Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes ennyi...

Szerintetek helyes ennyi pénzt elkérni rezsire egy gyerektől?

Figyelt kérdés

1 anya 3gyerek

3 kereső 1 tanuló, havi rezsi fejenként 30ezer ft.

nagyobbik gyerek 25 kisebbik 20 éves!


2010. okt. 29. 17:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
74%

Így kell csinálni? NEM

Lehet így csinálni? IGEN

Helyes így csinálni? NEM TUDOM


Meg kell élni, finanszírozni kell valahogy a jelenlegi megélhetést. Közben ki kell építeni a lehetőséget, hogy a gyerek képes legyen kirepülni a fészekből, és közben megtanulja mindazt, ami ehhez fontos. NEm tudom, hogy a ti helyzetetekben mi a jó megoldás (valószinúleg nem csak egy jó megoldás van). Ti látjátok át, ti éltek benne a szituban. Felnőtt emberek vagytok, meg tudjátok beszélni egymás között, de a szülőé a döntés joga és felelőssége. Nem tudom, mit csinálnék az anya helyében, és nincs jogom ismeretlenül megitélni őt. Ha a gyerek számára nem elfogadható a megoldás, és nem tudtok közös nevezőre jutni, akkor el lehet költözni.

2010. okt. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
24%
amúgy ha a kutyáid megérnek havi 30k-t (annyiba biztosan kerül 4 nagytestű kutya), akkor anyukád is, nem?:)
2010. okt. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
12ezer átlagba, de vissza is hozzák az árukat...
2010. okt. 29. 18:43
 24/29 anonim ***** válasza:
67%

fantasztikus, hogy lepontozták azokat, akik amellett voksoltak, hogy a "gyerek" szálljon be a közös költségekbe, és esetleg reálisnak tartják az összeget.

szerintem is be kell szállni, lehetőségekhez mérten. Nem kéne 20 év felett, ha az ember dolgozik, a szülők pénzén élnie. Az már egy más kérdés, hogy a szülő mit kezd a pénzzel. Az enyémek félrerakták nekem, mint később kiderült. Én is ezt fogom csinálni. Meg kell szokja az ember (akárki akármit mond), hogy nem annyiból gazdálkodik, amennyit melóhelyén megkap. És pontosan a hozzáállást kell elsajátítsa, hogy KÖZÖS teherviselés van, ha valakivel egy családban élsz.

2010. okt. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
95%

kutyaszaporító vagy?

a két kismacskám többe kerül 1 hónapban...

pedig nem royal caninnal etetem.

2010. okt. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Most nem a kutyákon van a hangsúly, de 12 ezerből simán megvagyok, és egyik sincs 40kg alatt!
2010. okt. 29. 19:21
 27/29 anonim ***** válasza:
32%

Ha valaki nagyon rá van szorulva, akkor illik és kell hazaadni. 30 ezer pedig nem olyan nagy összeg.


Ha viszont jól állnánk anyagilag, én nem kérnék pénzt a gyerekemtől, de csakis akkor, ha valamit csinál. Dolgozik (legalábbis folyamatban van az álláskeresés) vagy tanul. A semmittevést nem bírom.

2010. okt. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

4 ember, kutyák, kertes ház rezsijére ez elég reális.

Gondolom ha apa is lenne kevesebet kéne azért fizetnek a barátaid kevesebett mert ha van egy fő kereső könyebb. Egy felnött férfi többet keres mint egy nő vagy 2 fiatal.

Amúgy próbáld meg hogy nem kézpénzt adsz hanem te adod fel valamelyik számlát, vagyél 1 nagy csomag mosóport...

Így nincs az az érzés hogy lehuznak, látneád mi mennyi, és megtanulnál gzdálkodni.

2010. okt. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
23%
25, 20 éves könmyörgöm ha már betöltöted a 20-at nem vagy gyerek, vállalj anyagi fellelőséget magadért.
2010. okt. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!