Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "oldjam" meg ezt a...

Hogyan "oldjam" meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt a férjemmel, 6 éve együtt élünk az ő házában, 2 éve a férjem. Én a szinte üres házba költöztem, 90%-ban én rendeztem be (bútorok, háztartási eszközök, hűtő, tűzhely, mosógép stb.).

Mióta összeházasodtunk a felújításokat is közösen csináljuk, ami nem kis összeg. (Erre én már közel 2 milliót költöttem a szüleim segítségével). Tudom, hogy a házasság előtti vagyon az különvagyonnak számít, na de ne adj Isten válásra kerülne a sor, vagy ami még rosszabb, vele akármi történne, akkor hogyan igazolom, hogy nekem is van részem a felújításban?

Elég ha írunk ketten egy papírt, hogy a felújításban ennyi összeget én fizettem?


2010. okt. 27. 09:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Bizony-bizony nem tudom mire alapozza a3., hogy halál esetén nem a feleség, hanem a szülők örökölnének.Egyértelmű, hogy a feleség örökölne, ha nem lennének gyerekek, de vannak gyerekek így a férj tulajdonrésze 2 gyerek esetén 50-50%-ban a gyerekeké lenne és az egész fölött a feleségnek haszonélvezeti joga lenne, ekkor a szülők meg sem támadhatnák a határozatot, hogy esetleg ők örökölnének, mivel vannak gyerekek.A szülők azesetben támadhatnák meg a hagyatéki határozatot(a férj elhalálozásakor) ha nem lennének gyerekek és ők egyértelműen tudnák bizonyítani, hogy a házat a fiuk tőlük kapta.Számlákkal, tanúkkal stb...Egyébként szerintem semmire sem elég ha csak ketten írtok egy papírt, mert ha baj lesz(válás)ezt tutira nem fogadja el a bíróság.A közjegyzők és az ügyvédek ezért vannak kitalálva.És szerintem is megéri azt a 20-25.000.-Ft-ot, hogy aztán pár év múlva, amikor mondjuk a férj meghülyül egy plázacica láttán és kaput mutat a családjának, hogy ott lehet távozni.Ugyanis pont ez történt most nemrég az én családomban is.1 gyerek van és a férj nevén volt a ház, de persze a hitelt közösen fizették, most mégis az anyukának kellett (a férj szavaival élve :)"eltakarodni kölyköstűl" a házból.Mindez persze a sokadik ribanc miatt.
2010. okt. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!