Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vásárolok egy ingatlant...

Ha vásárolok egy ingatlant minimális hitellel +saját pénzből azt oda ajándékozhatom a szüleimnek ,hogy örökség legyen tehát a házastársnak ne legyen igénye a ház felére?

Figyelt kérdés
Hogy szokták ezt megoldani

jún. 7. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Az igen
jún. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem kicsit felesleges bohóckodás. Ha már házas vagy és úgy veszel ingatlant, akkor annak a fele úgy is a házastársé, tehát azt nem is ajándékozhatod oda (csak a saját feledet). Ha meg házasság előtt vásárolsz, az saját vagyon, a házasság nem változtat ezen.
jún. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez így nem megy. Elöször is, ha te veszed a házasság alatt, az az elsö pillanattól kezdve közös, másodszor házasság alatt nincs saját pénzed, harmadszor nem ajándélkozhatod el a házastárs beleegyezése nélkül.

EZ alól az a kivétel, ha a házat a házasság elött veszed, az azelött meglévö ingatlanid eladási árából veszed, vagy bizonyíthatóan a házasságkötés elött meglévö pénzböl - ezekben az esetekben a ház a te magántulajdonod lesz, egy esetleges válásnál nem számmít közös vagyonnak.

jún. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előttem már leírták a lényeget.

A kérdés, hogy már házas vagy-e vagy ezt később gondolnád megtenni?

jún. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Minimális hitellel sem tudod elajándékozni. A házasság alatt szerzett vagyon meg közösnek számít.
jún. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk házasok 1 gyermek van
jún. 7. 18:03
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát tulajdonképpen a házasság meg van mindegy ki mit vett 50-50 százalék közös , kicsit igazságtalan
jún. 7. 18:06
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor nincs házassag és ha én veszem a házat pl iratunk papírt rolla hogy a hazat en vettem o a felujitast butorozast fizette cserébe egy negyed az övé ez csak egy példa ,de működhet?
jún. 7. 18:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagytok összeházasodva, akkor amit te veszel a saját fizetésedböl, az a te magánvagyonod, mindenféle papír nélkül.
jún. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#6 "Nem vagyunk házasok 1 gyermek van"

Akkor együtt éltek. Itt is van vagyonközösség valamilyen mértékben. Különválás esetén itt is kérheti az élettárs az együttélésük alatt szerzett vagyonrész megosztását, azonban itt számít a szerzés aránya is, a házasságnál nem.

[link]

#7 "Tehát tulajdonképpen a házasság meg van mindegy ki mit vett 50-50 százalék közös , kicsit igazságtalan"

Nem, nem az. Ez a házasság, ebben különbözik a sima összeköltözéstől, hogy egy komoly elkötelezettség a közös család alapítására. Az pedig vagyonközösséget is jelent.

Amit viszel a házasságba az a tied is marad. Amit viszont a házasság alatt értek el, az kettőtöké. Pl. amikor az első lakásunkat vettük, akkor még nem voltunk házasok. A megtakarításunk meg a családjaink által adott segítségeket összerakva úgy jött ki, hogy 1/3 tőlem, 2/3 meg a párom oldaláról. Ezért természetes volt, hogy a tulajdoni lapra így is kerüljön be a részünk a vásárláskor, 1/3-2/3 arányban. Azóta azonban eltelt 25 év, vettünk a kicsi lakás helyett nagyobbat, majd építkeztünk. Ebben mindkettőnk munkája benne volt. A fizetésünk mérete eltért, mivel én a gyerekekkel voltam, a párom meg haladt előre közben. De ketten együtt kellettünk a családhoz. Így ma már a ház felesben a kettőnké és minden más is amit a házasságunk óta szereztünk. Amennyiben valamelyikünk örökölne, az maradna egyikünk része, amikor anyósoméktól ajándékba kaptunk pénzt, az is maradt a páromé, amikor én kaptam az apámtól ajándékba, az meg az enyém lett. Egy család vagyunk. Nekem az is fura amit manapság csinálnak a házaspárok, hogy külön bankszámlájuk van és méregetik, éppen ki fizette a számlákat, ki mennyit tett be a kajának az árába. Közben meg az egyik ebből használ többet, a másik abból és ha gyerek van akkor az meg végképp mindkettőjüké. De hát ki hogy dönt.

#8 "Akkor nincs házassag és ha én veszem a házat pl iratunk papírt rolla hogy a hazat en vettem o a felujitast butorozast fizette cserébe egy negyed az övé ez csak egy példa ,de működhet?"

Bármit is szeretnél a legjobb ha ügyvéddel írtok róla papírt. Az biztosan jó lesz. A házasság az jó dolog és lehet előre házassági szerződést is kötni, abba bele lehet írni bármit amiben megegyeztek. Ez ne tartson vissza a házasságtól! Megbeszélhetitek, hogy a törvénytől eltérően válás esetén mit fogtok közös vagyonnak venni, hogy ha a te pénzedből lesz véve a lakás akkor az teljesen a tied marad, vagy akár amit mondtál, hogy a ráköltött pénz arányában lesz a tulajdoni részetek. Nagyon sokan csinálnak házassági szerződést, pont azért mert másképp szeretnék a jövőt elrendezni, mint ahogy az a törvényből általában következik.

Az nem elég ha simán leírjátok, ahhoz kell ügyvéd és egyéb hivatalos forma, de meg lehet csinálni. Az ügyvéd azt is tudja majd, hogy mi mást érdemes még akkor megbeszélni és belevenni a szerződésbe a házasság előtt, hogy később egyszerűbb legyen a helyzet ha még se maradnátok együtt.

jún. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!