Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább a “családi drámát” és...

Inkább a “családi drámát” és egy boldog menyasszonyt választanátok, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

A nagymamám jegygyűrűje halála után lényegében az “enyém lett”, azzal a szándékkal, hogy majd a választott kezét megkérjem vele. De a “választottról” tudom, hogy nem hordaná, de legalábbis nem szeretné azt a gyűrűt, mert egyáltalán nem a stílusa. Nem szeretem ezt a kategorizálást, de a barátnőm leginkább a “hippi” szóval írható le, hogy legyen egy képetek nagyjából.:) Rengeteg gyűrűt hord, de mind ezüst, és főleg ilyen koponya, szem, virágok, és egyéb mintájuk van. Tetovált, van pár piercingje is, színes, bohém ruhákat hord egyébként. Gyerekekkel dolgozik, és a legkedvesebb, aranyosabb, tisztaszívűbb ember akit ismerek.

Én kinéztem egy iszonyat király gyűrűt, ami nem egy tipikus jegygyűrű, de tudom, hogy imádná. Egy pók, és egy nagyobb piros kő van benne, baromi jó. Viszont ha ezt választom, akkor a család ki fog bukni, 1. Hogy nem a nagymama jegygyűrűje, 2. Hogy milyen dolog már ez, és minden megint elő fog jönni, ami 3 éve bajuk a barátnőmmel. Szeptemberben a barátnőmmel el fogunk utazni, és szeretném ott megkérni a kezét, emiatt döntést kellene hoznom.

Az a baj, hogy alapból nagyon családcentrikus vagyok, és szeretem is a családom, de úgy érzem nem fogadták el azt amilyen felnőtt én lettem, és ennek része a párom is, akit választottam.

Nem akarom azt a hazugságot, hogy a család előtt előadjuk, hogy mindent úgy csinálunk, ahogy ők gondolják, de egyébként nem. Mert nyilván az esküvőnk, ami rólunk fog szólni, olyan lesz, ahogyan azt majd mi szeretnénk, és nyilván a barátaink is ott lesznek, és hasonlók, tehát ott nem a család szava fog számítani… 28F



aug. 3. 19:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
28%
10-es: te is az vagy, ha ennyi alapján itélkezel! Szerencsére NEKED semmi közöd az egészhet, nem te veszed feleségül.
aug. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
8%
Igaz, nem en veszem feleségül! Halistennek. De en a hippi pasiktól is undorodom, az ilyen szakallas fejpántos tetovált zz top heavy metalos undormányoktól. Nem tudom miert engem taszít. Olyan csatornapatkányoknak látom őket
aug. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem opció, hogy mindkét gyűrűt nekiadod? Megveszed a pókosat, megkéred vele a kezét, majd odaadod ajándékba a nagyiét is mellé, és elmondod, hogy boldoggá tenne, ha mindkettőt viselné az eljegyzésen (ha tartotok persze a családdal), és/vagy a lagzin. Ennyi.
aug. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

#14 ez a tökéletes megoldás!! Köszönöm szépen!

#10 és 13, akkor engem sem igazán kedvelnél.:D

aug. 3. 21:27
 15/24 anonim ***** válasza:
26%

Nem is értem a családodat.

Egy halott tárgyát hordja a menyasszonyod?

Írtó gáz.

Tedd őt boldoggá és vedd meg a pókos gyűrűt!

aug. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
65%

12.

Jól van, akkor ez itt nem a te kérdésed az alti, bohém csajszival.

Haladj tovább valami boomer csoportba.

aug. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%
Itt nem csupan a gyuru a kerdes. Hanem az, ahogy irod, hogy alapbol nem fogadjak el a parod, holott 3 eve vagytok egyutt. Ezen az altaluk valasztott nagymamagyuru sem fog segiteni, maximum azt fogjak gondolni, lehet teged manipulalni.
aug. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
63%

Hát ez könnyű!!! Kérd meg 2 gyűrűvel a kezét. Meséld el neki, hogy ez a nagyidé, ez meg az övé. Azért teszed hozzá, mert neked fontos. Hordhatja a nyakában is egy láncon.


Amúgy a család meg ne puffogjon, ha nem a stílusa, akkor ne eröltessék rá. Gondolhatták volna, hogy nem mindenkinek fog tetszeni.

aug. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%
Én a nagyiéval kérném meg, hozzátéve a sztorit, ami remélhetőleg őt is meghatja. És megvenném neki a pókosat a szülinapjára, ha belefér a keretbe. De akár egyszerre is odaadhatod.
aug. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
73%

Hálisten a barátomnak eszébe sem jutott a nagyi gyűrűjével megkérni a kezem, mert felnőtt férfi.

Nem drága gyűrűt vett, de ő választotta, nekem, az én ízlésemhez passzolót, és ez így korrekt.


A nagymama-dédi gyűrűje, az az övé, nem kell örököltetni meg aztán érzelmi nyomást helyezni az unokára. EZ szánalmas, enm az, hogy egy felnőtt választ egy gyűrűt a leendő felesége számára.

aug. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!