Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ennyire aljas az apám?

Hogy lehet ennyire aljas az apám?

Figyelt kérdés

Állandóan porig aláz. Legutóbb, vagyis tegnap már megint úgy megbántott, hogy azt nem is tudom elmondani. :(

Állandóan a húgomhoz hasonlít. Azt tudni kell, hogy a húgom is, és én is általános iskolában 4-es 5-ös tanulok voltunk. Szerettem tanulni, versenyekre is jártam.

Mikor elváltak a szüleim nekem drasztikusan romlottak a jegyeim, testvéremnek viszont nem. Én szakközépiskolába kerültem ő pedig gimibe.

A középsuliban próbáltam mindig tartani egy erős közepes szintet, egyszer sem voltam bukás közeli helyzetben. A tesóm szinte minden félév végén bukik valamiből, és év végén is pedálozik a kettesért. Szinte alig tanul, mindig puskázik. Ebből adódóan azt is folyamatosan a fejemhez vágják, hogy azért a gimi és a szakközépiskola között nagy különbség van, a szakközepet kisujjból ki lehet rázni, szinte tanulás nélkül el lehet jutni az érettségiig. Ez mindig nagyon rosszul szokott esni.

Középsuli után továbbtanultam. Felvettek egy elég híres egyetemre, de mivel nem érettségiztem emelt szinten és ezáltal nem volt plusz pontom, csak költségtérítésesre vettek fel. :(

Tegnap apa mondta, hogy azért a húgomnak illik államira bekerülni, mert ő azért okos, persze-persze én is az vagyok, de azért a húgom értelmesebb.

Itt már a sírás kerülgetett.

Apa még mindig abban a tudatban él, hogy a húgom eminens, de azért már rég nem olyan mint általánosban.

Amúgy a jogi karra járok, 3 éves szakra. Múltkor azt mondta, hogy ez egy nagyon könnyű szak, nem sokat kell tanulni rá. Kérdem én, mi lenne könnyű benne????

Államin majdnem 400 pont volt a ponthatár...:S

Amúgy apa nem egy nagy észlény, még érettségije sincs, de mindig porig tud alázni. Már nincs egy picike önbizalmam sem. Haszontalan, ostoba, balfék embernek érzem magam.


2010. okt. 28. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy IQ tertre es bizonyitsd be h. mi a helyzet.
2010. okt. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy te tudod magadról, hogy teljesítesz, a húgod meg egy kallódó lúzer. Végezd el az egyetemet, képzed magad folyamatosan, csináld sorra a nyelvvizsgákat, találj egy menő állást és mutasd meg nekik, mennyivel többre fogod vinni, közben meg szard le magasról apádat. Különben apád szerintem irigy rád, mert veled ellentétben ő nem vitte semmire, már bocs. Amúgy apámmal közölném, hogy ezzel a viselkedéssel annyit ér el nálam, hogy az unokáit meg a leendő vejét max. képről fogja ismerni...
2010. okt. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Te saját magadnak bizonyítsál, és ha eljön a diplomaosztás, húzd végig az orra előtt a diplomád, és még a szemébe is nevethetel. Sok sikert neked az élet minden területén.
2010. okt. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 mizsak válasza:

Szia!

Először is: ne érezd magad haszontalan, ostoba, balfék embernek, mert nem vagy az!

Szeretnél megfelelni apukádnak, mert ő fontos neked, de teljesen mindegy mit csinálsz, számára mindig is a húgod lesz az első. Ezzel csak azt éri el, hogy kettőtöket ellenséggé tesz. Ne a testvéredre haragudj emiatt. Fogadd el, hogy te egy értékes, fontos , szeretetre méltó ember vagy. Helyezd előtérbe azokat az embereket, akik kedvesek hozzád, elismerik a szorgalmad, tudásod.Szerintem csökkentsd a minimálisra apuddal való találkozásokat - már, ha nem vele élsz -és akkor is légy kedves vele, soha ne mutasd, hogy mennyire megbánt téged. Soha ne bizonygasd neki, hogy te igenis megállod a helyed a tanulásban vagy bármi másban. Ezt ő úgyis látni fogja és előbb-utóbb beismeri, hogy tévedett.

Éld az életed vidáman, jókedvűen - hiszen fiatal vagy!

2010. okt. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Viki233 ***** válasza:
egy kérdés te most apuddal élsz? ha igen nem költözhetsz édesanyádhoz? hátha ott nyugisabb a helyzet. apudat meg szard le magasról, mert igazuk van az előttem szólóknak h biztos féltékeny rád h te többet elértél mint ő.vagy lehet így akar ösztönözni h sikeresebb legyél nála vagy a hugodnál,(de eléggé szarul próbálja csinálni).a lényeg h 1x próbálj meg vele beszélni erről h neked mennyire rosszul esik h ilyeneket mond és szeretnéd ha elismerne téged és ne hasonlítgasson senkihez.ha nem érsz vele semmit akkor költözz el anyudhoz.
2010. okt. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Viki233 ***** válasza:
és gratulálok az eddigi sikereidhez, irigy vagyok rád:)
2010. okt. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

miért érdekel ennyire, h apád mit mond? engedd el a füled mellett.

igaz, én nem élek apámmal, de mikor újságoltam neki,. h megvan az érettségim, 2 nyelvvizsgám, egyetemre felvettek. akkor csak annyit mondott: és mire mész majd vele?

mondta ezt úgy, hogy neki épphogy van egy szakmunkása.


magasról tojd le apád szövegét! tanulj szorgalmasan, keress munkát, nem apádnak tanulsz, hanem magadnak.

az a fontos, hogy te mit érsz el az életben!

ne a húgodhoz mérd magad.


ne apádtól függjön az önbizalmad!

2010. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy vajon ki nevelt, amióta butább vagy a húgodnál.
2010. okt. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!