb piros kő van benne, baromi jó. Viszont ha ezt választom, akkor a család ki fog bukni, 1. Hogy nem a nagymama jegygyűrűje, 2. Hogy milyen dolog már ez, és minden megint elő fog jönni, ami 3 éve bajuk a barátnőmmel. Szeptemberben a barátnőmmel el fogunk utazni, és szeretném ott megkérni a kezét, emiatt döntést kellene hoznom.

Az a baj, hogy alapból nagyon családcentrikus vagyok, és szeretem is a családom, de úgy érzem nem fogadták el azt amilyen felnőtt én lettem, és ennek része a párom is, akit választottam.

Nem akarom azt a hazugságot, hogy a család előtt előadjuk, hogy mindent úgy csinálunk, ahogy ők gondolják, de egyébként nem. Mert nyilván az esküvőnk, ami rólunk fog szólni, olyan lesz, ahogyan azt majd mi szeretnénk, és nyilván a barátaink is ott lesznek, és hasonlók, tehát ott nem a család szava fog számítani… 28F



aug. 3. 19:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom. Nem akkora ügy ez szerintem. Ha tudod, hogy nem tetszene neki a nagyié, szerintem ez akkor is egy olyan gesztus, amit nem lehet felülírni semmivel. Vedd meg mellé azt, ami tetszene neki és add át neki mindkettőt a körítéssel együtt. A családod is megnyugodhat, az asszony is, meg a te lelked is, ennyi.

Szerintem egészen érzelmes lehet, ha megkéred a kezét az új gyűrűvel, majd előveszed a nagyiét és elmondod, hogy ezt is neki szánod ezért és ezért. Megjegyzem 4 éve volt az esküvőnk, azóta kb. egy kezemen megtudom számolni hányszor volt a kezemen az eljegyzési gyűrűm. Pláne amióta gyerekünk van. A karikát hordom mindig. Szóval kár ezt túltolni.

aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Azt add aminek tudod hogy örülne. Egyébként én nem örülnék más gyűrűjének mert az sose lenne az enyém igazán. Az a kérdező családjához tartozik, ha már most téma hogy kinek adja abba is beleszólnának hogy hordja vagy nem hordja stb..nekem ez nem hiányozna.
aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
79%
Mielőtt megkéred a kezét, húzd meg a határaidat a családoddal szemben, mondj nemet, állj ki magatokért és legyél végre felnőtt, mert ha ezt így nyomod továbbra is, hamar válás lehet a vége…. Ez még csak a gyűrű, hol van még az esküvő gyerekvállalás vagy nem vállalás, házvásárlás stb.., ezekbe is szeretnék beleszólni az ősök, pedig nem az ő dolguk, ahogy gyűrű sem!
aug. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
69%

28 évesen talán ideje lenne felnőni, mert még nagyon nem vagy az.

A házasság érett, felnőtteknek való, akik nem sz*rják össze magukat a pereputtytól. Ha nekem mernének pofázni, feltételeket szabni, vagy érzelmileg zsarolni, lehúznám azt a qurva gyűrűt a retyón.

aug. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!