Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan, és mivel tudnék pénzt...

Hogyan, és mivel tudnék pénzt keresni 14 évesen?

Figyelt kérdés

A szüleim egy forint zsebpénzt se adnak, pedig szükségem lenne pár ezer forintra havonta.

Valami konkrétumot tudnátok, amivel pénzt tudnék keresni?


2010. okt. 25. 16:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Télen hólapátolás, ősszel gereblyézés, nyáron fűnyírás, egész évben újságkihordás, kutyasétáltatás, bébiszitterkedés, vagy online eladhatod azokat a cuccaidat, amiket már nem hordasz/használsz.
2010. okt. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Engem is érdekelne még:D De a szomszéd nem nézne hülyének ha bekopognék hogy csókolom összegereblyézek egy ötszázasért.?:D Am hogyhogy 15 éves kortól márlehet? 2 hónap és 15leszek
2010. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

teszvesz:) csinálj kézműves tárgyakat,add el a régi cuccaidat,vegyél turiban holmit és add el picit drágábban :) én így keresek havi 10-20at pedig csak most kezdtem.

17L

2010. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15 éves kortól lehet szülői beleegyezéssel hivatalosan, bejelentve diákmunkát vállalni. A szomszédoknál való segítség az nem egy bejelentett dolog. Nem muszáj a szomszédnak így szólni, hanem el kell terjeszteni, hogy bármilyen ház körüli munkát elvállalsz, mert szeretnél kis zsebpénzt keresni. Főleg vidéken, meg a fővárosban is, ahol kertes házak vannak, sokan örülnének, ha valaki besegítene. Nem kell árat szabni, hanem, hogy annyit adjon, amennyit gondol, és nem lesznek szűkmarkúak, főleg, ha szépen dolgozol. A felnőttek szeretik a szorgalmas fiatalokat, látják bennük, hogy életrevalóak, nem élősködni akarnak a szülők nyakán, hanem a saját kis zsebpénzüket akarják megkeresni. 1-2 helyen sikerül dolgozni, a híred elterjed, aztán majd győzd beosztani az idődet. Nálunk is van olyan "gyerek", aki egy mozgássérült néninek segít. Kiteszi a kukát a kapu elé, a járdát az utcán rendben tartja, ha apróságok kellenek a boltból, megveszi. A néni nem tud a kerekes székével a kapun kívül menni, a gyerekei messze laknak, de ő ragaszkodik a megszokott házához, környezetéhez. A gyerekei felváltva jönnek hozzá, tehát a nagy bevásárlásokat elintézik, és udvaron, lakáson belül ellátja magát. Ja, meg a csekkeket fizeti be a postán a kis segítője. Nem tudom, mennyit keres ezzel, de a néni is, a gyerek is elégedett, már szinte nagyszülő-unoka kapcsolatban vannak.
2010. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!