Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eladni a lakásomat, hogy a...

Eladni a lakásomat, hogy a húgomnak is legyen? Miért nem értik, hogy nem az én hibám ez, és nem feladatom megoldani?

Figyelt kérdés

10 éve kezdtem az egyetemet és költöztem Budapestre, nagyszüleim rá fél évre hunytak el sajnos. A házuk árának a feléből lett nekem vásárolva egy lakás, a másik felét a húgomnak tették félre. Ő most fog érettségizni, szintén Pestre szeretne jönni. Itt van a gond...


A pénzt, ami az ő lakására lett "félrerakva", a szüleink az évek alatt elköltötték. Lett vásárolva apánknak új autó, voltak kisebb-nagyobb felújítások otthon, minden évben kellett a több hetes nyaralás, amiről lehetett mutogatni a barátoknak a képeket. A szüleinkben mindig megvolt kicsit ez a kifelé élés, pl. volt, hogy személyi kölcsönből mentünk nyaralni, mert kellett a 2 hetes all inclusive ellátás Spanyolországban... Ugyanez a berendezéseinkre, használati tárgyainkra, 2 évente új iPhone mindenkinek, részletre, prémium márkás kocsik, szintén hitelre.

De ha hirtelen nagyobb kiadás jött, ment a pánik. Pl. kamaszkoromban műteni kellett a térdemet, mondta mindenki, hogy ne a helyi kórházban, menjünk Pestre, de nyilván azért, hogy soron kívül ellásson az adott orvos, borítékban fizetni kellett. Erre sajnálták a pénzt, nagyszüleim adtak rá, de utána 3 hónappal a 1,5 milliós nyaralás "kötelező" volt.


Én azóta elköltöztem, a húgom akkor még kicsi volt. A nevelése hasonló lett, mellé jött a Tiktok, Instagram jótékony hatása is. Nem jó neki a 15 ezres hajformázó, a 200 ezres kell. Elektronikai eszközökből csak Apple, abból is a legújabb, legnagyobb. Diákmunkára nem megy, de veri az asztalt mindenért.


Érettségizik, szeptembertől Pesten tanul. Az a pénz, amit arra szántak anno, hogy lakást vegyenek belőle, nincs meg, ami maradt, az önerőre sem lenne elég. Én azóta már elköltöztem a régi lakásomból, másikat vettem. Szeretem nagyon, magát a lakást is, a környéket is. A húgom igazságtalannak érzi, hogy nekem jutott pénz lakásra, neki meg kis túlzással azt mondták, hogy oldja meg magának. Anyánk, mint villámhárító, azt találta ki, hogy adjam el a lakást, az ebből származó pénzt felezzük meg, és a pénz felét adjam a húgomnak, vegyünk külső kerületben két kisebb lakást. Mondtam, hogy ne haragudjon, de nem fogok kiköltözni a halál f_Szára, egy rosszabb lakásba azért, mert ők hülyék voltak, ismét. Azt mondta erre, hogy nem muszáj oda beköltöznöm, adjam ki és a bérleti díjából, meg amit még hozzáteszek, menjek olyan albérletbe, amilyenbe szeretnék, így MINDENKI jól jár (ja, főleg én). A húgom nekem sír, hogy ne legyek ennyire önző, neki nincs más esélye arra, hogy valaha legyen lakása.


De miért az én feladatom lenne ezt megoldani? Miért nem azt találta ki az anyánk, hogy eladják a családi házunkat, és annak az árából kap a húgom lakást? Miért én adjam fel az eddigi életemet, környezetemet a hülyeségük miatt? Úgy, hogy mind a ketten még dolgoznak, nem is keresnek rosszul, de a pénzüket az utolsó forintig elköltik minden hónapban.


