Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyük rá édesapámat,...

Hogyan vegyük rá édesapámat, hogy elmenjen orvoshoz és hagyja is, hogy kezeljék?

Figyelt kérdés

Nagyon makacs ember, a legmakacsabb, akit ismerek. Az elmúlt néhány évben nagyon sokat romlott az állapota, többek között sérve van, a háta úgy fáj, hogy nem tud kiegyenesedni, a legkisebb mozgásra azonnal folyik belőle az izzadság (akkor is, ha nincs meleg), rendkívül fáradékony, nagyon hamar kifullad, visszér tágulata van, folyamatosan fáj a lába és zöldhályog is van a szemén. Ezek ellenére ha nagyon nehezen el is megy orvoshoz, a diagnózisig esetleg eljut, de azt már nem engedi, hogy kezeljék őt, a gyógyszerekben állítása szerint nem hisz, a műtétet még kevésbé vállalja. Az ortopédián a gerincével azt mondták, hogy gyógytornára kell járnia egy éve, de azt mondta, hogy mozog a munkahelyén eleget, megmakacsolta magát és azóta hallani sem akar róla. A visszeres lábát a háziorvos szerint már legalább 1 éve meg kellene műteni, de ezt nem hajlandó vállalni, kompressziós harisnyát meg nem visel. A zöld hályogjával jutott a legtovább, kb. 1 hétig használta a szemész által felírt szemcseppet, aztán elhanyagolta. Az izzadással, fáradékonysággal orvosnál sem volt még, pedig akár komolyabb kardiológiai problémát is jelezhet. Ha néhány hónap szekálás után elmegy vizsgálatra, már az is komoly eredmény, annyira makacsan ellenzi az orvost.

Igen, tudom felnőtt ember, de 55 éves családos apa.


jún. 25. 18:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy.


Én sem megyek, mert tök felesleges. Beteg vagyok, fájdalmaim vannak, TUDOM, hogy nincs rá gyógymód, mert autoimmun, szteroidot pedig biztosan nem fogok szedni.

jún. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, bármennyire is fáj apukád hozzáállása, azon felül, hogy elmondod neki, hogy szeretnéd, ha látná valameddig az unokáit, meg kollektíven 1-2 alkalommal leültetitek a családdal beszélgetni, nem tudsz és nem is tudtok mit csinálni... Ha ennyire meg akar halni, akkor sajnos hagyni kell...
jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

kerdezd meg tole, hogy miert fizette a tb-t az elmult 35 eveben, ha arra nem kepes, hogy mpst el is koltesse magara? Kerdezd, hogy a sok ...alkesz, bunko, adocsalo stb (akiket utal olyanokat sorolj fel:)) arra koltsek az o befizetett penzet is? Hogy igenis jar neki fizikoterspia, gyogyfurdo (hazidoki felirja, kiirja!!) jar neki sok szep vizsgalat (vervetel, vizeletvizsgalat, mindenfele UH, rtg, MR) es szivesen intezitek helyette az idopontokat...es foghatod viccesre is a vegen, hogy a mutet is jar es hozza a jo kis legalis drogozasi lehetoseg (a bodito es altatoszerek...), tehat eljen vele.


Es amugy csak fél. Ezert makacskodik, felelembol, de ezt kizart, hogy beismerne. Probald, hogy elkisergeted.



papam volt ilyen


es a vegen urolso utani pullanatban mikor pl vegre hajlando volt gyogyszert szedni, kes ala fekudni, de hat ugye keson es ezert tovabb fajt a viszeres laba azt mondta PEDIG EN HALLGATTAM az orvosra megis faj, milyen egy hazug sarlatan :-D


ja es mondd vilaghiru a magyar orvosoktatas

jún. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!