Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért megy tönkre ennyi...

Miért megy tönkre ennyi házasság pár év után?

Figyelt kérdés
Egy-két éve házasodtak össze, és már sem szex, sem beszélgetések, szinte semmi.Van egy bébi, akit vagy akartak, vagy nem, sokszor már az is nyűg, mi változik pár év alatt ekkorát?Szerintetek?
2010. okt. 28. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem ismerték meg alaposan egymást,csak a szex volt a fontos. Együttélve nem beszélték meg a gondjaikat,nem tolerálták a másik hibáit. Ha pedig gyerek van,akkor nagyon sok anya csak vele törődik,a párjával nem. Egy elkényeztetett,éjjel-nappal síró csecsemő,holtfáradt asszony,aki csak a gyerekről tud beszélni,nem jó feleség.

Vannak természetesen olyan férfiak is,akik önzők,és nem valók sem férjnek,sem apának.

Jobban megkellene ismerni egymás gondolkodását a házasság előtt,nem önzőnek lenni,gyereket csak akkor vállani,ha nemcsak az ágyban,hanem a hétköznapokban is megértik egymást. Nincs olyan házasság,ahol mindig minden tökéletes. A jó házasságért mindkét félnek tennie kell erőfeszítéseket.

Ma szinte divat a legkisebb konfliktus esetén elválni.

2010. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Mert lusták tenni azért,hogy jól működjön.Könnyebb elválni,meg a másikat,vagy ne adj isten a gyereket hibáztatni mindenért.

Egy házasságot fenn kell tartani,dolgozni kell rajta,nem csak ugy lenni benne és várni a sült galambot.

Az emberekben nincs tolerancia,kompromisszumkészség,és türelem a másik iránt.

Az meg hülyeség,hogy azért mert nem ismerik ki egymást előtte,hiszen egy élet is kevés önmagunk és a másik megismerésére.

Ajánlom mindenkinek a Szerelempróba(Fireproof) cimű filmet.

Van aki Tűzbiztos házasság néven ismeri.

Nem vagyok hívő de a film ajánlott mindenkinek.

2010. okt. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én 17 évi házasságból léptem ki, előtte 5 évig jártunk tehát 22 évig voltunk együtt. Gyermekünk nem lett,nem azért mert nem akartunk.Rengeteget utaztunk, kirándultunk.

A kapcsolatunkban, nem volt minden tökéletes, de hol az.

Nem igazán éreztem magam nőnek a férjem mellett,és a szex sem volt mindig jó.Rengeteget számitógépezett , nem sokat törödött velem,és az anyjáékat istenítette mindig, felújította a házukat, a kertet csinálgatta náluk ,meg állandóan leste minden kívánságát anyósómnak aztán rohant teljesíteni.

Én nagyon sokat puszilgattam , szeretgettem a volt páromat,de sokszor úgy öleltem át hogy meg sem mozdult csak lelógatott kézzel ácsorgott.(ez csak egy példa a sok közül)Szóval apró dolgok is tornyosultak éveken át, amik szerintem egy házasságban nem normális és érthető dolgok.


Én aztán elváltam tőle, találtam egy új kapcsolatot a mostani párommal akitől született egy gyönyörű gyermekem,

Az exszem azóta sem hagy békén, mindenáron vissza akar szerezni, és mindent megígér.Fenyegető zaklató leveleket is folyamatossan kapok tőle.Nem érti meg , hogy már késő.

Én azt mondom meg kell becsülni a párodat és nagyon kell szeretni, tolerálni a hibáit és figyelni rá.Egy kapcsolat sikere két emberen áll.

