Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek helyes ennyi...

Szerintetek helyes ennyi pénzt elkérni rezsire egy gyerektől?

Figyelt kérdés

1 anya 3gyerek

3 kereső 1 tanuló, havi rezsi fejenként 30ezer ft.

nagyobbik gyerek 25 kisebbik 20 éves!


2010. okt. 29. 17:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk sem kérnének tőlem soha pénzt szüleim. Ők segítenek, amennyit tudnak. Ők is ezt mondják, hogy nekik már van mindenük, és tudják milyen nehéz fiatalon elindulni az életbe.

De ezt te érzed szerintem, meg te tudod, milyen az anyagi helyzete, hogy tényleg szüksége van-e erre a pénzre, vagy csak kihasznál. Mondjuk egyedülálló anyaként gondolom azért nem áll olyan jól, hogy 3 felnőtt gyereket eltartson.

2010. okt. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy ezen felül én veszem meg a borotvát/habot, tusfürdőt és egyéb ilyen "apróságokat" és 4 nagytestű kutyát tartok el, de ez már az én saram!
2010. okt. 29. 18:16
 13/29 A kérdező kommentje:
2felnőt, 1 diák!
2010. okt. 29. 18:16
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

ez egy kívülállónak roppant egyszerű kérdés.

ha rá van szorulva a szülőd akkor normális, mert ha dolgozol akkor ez a minimum, nehogy már anyuka-apuka halálra dolgozza magát stb....

viszont ha nem szorul rá, akkor sem ítélem el, mert "közös teherviselés van". nem ítélem el, de én biztosan nem kérném el, ha nem szorulnék rá, mivel a gyereket támogatni kell, nem belőle élni.

de azért bonyolult kérdés. mert ha nem is szorul rá, és mondjuk ti "linkek" vagytok és szülők úgy látják, hogy szórjátok a pénzt akkor talán így próbál tanítani-leckéztetni.

de még az is lehet, hogy elkéri és félrerakja, én nem tudom pontosan, sok minden lehet.

de ha rászorulnak akkor ez a minimum!

23f

2010. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
34%
első vagyok, tudod mit, költözz albérletbe, ha havi 30-ból kijössz egy olcsó albérletben, akkor reklamálhatsz, addig meg nyugodtan elhiheted, hogy egy 20 éves férfi simán megkajál ennyi pénzt egy hónapban és akkor még a vízfogyasztást, áramfogyasztást nem számoltuk...nyilván nem 30 ezret keresel, úgyhogy a többit nyugodtan félreteheted....és én meg hozzáteszem, sosem volt pofám ingyen otthon lakni, amikor már kerestem, pedig tőlem nem kértek pénzt
2010. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
69%
bocs, most látom, hogy egy szülő, anya. hát akkor valószínű, hogy nem hawai-ra fog menni a pénzből amit leadtok.. a 4 kutya meg pipere dolgok a te sarad, ahogy írtad, ha már dolgozol. de azt írtad is, egyet értek.
2010. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
66%

,,egy gyerektől"

ezek felnőtt emberek... persze ha egyetemre járnka és azt is fizetni kell, akkor más a helyzet

2010. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
69%
Egy öcsém van. Anyám takarítónő, apám állatgondozó volt, míg a cukor miatt le nem százalékolták. Szóval soha nem voltunk anyagilag eleresztve. De ennek ellenére SOHA nem kértek sem tőlem, sem az öcsémtől rezsire egy fillért sem, sőt, mindig azt mondták, tegyük inkább félre. Ennek ellenére mindig beszálltunk a rezsibe, ha nem is direkt módon pénzzel, hanem úgy, hogy bevásároltunk saját költségen, befizettünk csekkeket. Mi azt valljuk, hogy azért család a család, hogy mindenki az erejéhez mérten segítse a másikat.
2010. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
78%

Ha valóban CSALÁD vagytok, biztosan tisztában van mindenki az anyagi helyzettel, amiből működik egy háztartás.Vannak, akik előnnyel indulnak a felnőtt korral, mert a családi háttér megengedi, hogy amikor keres már a gyerek, magára költhesse. De sokan vannak, ahol gond a megélhetés. Ha valaki ilyen helyen felnőttként már dolgozik, muszáj nélkül is éreznie kellene, ő mennyivel tud hozzá járulni a mindennapi élethez.

Bizony, nem valami jó érzés látni, hogy a másik csak magára tudja költeni a keresetét, te meg nem. De a NAGY életben is szembesülünk azzal, hogy éppen egy adott embernek nincsenek anyagi gondjai, mert valamiért kimagaslóan jól keres,a másiknak pedig a minimál bérből kell fenntartania magát.

2010. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
37%
Helyes, hogy az otthon élő felnőtt gyerek bead a rezsibe. A tanulótól csak akkor kérnék pénzt, ha már dolgozik. A 30 000 forint teljesen korrekt, ennyiből máshol nem lakna a két nagyobb gyerek.
2010. okt. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!