Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan "oldjam" meg ezt a...

Hogyan "oldjam" meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

7 éve vagyunk együtt a férjemmel, 6 éve együtt élünk az ő házában, 2 éve a férjem. Én a szinte üres házba költöztem, 90%-ban én rendeztem be (bútorok, háztartási eszközök, hűtő, tűzhely, mosógép stb.).

Mióta összeházasodtunk a felújításokat is közösen csináljuk, ami nem kis összeg. (Erre én már közel 2 milliót költöttem a szüleim segítségével). Tudom, hogy a házasság előtti vagyon az különvagyonnak számít, na de ne adj Isten válásra kerülne a sor, vagy ami még rosszabb, vele akármi történne, akkor hogyan igazolom, hogy nekem is van részem a felújításban?

Elég ha írunk ketten egy papírt, hogy a felújításban ennyi összeget én fizettem?


2010. okt. 27. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen,elég a papír a vagyoni javakról és ott vannak a szüleid is, akik besegítettek.
2010. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Válás esetén csak az a különvagyon, amit a házasság elött szerzett az egyik vagy másik fél, amit az együttélés alatt, az közös.

Ha netán történne valami a férjeddel és meghal (bocsánat, hogy ezt irom, de gondolni kell ilyen esetre is), akkor te öröklöd az ö vagyonát is, kivéve ha vannak gyerekei, akkor azok is örökösök.

Minden esetben célszerü egy papirt csinálni, ahol mindketten elismeritek, hogy ki mennyit költött a házasság elött a közös otthonra - és jó, ha hivatalosan is iagzoltatjátok (ügyvéd vagy közjegyzö), az esetleges egyéb családtagok miatt.

2010. okt. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Második téved!! A házastárs csak akkor örököl, ha végrendeletbe van foglalva ez. Ha nincs végrendelet, a magyar jog szerint a gyerekek örökölnek, ha nicsenek, akkor a férj szülei. A feleségnek csak holtig tartó haszonélvezete lesz.
2010. okt. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az is célszerű,ha papírra vezetitek,(közjegyző vagy ügyvéd előtt)hogy a házasság előtt meddig éltetek élettársként...
2010. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3. vagyok - Abban nem vagyok biztos, hogy ha a férj nevén van az egész lakás, akkor a feleségnek lesz egyáltalán haszonélvezeti joga, lehet, hogy ez csak a közösen szerzett javakra vonatkozik. Ennek utána kéne kérdezni egy ügyvédnél. Szerintem a kérdező ezekkel a feltételekkel simán az utcára kerülhet, ha anyós úgy akarja.
2010. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Keszitsetek egy irast errol, de ugyved keszitse el, igy biztos, hogy mindig ervenyes lesz!
2010. okt. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Éppen a hivatalos útját akarjuk elkerülni, nem akarunk ügyvédhez menni. De olvastam valahol, hogy ha ketten írunk egy papírt, hogy mennyi az én részem a felújításban, az elég.
2010. okt. 27. 10:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Harmadik is téved.

Ha nincs gyerek akkor a házastárs örököl nem a szülők.

Ügyvédtől van az infó.

2010. okt. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már van két kisgyerekünk. De én nem kapok semmit, ha a legrosszabbra kerül a sor?
2010. okt. 27. 10:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Haszonélvezeti jogot.
2010. okt. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!