Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi vitánál közbe szoktál...

Családi vitánál közbe szoktál lépni?

Figyelt kérdés
Nem rég született meg az unokaöcsém, de már legalább 3 nagyobb vita volt anyukám és bátyám felesége közt. Az a baj, hogy anyu nagyon okoskodik, sógornőm meg nem tudja finoman leszerelni, a reakciója mindig olaj a tűzre. Vitatkoztak azon megkapja-e unokaöcsém az egyik védőoltást, azon is, hogy hogyan kell öltöztetni, etetni meg mit tudom én min. Ha felhívja anyukám őket vagy átjönnek már megsem lepődöm, hogy ordibálás a vége🙄 Ma is ez volt, sok ésszel sógornőm megemlítette, hogy július 27-én Ő nem jön unokatesónk szülinapjára, mert fesztiválra megy, amitől anyukám kikelt magából, hogy pár hónapos gyerek mellől "hova menne rázni a picsáját". Őszintén szólva már nagyon elegem van belőlük, ha átjönnek tesómék vagy mi megyünk az unokaöcsémre vagyok kiváncsi, nem rájuk meg a veszekedésre. Tesóm meg hát, próbálkozik, de egyikre se nagyon tud hatni. Ma már szivesen közbe szóltam volna, hogy sógornőm ne provokálja anyut, anyám meg ne akarjon már mindent megmagyarázni nekik, mert amúgy tényleg az is idegesítő. Viszont inkább csendben maradtam, mert nálunk nem szokás közbelépni. Ilyenkor mindig kínos feszültség van, a vitatkozó felek közül valaki hirtelen lelép, aztán két nap sem telik el és mindenki úgy tesz, mintha misem történt volna. Rémes nálunk családon belül a kommunikáció. Más családoknál is így van ez?
jún. 29. 13:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak semmi köze az unokája neveléséhez szóval nyugodtan állíthat magán.


Megjegyzem, a csaj nagyon türelmes lehet, mert én már rég megmondtam volna neki, hogy oké, akkor nem jön hozzánk, nem engedem be, az unokáját meg látja havi egyszer, de ha akkor is belém áll, felejtse el.


Bocs, ez nnoszensz.

Nagyon helyes, hogy a meny visszaszól, ha már a férje egy tutyimutyi kisgyerek.

jún. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

amitől anyukám kikelt magából, hogy pár hónapos gyerek mellől "hova menne rázni a picsáját" - mondjuk vszeg ez lett volna az utolsó megszólalása nálunk, mert többet a kerítésen nem jutna be, aztán nyávoghat.


Bár, hogyha az én anyósom mondana ilyet, a férjem abban a pillanatban rakná ki kapun kívülre - úgy örökre.


A te tketlen tesód hol van a történetben???

jún. 30. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a tesód feleségének mi köze az unokatesódhoz? Semmi. Gondolom ti se mentek az ő keresztanyja névnapjára…
jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
13: a kerdezo testverenek felesege, azaz a sogornoje az anyja a kerdezo unokaoccsenek. Nem unokatestver, hanem unokaoccs. Aki a testver fiugyereke.
jún. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Az egy másik gyerek, 14-es.
jún. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
48%
14, full értelmetlen a kommented. Ott van, hogy a kérdező unokatesója. A kérdező sógornőjének semmi köze sincs hozzá.
jún. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Off A kérdező unokatestvére nyilván a kérdező bátyjának is unokatestvére. Ha a kérdező meg van hívva, akkor a bátyja is. Mivel családi esemeny, oda azért az átlag ember a családjával megy, tehát a batyuska alap esetben a feleségével és a gyerekekkel menne.
jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
59%
Ha egyáltalán meg van hívva. Nem minden családban kell egy szülinapból falupartit csinálni.
jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
46%
Nalunk is igy van, bar en nem ertek vele egyet, szoval nem veszek rajta reszt. Amikor a ferjem nagymamaja meghalt, a temetesre lejott sogornom (aki anyai agrol feltestver, tehat nem unoka) es lejott a sogorom (aki ferjem batyja) anyosanak a ferjenek a fia. Aki szinten nem rokon, csak ugy eljott aposomhoz. Akkor ereztem azt, hogy sokan vagyunk, es kellemetlen volt, noha tudom, temetesre az megy el aki szeretne.
jún. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Hm, kicsit eltértetek a kérdéstől. Nem falunapot csinálnak unokatesóm szülinapjából, de jó a viszony és szoktunk ilyenkor páran lenni, uncsim is pl.mindig ott van sógornőm szülinapján. De ez most tök mindegy csak egy példa volt, hogy min megy jelenleg a vita.

Nálunk valamiért ez a szokás vagy nem tudom minek nevezzem, hogy ha ketten összevitatkoznak mindenki kínos csendben hallgatja, aztán mintha mi sem történt volna. Szerintem ez fura.

ma 06:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!