Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan vagyok irigy tesómra?

Jogosan vagyok irigy tesómra?

Figyelt kérdés

Kezdem ott, hogy van egy húgom. Apumnak nincs testvére, anyumnak van egy nővére. Mikor megszülettem logikus döntés volt anyum részéről, hogy a testvére legyen a keresztanyám, főleg hogy a testvérének (keresztanyám) is van egy gyereke aki idősebb nálam, és még jóval a születésem előtt megkérték anyumat, hogy legyen neki (unokatesómnak) a keresztanyja.

Mikor megszületett húgom, neki egy távolabbi rokont kerítettünk keresztszülőknek.

A gond ott kezdődik hogy anyum az ő keresztfiának (unokatesómnak) megadott mindent, mindent megvett, vigyázott rá, volt nálunk sokáig nyáron is mikor kisebb volt. Persze már jó pár éve külön él és a szülei se nagyon látják. Nah most akkor annak lenne itt az ideje, hogy mindezt a törődést "visszaadják" nekem keresztanyumék. De ebből nem lett semmi. Születésnapomat azt se tudják hogy mikor van, egyszer nem hívtak meg magukhoz, és teljesen lesz.rják hogy mi van velem.

Ezzel szemben tesómat az ő keresztszülei teljesen elkényeztetik. Mindig vettek neki játékokat, most hogy már ő is megkomolyodott, most ruhákat, ékszereket. Vitték magukkal nyaralni a Balatonhoz, most télen viszik ki Bécsbe. Megadnak neki mindent, de ennek az lehet a fő oka, hogy nekik nincs saját gyerekük. De annyira rossz, hogy az én keresztanyáméknak is van nyaralójuk is, pénzük is (és közel laknak a sulinkhoz, de mégsem hívnak meg mikor nekem van mikor három órát kell várnom a városban mert lyukas órám van és hazamenni nem tudok) de még a telefont sem emelik fel.


2010. okt. 28. 17:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nekem is jól esne, ha vinnének ide-oda, adnának annyi mindent, de ha nem, akkor megkérdeznék hogy, hogy vagyok. Olyan jó tesómnak, őt szeretik, engem meg nem.
2010. okt. 28. 17:39
 2/12 A kérdező kommentje:
És anyum is sokszor megjegyezte nekem hogy nem ezt várta volna el a testvérétől.
2010. okt. 28. 17:39
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Valahol nem jogos, mert nem a tesód tehet róla, de abszolút érthető, hogy rosszul esik. Ha anyukádnak is feltűnt, esetleg kérd meg őt, hogy mint felnőtt dobja fel a témát keresztszüleid előtt. Végülis azért lettek keresztszülők, hogy a szülőkkel karöltve neveljenek benneteket.
2010. okt. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
71%
szerintem jogosan vagy féltékeny... Csak az a baj,hogy erről nem tehet senki,csak akkor tehetne,ha ugyanaz lenne a keresztszülőtök... de mivel nem,így ahány ház,annyi szokás... :( sajnos nálunk is ez van...
2010. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

nekem ez olyan furcsa, hogy csak tesóddal foglalkoznak..:S

Apukám testvére az én "keresztanyám", mert nem vagyok megkeresztelve, csak megbeszélték, tesómé elvileg más, ő sincs megkeresztelve, de ugyanannyira foglalkoznak velünk..bár az semmi,mert nem vagyunk valami jóba, de születésnapot, névnapot meg karácsonyt ugyanúgy tartanak mindkettőnknek.

Én megértem hogy féltékeny vagy.. ezt azért ők is nézhetnék, hogy neked ez milyen rosszul esik..:S

2010. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jogosnak egyáltalán nem jogos, mert más-más a keresztszülő. Akkor lenne jogos, ha ugyanúgy a keresztanyád lenne az, aki a húgodnak is keresztanyja. Így csak sz*rul esik.


Amúgy én egyszer biztos "elejteném" a keresztanyád előtt, hogy más keresztanyaságát ne nagyon vállalja, vagy valami olyasmit, hogy kár, hogy nem a gyerek döntheti el, ha nagyobb lesz.


Elvégre mondott szóból ért az ember.

2010. okt. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki jo keresztszulonek...illetve lehet h a eleve a gyerekei se kapnak meg annyi mindent mint Te a szuleidtol...


Nekem anno annyival jobb helyzetem volt, h szuleim altal sem kaptam meg mindent, mert nem akartak elkenyesztetni...Igy nem erintett rosszul h keresztszuleim nekem mindig kevesebb ajandekot kuldtek husvetra, karacsonyra mint unokatesomnak, aki szinten a keresztgyerekuk volt...nyaralni se hivtak engem soha hozzajuk, mig unokatesomat minden nyaron...ballagasra en szo szerint nem kaptam semmit, unokatesom 30e ertekben kapott ajandekot...pedig mindketten keresztanyum testverenek gyerekei voltunk, megsem allt az egyenlo merce...

2010. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nálunk igazságos, tesómnak és nekem is ugyanaz a keresztszülőnk, és mindkettőnkre tesznek magasról...
2010. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen a keresztanyám,annyi a különbség,hogy nekem nincs tesóm,így csak egyedül rám sz.rik.

16-ik születésnapomon,eljöttek felköszönteni és nekem annyit nem mondott,hogy boldog szülinapot vagy akármi.De ő elvárja,hogy minden kivánságát figyelje az ember és ha valami nem úgy van,ahogy azt ő tervezte,akkor mindenki szemét :) sajnos ez van,el kell fogadni

2010. okt. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
szerintem nem a tesódra kell irigykedni, ő nem tehet semmiről. Inkább a keresztanyád az, aki nem jól csinálja a dolgokat...
2010. okt. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!