Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most jónak könyvelhető a sok...

Most jónak könyvelhető a sok rossz ami történt velem, ha ezáltal sokat fejlődtem es meghaladtam saját magam?

Figyelt kérdés

Ilyen áron szerintem nem érte meg. Valóban csak egy csendes életet akartam, kényelmes is vagyok es békeszerető. Nem akartam semmi kihívást az életben, csak tenni a dolgom csendben.

De az élet sokszor bedobta a kesztyűt es muszaj volt harcolni, megoldani a nehéz helyzeteket, fejlődni, tanulni.

Engem a sors rugdosott bele a fejlődésbe.

A mai én egy talpraesett nő, aki önállóan él és lezárta az élete nehezebb fejezeteit.

Csak épp csendben es nyugalomban es boldogságban nem volt részem eddig. Most meg már negyvenesként úgy érzem nekem sokkal nehezebb életút jutott, mint az osztalytarsaimnak. Ez faj, mert igazsagtalan.

Sokszor erzem azt, hogy nekem valóban valtoznom kellett, tudás, öntisztelet stb önbecsülés stb kellett fejlődjön, de azert fáj, hogy nem volt könnyebb nekem.

Hogy tehetem túl magam ezen a keserűségen?


ápr. 17. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha csöndes életed lett volna, akkor most egy tök unalmas, megkeseredett, mindenbe belefáradt nö lennél, aki azon töri a fejét, mért nem jutott elöbbre, miért nem lett belöle egy értelmes, talpraesett valaki
ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen, kösz a választ. De en azokra vagyok irigy akik nyugodt boldog csaladi életet éltek es nem volt szukseguk semmi változtatásra, semmi egetrengető nem törtent velük, csak siman éltek boldogan. Nem is volt szüksegük fejlődésre es új dolgok megtanulására
ápr. 17. 21:23
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Ez egy mese amiben hiszel akkor.

Ilyen nincs, vagy csak kevesekkel.


Miert ragodsz a multon? Miert nem orulsz, h "mai én egy talpraesett nő, aki önállóan él és lezárta az élete nehezebb fejezeteit"?

ápr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért mert rengeteg szenvedés árán történt
ápr. 17. 21:28
 5/18 A kérdező kommentje:
Amíg mások élték az életüket, szerelmeskedtek, tengerre mentek
ápr. 17. 21:29
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
Az írásod első részét olvasva az ember majdnem azt hitte, hogy csak próbába vagy, és a jellemed formálása érdekében történtek veled a dolgok. A második után már ez ki is esett. Már csak a kérdés az: Te mit tettél másokkal, kinek ártottál vagy van olyan ember esetleg akinek az útjába állsz. Ez a két kérdés. Amire neked kell választ adni-saját magadnak.
ápr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én magamnak ártottam. Nem állok senki útjába es az enyémbe sem senki
ápr. 17. 21:38
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

6+ "De az élet sokszor bedobta a kesztyűt es muszaj volt harcolni, megoldani a nehéz helyzeteket, fejlődni, tanulni."


Ha próbában/tanulásba lettél volna-amit sokan tanulásnak vélnek-hibásan. Akkor minden egyes komoly megpróbáltatás után pozitív áttörést értél volna el-ha sikeresen megugrottad a dolgokat. Az életed egyik éppen aktuális részében. Ilyenkor emelkedik az ember az adott területén. De nálad ilyen nincs, és ah nincs-az rendszerint saját múltbéli cselekedet következménye, vagy valaki belenyúlt az életedben.


Ismered a mondást ugye: amit vetsz, azt aratsz.

ápr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
6+ Ha a próbát nem sikerült megugranod, akkor mindig vissza kerülsz a kiindulópontra, csak még nehezebb visszatérni.
ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt te csak hiszed,hogy mások csak úgy éltek boldogan.Nem tudhatod senkiről,hogy mit élt meg,hogy mi árán tanult meg ezt,vagy azt.Nemrégen voltam osztálytalálkozón.Egy csomó gimis osztálytársam nem értette,hogy miért nem mentem rögtön érettségi után egyetemre,miért munka mellett csináltam.Fogalmuk sem volt pl arról,hogy az apukám alkohol beteg,az anyukám meg depressziós volt éppen,a két öcsémnek meg nem lett volna mit enni,ha nem megyek melózni,és nem segítek.Szerencsére jól alakultak utána már a dolgok, meg ndenki jól van azóta,de ezt (sem)tudta senki.Meg azt sem,hogy volt a házasságomban is probléma,de megoldottuk.Ezt nyilván senki nem teszi kirakatba,más még csak azt látja,hogy már X ideje férjnél van az ember,szép gyerekek vannak,stb,de hogy vannak mélypontok....azt senki.
ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!