Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi nászajándékot adnátok...

Mennyi nászajándékot adnátok a helyemben, adnátok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek lesz az esküvője 2 hét múlva, én megyek csak, szüleim nem (hosszú).

Koszorúslány is leszek.


Unokatesómtól tudom, hogy a vacsora + italcsomag 35.000/fő, plusz még állják a vendégek szállását és másnapra a reggelit (vidéken lesz). Nekem ő állta a koszorúslány ruhámat, plusz egy aranyos ajándékcsomaggal kért fel.


Én 50.000 Ft-ot gondoltam, mint nászajándék.

Anyám szerint ez sok, nekem nem is kéne adni, hiszen még tanulok. Egyetemre járok, de ettől én még felnőttnek érzem magam, meg cikinek is érezném, hogy mindenki ad valamit, én meg elmegyek enni-inni.

Ők nem a nászajándékért csinálják amúgy, nem arra számítanak, hogy az esküvő költségét megtérítik a vendégek.


jún. 30. 14:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
22%

10es igen, ezt szokták mondani. de gondolj bele, ha mindenki jóval kevesebbet adna, akkor mekkora minuszban lennének. Ma már egy esküvő, kb 100 főre, ha nem szállnak el az elvárások akkor is 6-8 millió körül mozog.


Nekem a bőr lesülne a képemről, ha meghívnának és még azzal is kellemetlenséget okoznék hogy legalább a saját részem nem fizetem.

jún. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

11


Olyan mindegy, hogy TE mit gondolsz, az átlag ember azért hív vendéget, hogy élvezze a társaságot.

jún. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ha dolgoznál és nagyjából kiegyensúlyozott anyagi helyzetben élnél, akkor az 50e Ft korrekt és reális összeg lenne.

Ha egyetemistaként adsz ennyit, akkor kifejezetten gáláns vagy. Itt kb. 30e Ft a korrekt-reális összeg.

Én azt mondom, mérlegeld a következőket:

- mennyire áll közel hozzád ez a rokonod;

- anyagilag mennyire számít, hogy 30e vagy 50e Ft-ot adsz;

- mennyire gyakran adódik ilyen jellegű kiadásod.


Egy apró megjegyzés, mint szülőtől: ha az unokahúgomnak, vagyis a testvérem gyerekének az esküvőjére nem tudnék menni (pedig hívnának, szívesen látnának), akkor adnék az esküvőre ill. lakodalomba elmenő lányomnak 100e Ft-ot azzal, hogy ezt úgy adja oda, hogy a saját maga és szülei nevében közösen adja. És ehhez neki már nem kell semmit hozzátennie. Így a gyerekemnek nem kell ajándékra pénzt szánnia, az unokahúg gáláns ajándékot kap a mi családunktól (figyelembe véve, hogy csak a gyerekünk fog ott fogyasztani és megszállni), és mi (szülők) is ki tudtuk fejezni, hogy gondolunk rájuk.

jún. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
7%
13as, érdekes, a kérdezőnek sok a 30 ezer de a szülei akik ott se lesznek adhatnak nyugodtan 100at. Vicces vagy:-D Miért nem rögtön 300at?:-D
jún. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
75%
14-es, én ilyen közeli rokonnak akkor is adnék, ha nem tudnék ott lenni. Feltéve persze, hogy jó a viszony és hívnának az esküvőre. Ha jól értem, itt erről van szó.
jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem mindenki annyit adjon amennyi belefér. Ha 10 ezer akkor annyi. Ciki vagy sem azért hitelt nem vennék fel mert esküvőre hívtak. Ha nincs pénze esküvőre, akkor lehet szűk családi körben is tartani. Én pont leszarom mi a szokás, nem fogom magam adósságba verni más miatt.
jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%
Én se értem, hogy a szüleid mért nem adnak bele. A nászajándék nem költségtérítés, hanem ajándék a szerettektől egy jeles alkalomból. Nem 100-at, de a te 50-edbe ők mért nem szállnak bele? Előbb volt a szülőd rokona, mint a tied.
jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
15%
16os ha nincs pénzed nem kell elmenni, küldesz egy táviratot és probléma megoldva.
jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Grizesteszta ***** válasza:
25%
#16: Normalis ember egy kave meghivast se ugy fogad el, hogy ures kezzel megy. Ez az eskuvore is igaz. Itt az a min., hogx sajat fogyasztasodat kifizesd. Ez itt a szallassal, reggelivel egyutt min. 50E. Ergo: ha nem tudok ennyit adni, akkor megkoszonom a meghivast, de nem megyek el.
jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is az a fura, hogy a szüleid részéről mi a reakció. Sokallják, hogy mennyi akarsz adni azon az alapon, hogy tanulsz, miközben rengeteget költenek rád vendégként, ők meg letudják egy vállrándítással, hogy nem lesznek itthon, miközben ennyire közeli rokon házasodik? Persze, ti jobban tudjátok, mi a családon belüli szokás és viszony, de én nem égetném magamat azzal, hogy rájuk hallgatok. Azt csinálnám, amit én jónak tartok, és ha Te ennyit szánsz rájuk, akkor örömmel el fogják fogadni, főleg, hogy tőled ez sokkal többet jelent, mint mondjuk egy szimplán dolgozó embertől.
júl. 1. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!