Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a dilemmámmal?

Mit kezdjek a dilemmámmal?

Figyelt kérdés

Köszi annak aki végigolvassa és válaszol=)

Kezdem az elején, mégpedig ott,hogy júniusban sikeresen leérettségiztem, jó eredményei lettek,ennek ellenére nem vettek fel oda,ahova jelentkeztem. Nem búslakodtam sokáig, mert annyira nem is voltak a szívem csücskei azok szakok. Elkezdtem munkát keresni, de nem találtam,ezért a nyarat a páromék gyümölcsösében és Nagybanin töltöttem, ezzel nem is volt probléma, mert tetszett. Viszont elkezdtem aktívan keresni,hogy ősszel nehogy hoppon maradjak munka és iskola nélkül...

Találtam végre egy munkát ami viszonylag jó, tetszik is és a fizetés is nagyon jó egy pályakezdőnek.

De szeretnék tanulni, NAGYON! Teljes dilemma van bennem, szinte alig eszem, csak jár az agyam,hogy mi legyen...

Szeretnék vagy valami OKJ tanfolyamot elvégezni, 1-2 éveset, vagy februárba jelentkezni újra fősulira,és akkor addig meg csak dolgozni.

Nem tudom melyiket válasszam, és egyáltalán melyik szakot!!!??? Egyszerűen agyalok,hogy mit tanuljak, de nem jutok semmire.Vagy ha van is olyan ami tetszik, az nem ér szinte semmit, vagy annyira drága,hogy hihetetlen.

A párommal szinte már nincs is kedven találkozni,a anyukámmal is csak veszekszem.... Teljesen kifordulok magamból:S

Miért nem tudom eldönteni,hogy mit szeretnék? Mi lenne jó nekem? Más miért tudja 20 évesen,hogy mi akar lenni?

És a dilemmák is...

PL:

Szívesen tanulnám a szabad bölcsészetet, lenne rá pénzem és kedvem is van hozzá, DE mindenhol csak azt olvasom,hogy nem ér semmit, nem kapnék munkát nincs jövője

és azt sem tudom,hogy menne e.

Szívesen tanulnék animációsfilm-rajzolónak, DE nagyon sokba kerülne.

Tanulnék szívesen tanárnak(rajztanár), DE rajztanári képzés tőlünk csak 400Km-re van...pénzem ugye ehhez is lenne,de levelezőn is, nagyon hosszú az út,hogy hetente bejárjak:S Meg egyáltalán nem érten már ezt az egész tanárképzős dolgot:S

Érdekelne a fotózás is nagyon, DE minden főiskolai képzés egy vagyonba kerülne. OKJ tanfolyamon belül jó lenne,de az meg úgy is kevés...

Meg vannak mg dolgok amik érdekelnek, mégis mindenhez ott van a DE...anyukámnak már elmondtam a dilemmámat, a problémámat ismeri stb.

Vagy most csak dolgozzak, ne is tanuljak egy darabig, ne erőltessem, majd lesz valami?

Gondoltam "több szem többet lát" alapon majd segítséget kapok!

Köszi előre is

20L


2010. okt. 27. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Leírnád kérlek, hogy mit dolgozol? Aztán tudok adni egy pár tanácsot ( ami persze szubjektív ) de mivel ezt kérted, megteszem. Hátha segíthetek az én kis történetemmel.
2010. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gondolom majd válaszolsz, de addig is leírom, hogy én anno hogy láttam a saját helyzetemet, ami lényegében ugyan ez volt.

