Tényleg baj ez?

Figyelt kérdés

A barátnőm tervei között van az, hogy néhány év múlva külföldre menjen dolgozni és élni. Viszont amikor most karácsonykor a vendégekkel beszéltek szóbajött ez a téma. És amit ott kapott. Miért nem jó Magyarországon? Külföldön sem jobb a helyzet, sőt roszabb! Miért akarod itthagyni a családod, nem szereted őket? Magyarországon is van munka! Külfödön nagyon nehéz megélni! És még sok finomság. Szerencsére a szülei támogattják, a távoli rokonság kezdte el ezt akikkel évente 4szer ha találkozik most mégis olyan fontos volt ez téma. Róla az ilyen lepörög és nem érdekli de amikor megkérdeztem, hogy ez így számára rendben van, hogy így beszélnek vele, az volt a válasza, hogy őket ha akarja sem tudja megváltoztatni, szóval csak sodródik az árral.


Nektek erről mi a véleményetek? Ti ilyenkor mit csinálnátok?



jan. 9. 23:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

6. éve Svájban élek. Akárhányszor hazajövök, az elsők között: És mikor költözöl haza?


NEM költözök haza, de egyik sem érti, csak hajtja a hülyeségét - most már csak mosolygok rajta, mert ez már egy egészen szánalmas szint, amit minden találkozón elkezdenek, mint a papagájok.


Nem baj, ha életükben nem voltak külföldön, de fogadják el a döntésemet és ne kezeljenek gyerekként 32 évesen.

jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

7-es boldoguljál itthon tanári diplomával valahol a keleti országrészben, ahol 110 a kézhez kapott fizu, de legalább csak három busz jár bárhová, és egy kisbolton kívül nincs más a zsákfaluban :D


Mert én egy ilyen szituból költöztem ki, aztán maradtam is kinn, mert kis átképzéssel felvettek állandó munkaerőnek.


De igen, "bárhol meg lehet élni" - a Békés megyei rokonság jórésze éhbérért dolgozik kb, mert olyan jók a fizetések és elhelyezkedési lehetőségek.


Tudod, nem mindenki tud IT-sként Budapesten ;)

jan. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hahó,nem veszitek észre,hogy egy összeugrasztó téma? Nem is magáról ír az illető,hanem a barátnő aki köszöni nem izgatja mások véleménye
jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, te nagy tévedésben vagy. Bennem nem volt ilyen szándék, hogy összeugrasszak embereket. Egyszerűen csak arról van szó, hogy érdekel, hogy az emberek ezt miért csinálják. Az meg szerintem nem von le semmit a kérdés hitelelességéből, hogy a barátnőmmel történt ez és nem velem.
jan. 10. 21:30
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha te mondod kérdező,de mint előrébb is írtam,a barátnőd tök jól áll hozzà,ennyi
jan. 11. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek való kimenni, és nem mindenkinek való maradni. Ezért nem gondolom, hogy bárkiről meg tudom mondani, hogy nála mi lesz a dolog vége.

De ha esetleg úgy látom, hogy valaki ezzel túl nagy kockázatot vállal: mert nincsenek hozzá meg az alap képességi és a veszélyérzete nem jelez, amikor valami túl szép, ahhoz, hogy igaz legyen, akkor őt figyelmeztetném a kockázatokra. De másnak, kéretlenül, nem adnék tanácsot.

jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagy családi körben sosem szabad beszélni a terveinkről.
jan. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Például miért van az hogy más keleti országba mindenki vagy visszavagyik, itt viszont az ellenkezője.

Nem értem miért. Gondolok itt romániára hogy oda például mind hazaköltöznek, de nem értem itt mintha annál is rosszabb lenne..

En is dolgoztam külföldön, minden jó volt sztem , csak a férjem kedvéért jöttem vissza de ma már bánom.


Nyilván van aki nem tud boldogulni új helyen, es vannak az idősebbek akik csak itt érzik jól magukat , de az a vaj velük hogy rámenősek is hogy bizony csak az a jó amit ők látnak jónak.

Ez nagyon irritáló

febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!