2010. okt. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Viki233 ***** válasza:
én már erre nem is tudok mit írni, mert az előttem szólók már megírták a lényeget. az én tapasztalatom is ez ha már együtt vagyunk valakivel akkor alap hogy minden problémát beszéljünk át a másikkal, és tegyünk meg érte mindent hogy jobb legyen(de nem csak mi hanem a másik fél is).nem létezik tökéletes kapcsolat, mindenhol vannak problémák akár kisebb akár nagyobb de a problémák azért vannak hogy megoldjuk őket és ha közösen megoldottunk egy gondot akkor sztem az jobban összehozza az embereket.nekünk is a párommal vannak gondjaink, de igyekszünk megbeszélni és megoldani azokat.mert úgy gondolom ha szeretem és ő is engem akkor megéri küzdeni.a lényeg az összetartás és a másik fél szeretete.
2010. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Régen sem volt minden házasság tökéletes, de akkor a nők még kiszolgáltatottabbak voltak, mert soknak nem volt munkahelye,saját jövedelme, igy válás után nem tudtak volna könnyen új életet kezdeni, hát tűrtek.Azóta a nők önállóbbak lettek, tanulnak, dolgoznak, egyenrangúak, sőt sokszor többet nyújtanak a munkában, otthon és a párkapcsolatban is, mmint a férfiak.Ezt a férfiak nem tudják, nem akarják követni, és nem tudják tolerálni sem.

Nem akarnak férfiként viselkedni. Sokan otthon here módon viselkednek, mindent a másiktól várnak, még a férfidolgokat is. Sokan megcsalják a párjukat.Nekem fiam van, de ezzel együtt úgy látom, sokszor a fiúk azok, akik ellustulnak,akik nem megfelelő partnerek. Persze a nők között is vannak szép számmal, akik nem alkalmasak a közös életre, a lemondásra. A házasság kompromisszumok végtelen folyamata. Ha ez kölcsönös, ha mindkét fél igy tesz és figyelnek a másikra, a kapcsolat működőképes. Amikor megjelenik az önzés,amelyről még figyelmezetetés után sem mond le az érintett fél,akkor a másiknak egy idő után elege lesz és válni akar. Legyen az segitség nem nyújtása, megcsalás, verés, italozás stb.

2010. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Én szívem szerint nem adnék lehetőséget a válásra (esetleg csak kivételes esetekben). Tessék jól meggondolni kivel házasodunk aztán tenni a problémák megoldásáért.
2010. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hagyományos nemi szerepek - a statisztikák szerint azokban az országokban, ahol a férjek egyenlő arányban kiveszik a részüket a házimunkából, gyermeknevelésből, kevesebb a válás. Magyarország - az egyik olyan ország, ahol a legkevesebbet segítenek otthon a férfiak ÉS ahol az egyik legtöbb a válás.
2010. okt. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12.24: elvennéd az emberektől a szabad döntés lehetőségét, anélkül, hogy ismernéd a motivációjukat ? Te mennyire szeretnéd, ha más esetben veled ezt tennék ?Ha igy lenne, senki se kötne házasságot.Már igy is sokan élnek együtt papir nélkül úgy, hogy gyerekük is születik.Nem ismerheted mások életét, s hogy mi vezetett a váláshoz.Sokan megváltoznak a házasságkötés után, még akkor is, ha előtte évekig éltek együtt.Sokszor a gyerek megszületése vagy éppen meg nem születése okozza a szétszakadást.
2010. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Lánykoromban voltam egy templomi esküvőn ahol a pap erről beszélt kb... De volt egy mondata, ami még így évek távlatából is visszacseng. Annyira igaznak, és hitelesnek tartottam, hogy megfogadtam, hogy ha egyszer férjhez megyek csak úgy ha ezt tartani tudom, és viszonozzák.

A mondat az volt, ha egy házasság úgy kezdődik, és végig úgy csinálják, hogy végig a másik érdekeit nézi a pár, tehát a feleség azt, hogy mi jó a férjnek, és hogy tudna kedvében járni, és a férj is azt nézi, hogy mi jó a feleségnek, akkor ott már nagy baj nem történik.

Azóta megtaláltam a férjem, össze is házasodtunk,és 6 év után s szerelmesek vagyunk. Próbáljuk ehhez tartani magunkat. Nem mondom, hogy nem kapunk össze de elképzelni se tudjuk egymás nélkül az életet. Még a hétköznapokat s ünnepként kezeljük ha van egy kis időnk. A hétvégékre meg csak azt mondjuk péntek du 4-től, hogy nyaralunk.Egész vasárnap estig. :-))) Sok a közös program, állandó a beszélgetés.

2010. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az egymasra nem odafigyeles es a kommunikacio teljes hianya okozza velemenyem szerint...Ha ez a ketto megvan, sztem nem lehet problema...
2010. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!