Engem felvettek a főiskolára, el is kezdtem. Abszolút semmi lelkesedés nem volt bennem, igazából nem akartam (legalábbis nem nappalin ) tanulni, de a szüleim elvárták és én nem mertem ellent mondani. Bölcsész karos voltam. Nem akarlak téged elkeseríteni, de írtad, hogy mennyien mondják neked, hogy ezzel nem fogsz elérni semmit. Sajnos igazuk van. Ismerek olyan embereket, akik annyira elhivatottak a bölcsészkedés mellett, hogy nem érdekli őket mennyire keresett a piacon a diplomájuk, akkor is ezt akarják tanulni, és megmondom őszintén, őket nagyon is becsülöm, hogy ilyen határozottak és kiállnak a terveik mellett. Ha viszont az az érdeked, hogy a diplomáddal kezdj is valamit, ne menj bölcsésznek! És igen, ezt ki merem jelenteni, sajnos saját tapasztalat miatt. Látom azért vannak céljaid, ez nagyon jó:) Az írásodból még azt szűrtem le rólad, hogy elvont lélek vagy, vagyis szereted a nem hétköznapi tevékenységeket. Erre a részére a dolognak azt ajánlom neked, hogy döntsd el hamar mit szeretnél igazán, ha pedig mindenképpen a főiskolát- jelentkezz, mert tanulni mindig érdemes! A másik oldalról viszont, írtad, hogy találtál egy munkahelyet, ami fizetésben is jó. Anno, mikor rájöttem, hogy nem azt csinálom, amit igazán szeretnék, én abbahagytam a sulit és a két kezemet össze tettem volna, ha találtam volna egy olyan munkahelyet, amiről így tudok beszélni, mint most te. Azt se felejtsd el, hogy ha meg van benned a kellő akarat és elszántság nem kell feladnod se az álmaidat, se a munkahelyedet. Az is egy opció, ha jelentkezel főiskolára, de levelezőn, így el tudod látni mind a két feladatot, persze nagyobb erőfeszítéssel. (Én ezt csináltam, és nem bántam meg)

Gondolom benned is benned van már, hogy 20 évesen önállósodni tudtál és mennyire jó, hogy tulajdonképpen nem kell másokra támaszkodnod többé, legalábbis nem olyan szinten, mint akkor, mikor még iskolába jártál.

Persze az is benne van a pakliban, hogy te kifejezetten tanulni szeretnél és élvezni szeretnéd még a főiskolás éveket, amit szintén megértenék, ha így van, akkor pedig ne habozz, menj vissza tanulni, dolgozni még rengeteg időd lesz:)

Szerintem a két lehetőség között kéne mérlegelned és döntened, de azt, hogy miképpen dönts csak te tudhatod!

Sok sikert kívánok ebben és az egész életben!

2010. okt. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod=)

A lakhelyemen dolgozom egy ún. ételbárban, ami kávézó is egyben. Itt a városban ez a legfogalmasabb hely, újonnan épült, tehát szép is és szeretik az emberek, és mivel házhoz szállítás is van nagy az érdeklődés=)

Igazából én ételt készítek és felszolgálok is, de van mikro csak a kávézóban vagyok. A munkaidőm pedig olyan,hogy 2 nap munka, 2 nap szabad, de ez is nagyon laza, mert cserélgetjük a műszakokat, kinek-hogy jobb.Én most pl 4 napot itthon leszek,mert múlt héten egy nap szabim volt csak. Egy nap 14 órát dolgozom, 450-es órabérben(kézhez kapva ennyi). Igazából tényleg szeretem, mert változóak a napok(forgalom) és a társaság is jó. Tehát mindenképpen levelezőre mennék, vagy estis tanfolyamra.

Köszi,hogy leírtad a te sztoridat:)

Igen, nehéz eldönteni,hogy mi az ami igazán érdekel, de mivel minden érdekel ezért...nem tudom,hogy jobb lenne e előbb tanfolyamra menni és utána a főiskola, ha már több pénzem lesz és elszántságom egy bizonyos dolog iránt...?

De ugye a tanfolyamot is ki kell találni.Keresgettem sok helyen,sok félét, de eddig sikertelenül.

Egy animációsfilm-rajzoló tanfolyamot kinéztem Pesten, ami nagyon nagyon bejön és csak november végén indul.10 hónapos tanfolyam, heti 2 nap lenne, de havi 44000FT ...tehát elég húzósss.

ÁÁÁ nehéz ez az egész=(

2010. okt. 27. 18:17
 4/4 anonim ***** válasza:
ha azt se tudod, mit akarsz tanulni, akkor nem kéne erőltetni....
2010. okt. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!