ápr. 20. 11:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/131 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, jól gondolod, ezt NEM te a feladatod megoldani. Értem én, hogy a húgod ki van borulva rád, de könyörgöm, nem te szórtad el a pénzét, a szüleidnek sírjon, amiért ilyen önzőek voltak, ne neked. írod, hogy a szüleid bár dolgoznak, mégis az utolsó fillérig elverik a fizetésüket. Na, ezen kellene inkább változtatni. Ha megtanultak volna rendesen gazdálkodni a pénzzel, most nem ütköztek volna abba a problémába, hogy a húgodnak nem tudnak lakást venni. Az meg a másik fele, hogy szülőként eszembe nem jutna elkölteni azt a pénzt, amit a gyerekemnek tettem félre. Ha már ilyen okosak voltak, oldják meg.
ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/131 A kérdező kommentje:
Mikor anno vettük nekem a lakást, mondtam, hogy vehetnénk még egyet, és azt kiadhatnák, utána meg vagy beköltözik a húgom később, vagy eladják, akármi. Nem, ők nem fognak idegeneket beköltöztetni, hogy aztán azok lelakják és tönkretegyék, nekik nem hiányzik még egy gond a nyakukba, és hogy a bankban lesz a pénz… Oda már nem jutott el, mert közben apa kitalálta, neki új autó kell, vegyenek az örökségből, és majd havonta pótolja vissza, jobban járnak így, mintha hitelre venné az autót. Kellett medencét is csináltatni, a két fürdőszobát teljesen felújíttatták, a covid alatt a konyhát is és mindig az volt, hogy majd visszapótolják ők ezt a pénzt, meg ha majd jön nagyobb utalás, azt rögtön ahhoz teszik (apa vállalkozó).
ápr. 20. 11:49
 3/131 anonim ***** válasza:
94%
Nehogy eladd a lakásodat! Én csak a fizetésem adtam le fillérre pontosan, a húgom verte a seggét otthon, ribizliskedett, hazudott, lopott, aztán lelépett egy faszival külföldre, azt ígérte anyánknak, hogy majd segít! Hát semmi ilyesmi nem történt, mikor beütött a krach kB. leszarta, és még követelt, annak ellenére, hogy millióik voltak. Szard le, nem kell a családot örökbefogadó, ha, gáz lesz majd leszarom! Ne legyél hülye, ha nem fogadják el, ne tartsd a kapcsolatot.
ápr. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/131 anonim ***** válasza:
52%
A lakás valóban a tiéd? Tehát a te neveden van, volt és nincs haszonélvezeti jog se bejegyezve senkinek? Akkor közlöd simán, hogy nem
ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/131 anonim ***** válasza:
13%
Tesód nem tud odaköltözni a te lakásodba?
ápr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/131 A kérdező kommentje:
Nem, a plusz szoba, ami van, az iroda/gardrób. Meg nem is tartom egészségesnek, megvan nekem is az életem, párkapcsolatom van, többet vagyunk nálam, mint a barátomnál. A testvérem stílusa pedig hosszabb távon nehezen tolerálható sajnos.
ápr. 20. 11:56
 7/131 anonim ***** válasza:
20%

5-nek igaza van.


Azért ne egy 10-18 éves lány legyen már a hibás a szülei hülyeségéért (az elnevelését is ideértve).

ápr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/131 A kérdező kommentje:

Igen, az enyém 1/1 a lakás.


Nem mondtam, hogy ő a hibás, bár 18 évesen felfoghatná azt, hogy az életben nem úgy van mindig, minden, ahogyan azt ő akarja és kitalálja.

ápr. 20. 11:59
 9/131 anonim ***** válasza:
96%
Jól mondja az 1-es: "szülőként eszembe nem jutna elkölteni azt a pénzt, amit a gyerekemnek tettem félre. Ha már ilyen okosak voltak, oldják meg."
ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/131 anonim ***** válasza:
3%
Ja, hogy te semmilyen szinten nem akarsz segíteni, csak önigazolásként írtad ki a kérdést...
ápr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!