Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok irigy tesómra?

Jogosan vagyok irigy tesómra?

Figyelt kérdés

Kezdem ott, hogy van egy húgom. Apumnak nincs testvére, anyumnak van egy nővére. Mikor megszülettem logikus döntés volt anyum részéről, hogy a testvére legyen a keresztanyám, főleg hogy a testvérének (keresztanyám) is van egy gyereke aki idősebb nálam, és még jóval a születésem előtt megkérték anyumat, hogy legyen neki (unokatesómnak) a keresztanyja.

Mikor megszületett húgom, neki egy távolabbi rokont kerítettünk keresztszülőknek.

A gond ott kezdődik hogy anyum az ő keresztfiának (unokatesómnak) megadott mindent, mindent megvett, vigyázott rá, volt nálunk sokáig nyáron is mikor kisebb volt. Persze már jó pár éve külön él és a szülei se nagyon látják. Nah most akkor annak lenne itt az ideje, hogy mindezt a törődést "visszaadják" nekem keresztanyumék. De ebből nem lett semmi. Születésnapomat azt se tudják hogy mikor van, egyszer nem hívtak meg magukhoz, és teljesen lesz.rják hogy mi van velem.

Ezzel szemben tesómat az ő keresztszülei teljesen elkényeztetik. Mindig vettek neki játékokat, most hogy már ő is megkomolyodott, most ruhákat, ékszereket. Vitték magukkal nyaralni a Balatonhoz, most télen viszik ki Bécsbe. Megadnak neki mindent, de ennek az lehet a fő oka, hogy nekik nincs saját gyerekük. De annyira rossz, hogy az én keresztanyáméknak is van nyaralójuk is, pénzük is (és közel laknak a sulinkhoz, de mégsem hívnak meg mikor nekem van mikor három órát kell várnom a városban mert lyukas órám van és hazamenni nem tudok) de még a telefont sem emelik fel.


2010. okt. 28. 17:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Teljesen jogos, igazságos, érthető és főleg nah meg jah. Ha neked valami nem jött össze, az mi jogon, alapon jöhet össze a testvérednek? Biztosan nagyon szereted a testvéredet, de hát akkor neki is legyen sz@r. Ez így jogos! Meg nah és jah.
2010. okt. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem említettem hogy azt akarom hogy tesómnak rossz legyen. Szeretem, meg ő mondta hogy jobb lenne neki is úgy elmenni a keresztszüleivel hogy én is ott vagyok. De az én keresztanyámék nem néznek semmibe és ez ami rossz. Ha nem is visznek sehova, de tavaly 2 hétig voltam kórházban és meg se látogattak, és utána sem kérdezték hogy jól vagyok-e.
2010. okt. 28. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!