Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kibírni egy szülőne...

Hogy lehet kibírni egy szülőnek a 21 éves gyermekének a temetését?

Figyelt kérdés
Nagyon félünk, mert pár nap múlva temetik a bátyám gyermekét aki tragédiában hunyt el és nagyon össze van törve.

júl. 3. 08:42
1 2
 1/12 Rakott karfiol ***** válasza:
88%

Ti mitől féltek?

Nagyon szomorú, őszinte részvétem.

Biztosan össze van omolva a család. Én azt gondolom, hogy semmit nem kell ilyenkor csinálnotok, csak osztozni a gyászban, támogatni a szűk családot, együtt sírni. A legtöbb embernek nincs sajnos érzelmi tartaléka, tragédia esetén bárhogy viselkedhet, ordíthat, sokkot kaphat, olyankor nem lehet elvárni a racionális viselkedést.

Készüljetek vízzel, álljatok közel hozzájuk, hogy ha gáz van, ki lehessen könnyen, gyorsan vinni azt, aki összeomlik.

Aztán később majd kiderül, hogy szakszerű segítség kell-e a gyászfeldolgozásban.

júl. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, részvétem. Annyira másképp gyászol mindenki, hogy erre nagyon nehéz tanácsot adni. Az egyetlen, ami talán mindenkinél működik, hogy a szülőknél most kb minden reakció nromáli, és nektek kell kicsit toleránsabbnak lenni, akkor is, ha számotokra teher a viselkedésük. (mi múlt héten temettük ismerős 6 és fél éves kisfiát, döbbenet)
júl. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Sajnálatos, de az élet megy tovább. Ti nem tudom mitől féltek. Ne csináljatok semmi extrát, legyetek erősek és most ti támogassátok a szülőket. Ha mindenki bepánikolna, akkor nem marad senki, akire számítani lehet.
júl. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem konkrétan a temetés a legrosszabb, hanem utána, amikor élni kéne a normális életet, és minden közös ebédnél, névnap-születésnap-karácsonyi családi együttléten arra fognak gondolni, hogy a gyerekük nincs velük.

Megkérdezhetem, hogy mi okozta ilyen fiatalon a halálát?

júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%
4, ott van, tragédia. Nem elég?
júl. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

5


Nem én tettem fel a kérdést a halála okával kapcsolatban, de biztos vagyok benne, hogy a szülők, családtagok, barátok számára más feldolgozni egy esetleges öngyilkosságot, mint egy autóbalesetet, attól függetlenül, hogy mindkettő

tragédia.

júl. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

#4 vagyok, igen, én is ezért kérdeztem.

Egy 21 éves fiatal halála mindenképpen tragédia, úgyhogy ezzel semmit nem mondtunk. Akkor is tragédia, ha mondjuk rákban hunyt el.

júl. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
15%

7-es, mit nem értesz azon, hogy semmi közöd hozzá, hogy halt meg???


Kérdező: ne írd le. Senkinek semmi köze hozzá!

júl. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
8as ha nem írja le, tanácsot se várjon, hiszen semmi közünk hozzá:-)
júl. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Részvétem😪 Támogasd legyél mellette. Ez borzasztó lehet , egy szülőnek sem szabadna átélni. Idő segít,de ez életük végéig elkiséri. Mamámat mikor elvesztettem 😪 nagyon közel állt hozzám. Ha csak megemlítették már sírtam,és akkor azt mondta egy ismerősöm hogy ha sírok a mamám is szomorú, és majd találkozunk. Mai napig hiányzik 18 éve már. Sok erőt kitartást a családnak.
júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!