Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Többen is úgy fogják fel,...

Többen is úgy fogják fel, hogy a saját szüleink "jók", addig házastársunk szülei "kevésbé" azok?

Figyelt kérdés
Jó, nyilván nem szabad általánosítani, de szerintetek létezik az a jelenség, hogy szüleinktől jobban elfogadjuk a kritikát, mint párunk szüleitől? Vagy például ha gyerek is van, akkor anyukánk nyilván segíteni szeretne a gyereknevelésben, de anyósunk csak beleszólni, irányítani akar?
jún. 25. 08:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem. Szerintem egy felnőtt ember pontosan látja a szülei hibáit. A feltétel nélküli szeretet a gyerekekre jellemző. Általában tinikorban már rájön az ember, hogy a szülei is csak ugyanolyan emberek, mint bárki más, hibákkal, nem szentek.
jún. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
90%

Egyáltalán nem ezt hallom vissza ismerősöktől. A kritika, vagy túlzott rátelepedés senkitől sem esik jól.

A figyelő, szerető, de egyensúlyt tartó együttműködés viszont akár egy idegentől is.

jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
A gyereknevelesbe valo beleszolast a sajat szuleimtol sem fogom elviselni. Ha nem kerdezek, nem vagyok kivancsi senki keretlen velemenyere. Az en szuleim sem jobbak a ferjem szuleinel, mind a negynek van nagyon rossz tulajdonsaga.
jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%

Igen, ez egyértelmű. Nézd meg az anyós-após kategóriát, ott a kérdések 95%-ában ez van, hogy a férj szülei rosszak, a felesége szülei bezzeg mindig jók. A férj szülei irányítanak, beleszólnak, furcsák, a feleség szülei nem, áh, sosem, esetleg jóindulatú tanácsot adnak.


Megjegyzem, én élőben is ezt látom, hogy anyós-apóstól sokkal kevesebbet néz el a feleség, mint a saját szüleitől. Nyilván van ennek egy olyan oka, hogy a saját családját normál esetben szereti valamennyire az ember és neki az az értékrend a megszokott, amit onnan hozott. A párja szülei meg nyilván máshogy (nem feltétlenül rosszabbul, csak máshogy) gondolkodnak, ami az illetőnek esetleg érthetetlen, furcsa, zavaró, és a fő probléma itt az, hogy a többségnek egyáltalán nijcs annyi önkritikája, hogy elfogadja, nem csak úgy lehet gondolkodni, ahogy ő teszi. Plusz mivel megszokta, észre sem veszi ha a saját szülei irányítják, okoskodnak, beleszólnak, mert azt megszokta már, fel sem tűnik neki szemben azzal, ha a férje szülei teszik ezt.


Megjegyzem, szerintem a férjek is a saját szüleiket tartják normálisabbnak, hisz ők meg az ő értékrendjükben nőttek fel, csak na, legyünk már őszinték, hogy a nől szokása a megsértődés, sz*rkavarás meg érzelmeskedés, a férfiak sztem jobban letojják, mit mondanak vagy tesznek anyósáék, a nők emocionálisabbak ilyen szempontból.


Persze van kivétel, főleg az, aki rosszban van a szüleivel, de aki nem, az igen, elfogult a sajátjai felé.

jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

"és a fő probléma itt az, hogy a többségnek egyáltalán nijcs annyi önkritikája, hogy elfogadja, nem csak úgy lehet gondolkodni, ahogy ő teszi."

:D

Pontosan, mint ahogy a beleugatós anyósnak, aposnak sem.

jún. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én tökéletesen tisztában vagyok a szüleim hibáival.

Az én értékrendem viszont olyan távol áll, mind a saját szüleim, mind az anyós/após értékrendjétől, mintha egy másik dimenzióban lennénk.

És sajnos nem jó emberek, bár az áldozatot, a mártírt remekül alakítják, mind a négyen. :D

jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Nekem semmi bajom az EMBEREKKEL, míg nem akarnak beleugatni az életembe.


Amint ez megtörténik és nem értenek a szép szóból, ritkítom vagy teljesen megszakítom velük a kapcsolatot.


Akkor is, hogyha anyám, hogyha az anyósom. Nekem nyolc, aki idióta, okoskodó, stb. az nem az életem része.

jún. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
En a gyerek elott ugy gondoltam, jobb a kapcsolatom, jobban el tudok beszelgetni anyossal, mint a sajat anyammal. Na a gyerek utan o is palfordulatot vett, atvaltott ilyen mindenbe beleszolos, kritikus stilusba. Az unoka ota megvaltzott. Azota ot sem szivlelem tulzottan, a fia is mar tobbszor panaszkodik ra. Ha szolunk neki, ideig oraig minden oke, majd ujrakezdi.
jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
18%

Igen, szerintem is igaz, és ennek több oka is lehet

- a szülők alakították ki azt a környezetet, amibe a gyerek belenőtt, amit megszokott, ami neki a "normális". Persze, van, amikor a szülő ellenpélda ("jaj, csak így ne!"), de azért ez a kisebbség

- az ember a szüleitől általában többet eltűr, mint másoktól (már csak azért is, mert velük nőtt fel)

Nehéz a két szülőpárt jól kezelni, keveseknek is sikerül, sajnos.

jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Ezen én is gondolkodtam, mert én így érzek, de azt kell mondjam, nem az én készülékemben van a hiba.

Pl anyósom a 40 évvel ezelőtti normák szerint etetné a gyerekem.3 hónaposan már hozzá kell táplálni, mindent is adunk neki módjával, fél éves korában meg már igenis kell a joghurt, tej a csontjainak. Fél évig szoptassam max, utána rendes táplálék kell. Mindezt nem tanács szintjén, hanem tolja erőszakosan.

Anyám meg utána olvasott a jelenlegi ajánlásoknak, megértette az összefüggéseket, mi miért fontos és követi. Nála nyugodt szívvel hagyom a gyereket, fordítva nem.

De ez csak egy példa, anyósom mindenben ilyen agresszíven nyomul...szar helyen vettünk házat, csúnya a berendezés( én a letisztult minimalista trendet szeretem, neki úgy szép ha sorakoznak az elmúlt 20 év szuvenírei és képeslapjai mindenhol), ami nem baj, csak nem kellene lerondázni, ami nem olyan. Szóval ilyenek, nem tehetek róla, nem kedvelem, ngyon más világ vagyunk.

jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!