Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi nászajándékot adnátok...

Mennyi nászajándékot adnátok a helyemben, adnátok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Unokatestvéremnek lesz az esküvője 2 hét múlva, én megyek csak, szüleim nem (hosszú).

Koszorúslány is leszek.


Unokatesómtól tudom, hogy a vacsora + italcsomag 35.000/fő, plusz még állják a vendégek szállását és másnapra a reggelit (vidéken lesz). Nekem ő állta a koszorúslány ruhámat, plusz egy aranyos ajándékcsomaggal kért fel.


Én 50.000 Ft-ot gondoltam, mint nászajándék.

Anyám szerint ez sok, nekem nem is kéne adni, hiszen még tanulok. Egyetemre járok, de ettől én még felnőttnek érzem magam, meg cikinek is érezném, hogy mindenki ad valamit, én meg elmegyek enni-inni.

Ők nem a nászajándékért csinálják amúgy, nem arra számítanak, hogy az esküvő költségét megtérítik a vendégek.


jún. 30. 14:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Ha ennyit szánsz rá, akkor ennyit adj. 30 körül gondolnék amugy
jún. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
50 teljesen jó. Ha megteheted nagyobb lemondások nélkül, adj ennyit, mert ennyit bőven költöttek rád. Ha nem, akkor kevesebb sem ciki.
jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen jól gondolod.
jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
27%
1es, 30ból a kaja se jönne ki, ciki lenne ilyen keveset adni. Még az 50ből se jön ki a kérdező fogyasztása és szállása reggelivel de az már egy fokkal vállalhatóbb. Én unokatestvérnek ebben az esetben 80 körül adnék
jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Dolgozom az egyetem mellett + van egyéb forrásból is pénzem, nem kérek erre senkitől.
jún. 30. 15:38
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha 50000 ft tudsz akkor adj annyit.
jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
11%
Bocs, azt lehet tudni, hogy a szüleid miért nem mennek? Nem kaptak meghívást, vagy nem akarnak elmenni? Illetve nem állnak olyan közel hozzájuk?
jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem lesznek az országban.
jún. 30. 16:12
 9/22 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen reális ez az összeg,sőt én még meg oldanám valamennyivel.
jún. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

4


"Ők nem a nászajándékért csinálják amúgy, nem arra számítanak, hogy az esküvő költségét megtérítik a vendégek."

jún. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!