Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom miért ilyen?

Anyósom miért ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy 14 hós kislányunk, panaszkodtam hónapokig, h ugyan tudok-e majd venni a kislánynak téli ruhákat.sikerült vennem olcsón nagyon nagyon szépeket (használtan), erre másnap sógornőm is küldött egy halom ruhát, pedig előtte vele is beszélgettük ezt.Anyósom: 'nem is kellett volna vennem!!!!' én nem kértem volna sógornőmtől ruhát, mert iszonyatosan használtak a kisruhái, 3 gyereke hordta, én azokat inkább a kukába dobnám ki, annyira javíthatatlanok már! erre én közöltem velük, h "hahó, most vettem", anyósom szerint is 'hú de szépek',de mégis nézzem már meg amit a lánya küldött, hát azook gyönyörűek.pedig nem.és mondtam h semmit nem viszek haza, hát most vettem (!) rengeteget. másnapra kimosta és rendbetette, behajtogatta náluk, mondván majd jólesz. erre is csak a fejemet csóváltam, h én nem szeretném ráadni, mert vannak sajátjai (!). besértődött.mondtam h ha ebből sértődés lesz, akkor inkább elviszem, de "nem kell, nem kell".jó. ez volt az egyik sztori.

A másik.mindennap a mama hozza el az unokát az oviból, pedig az anya meg az apa az ovi mellé (!) járnak dolgozni, csak anya késne 10 percet munkából, ha még reggel is be kéne vinni a gyereket!tehát a mama viszi reggel is.mamáéknak nincs pénzük, a lányaék sem adnak nekik, de mégis etetni kell azt a gyereket, inkább a mama nem eszik! én meg a párom szoktunk nekik bevásárolni, amit nagyon szívesen teszünk, mert megérdemlik! az én kislányomra is szokott vigyázni, ezzel semmi gond nincs, de miért csinál akkora gondot, h ha kell menni az oviba, nem tudja elvinni a lányomat babakocsival. vagy addig maradjon náluk a kislány vagy utána, mert azt el kell intéznie.de könyörgöm nem tart semmiből eltolni egy babakocsit, pedig már 2x elmentek így az oviba, de nem értem miért nem.

Szóval azt nem értem h miért ilyen elfogult a lányával, a páromat/férjemet meg mindig leüvölti h hülyeséget csinál, semmi sem jó!! a lánya meg mindent tud, ők "spórolnak" -> napi 2 doboz cigi, minden 7végén kocsmáznak stb.

Meg én ne vegyek 1nél több kabátot a gyereknek, mert úgyis kinövi!! de ha 1000.-ért tudtam venni db-ját, akkor miért nem lehet 3 neki? és nem is látni rajtuk h ezt egyáltalán hordta gyerek. az ovis unokának sem 1 van, de ez nem érdekes.Én legyek otthon a gyerekkel ha beteg, de a másik unoka meg akár 2 hetet is mamázik, ha egy kicsit piros a torka, te jó ég. annak a kislánynak állandóan "piros a torka" és alig jár oviba. nekünk felnőtt létünkre kaja közben kikapcsolja a tv-t, h nem érezzük az ízeket, de a sógornőm lánya meg nem eszik tv nélkül, persze az sem baj.sógornőméket is szeretem, csak a kétszínűséget nem, tőle meg anyósomtól, h állandóan kibeszélnek minket esténként és a 10. embertől hallom vissza, h én a gyerekemet nem etetem rendesen stb...

Én szeretem anyósomékat, de már idegesít minket a hülyeségeivel, meg h ránk akar mindent erőltetni!


olyan mintha látszat lenne az egész nem? :-(

Ti mit gondoltok miért ilyen?! miért vagyunk mi rosszabbak????


2010. okt. 29. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

1, Nem baj, ha a másik ember másmilyen, mint én. Az a baj, ha ez engem zavar, pedig nem lenne muszáj. Akkor a hiba az én készülékemben van.

2, Legtöbbször, ha valakit nem értékel a környezete "megfelelően", visszavezethető arra, hogy Ő nem értékeli magát megfelelően.

2010. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Ruhakérdés: ha tudták, hogy nincs ruhátok, már az elején felajánlhatták volna, hogy válogass a ruhák közül, nem tették. Amúgy tényleg nem értem, hogy ha szokott az anyósod vigyázni a kislányra, akkor viseltesebb ruha játszani, csúszni-mászni, leenni miért nem jó?! Én ez ellen egyáltalán nem tiltakoznék. Majd még lehet, hogy jól fog jönni az a ruha! Most kezdődik az igazán nagy ruhafogyasztás a gyerekeknél, mikor már mennek, saraznak, játszótér, homokozó stb. Nekem is van olyan ruha, amit már a harmadik gyerekem hord, nincsenek egyáltalán rossz állapotban, dehát ízlések és pofonok.


Ami a családi kapcsolatokat illeti: jegyezd meg, hogy ami egy anya a fiának, lányának elnéz, még nem biztos, hogy a vőjének, lányának is elnézi;) Ez már csak ilyen. Igen, elfogult mindenki a saját gyerekével.

2010. okt. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Tudod mennyien panaszkodnak ugyan ilyen storik miatt.Én is megtehetném.

Annyi az egész,hogy te egy másik családból jöttél,más neveltetéssel.Hidd el idővel "megszokod" ezt a rendszert,amit meg nem tudsz megszokni,azt megtanulod elnézni.

Ezt tapasztalatból mondom.Az én sógornőmék együtt élnek anyósommal aki gondját viseli 10 éve az egész családnak.Eleinte zavart,hogy mi valahogy mindig kiesünk a kosárból,de mivel változtatni nem tudtam rajta az elmúlt 10 évben,így csak az maradt hátra,hogy megszoktam.

Megtanultam értékelni azt a keveset amit anyósom adni tud,mert rájöttem,hogy azt viszont a legjobb szívvel teszi.

(Én is szoktam ócska ruhákat elhozni a sógornőmtől,beteszem őket a szekrénybe,aztán amikor kinőtte visszaviszem anélkül,hogy hordta volna.Persze a zsákot lecserélem rajta,hogy ne lássák,hogy ki sem volt bontva.Szépen megköszöntem)

2010. okt. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Ezek apró dolgok ahhoz, hogy panaszkodni kelljen, és mindenben ezt látod, szerintem anyósod nem tudna jót tenni. Nem oviban vagyunk, hogy állandóan ezen kelljen sírni, hogy a mami valakit jobban szeret. Gondolom mások a körülmények, de biztosan ugyanúgy szereti a két unokát. Nőj fel!
2010. okt. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Teljesen megértelek.. dettó!
2011. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
még így, az alapján is amit leírtál, te tűnsz gyökérnek nem az anyósod. pedig ki tudja mennyit ferdítettél a sztorin
2011. júl. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!