Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi vitánál közbe szoktál...

Családi vitánál közbe szoktál lépni?

Figyelt kérdés
Nem rég született meg az unokaöcsém, de már legalább 3 nagyobb vita volt anyukám és bátyám felesége közt. Az a baj, hogy anyu nagyon okoskodik, sógornőm meg nem tudja finoman leszerelni, a reakciója mindig olaj a tűzre. Vitatkoztak azon megkapja-e unokaöcsém az egyik védőoltást, azon is, hogy hogyan kell öltöztetni, etetni meg mit tudom én min. Ha felhívja anyukám őket vagy átjönnek már megsem lepődöm, hogy ordibálás a vége🙄 Ma is ez volt, sok ésszel sógornőm megemlítette, hogy július 27-én Ő nem jön unokatesónk szülinapjára, mert fesztiválra megy, amitől anyukám kikelt magából, hogy pár hónapos gyerek mellől "hova menne rázni a picsáját". Őszintén szólva már nagyon elegem van belőlük, ha átjönnek tesómék vagy mi megyünk az unokaöcsémre vagyok kiváncsi, nem rájuk meg a veszekedésre. Tesóm meg hát, próbálkozik, de egyikre se nagyon tud hatni. Ma már szivesen közbe szóltam volna, hogy sógornőm ne provokálja anyut, anyám meg ne akarjon már mindent megmagyarázni nekik, mert amúgy tényleg az is idegesítő. Viszont inkább csendben maradtam, mert nálunk nem szokás közbelépni. Ilyenkor mindig kínos feszültség van, a vitatkozó felek közül valaki hirtelen lelép, aztán két nap sem telik el és mindenki úgy tesz, mintha misem történt volna. Rémes nálunk családon belül a kommunikáció. Más családoknál is így van ez?
tegnapelőtt 13:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Az összes példában anyád a hibás. Max. neki szólj, hogy fejezze be.
tegnapelőtt 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Igen, én közbe szoktam szólni, ha látom, hogy kezdik elveszteni a realitás talaját.
tegnapelőtt 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%
Hát kellemetlen. A sógornőnek kéne minél hamarabb megérteni, hogy 1. nem mondunk semmit a rosszakarónknak 2. nem megyünk oda hozzá és nem hívjuk meg. Lehet, hogy egyszerűbb lenne a sógornőddel beszélni, ezt megmondani neki, és azt, hogy ha hozzájuk megy a nagymama, ő menjen el otthonról. Neki kell megszakítania a kapcsolatot. Persze nem ártana, ha a tesód tököket növesztene, hogy ebben támogassa.
tegnapelőtt 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%
Hát én se szeretném azt a luvnyát akinek a bularázás gyerek mellett fontosabb, mint egy rokon születésnnapja.
tegnapelőtt 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Bogica0616 válasza:
93%
Kedves anyukád a hibás. Jól teszi a sógornőd, hogy nem hagyja magát. Fogja fel, hogy a fia felnőtt van saját élete és családja. Ő vendég csupán náluk és ha hozzátok mennek őt meg ők a vendégek.
tegnapelőtt 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyad mi a banatert vauzik bele mindenbe? Gondolom a kutya nem kerdezte. Egyebkent a batyad is helyre razhatna anyuka fejet.
tegnapelőtt 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Vitatkoztak azon megkapja-e unokaöcsém az egyik védőoltást, azon is, hogy hogyan kell öltöztetni, etetni meg mit tudom én min."


Ezen nem kell vitatkozni. Anyadnak köze nincs ezekhez a kérdésekhez. Közbe lépned nem kellene, hanem amikor a sogorno nincs ott, akkor kellene elmomdanod anyadnak, hogy ezekbe neki nem szabad bekszolnia

tegnapelőtt 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Na mer' az anyját aztán érdekli a kéretlen helyreigazítás! Ugyan már! Ő ezt élvezi. Nem fogja abbahagyni. Ha olyan intelligens lenne, hogy ezt megértse, el se kezdte volna.
tegnapelőtt 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg anyádnak, hogy már neked kellemetlen az, hogy kéretlenül beleugat mindenbe és addig járatja majd a száját, amíg a csaj be nem verte neki.

Tudod mikor engedném meg, hogy belepofázzon bárki a gyereknevelésembe meg bármibe is! Mi az, hogy rázza a pcsáját valahol? Anyád egy prűd, álszent nyomoronc, ez a baja.

tegnapelőtt 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%
Azzal nem provokalta anyadat hogy egy csaladi rendezvenyre nem megy el mert programot szerveztek. Csak jelezte normalisan hogy nem bir menni. Anyadnak nincs koze hozza hogy most fesztivalozni megy. Attol fuggetlenul hogy igaza van!
tegnap 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!