Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet az embernek élete...

Hogy lehet az embernek élete során több szerelme is?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én még ebben tapasztalatlan vagyok. Én 3 és féle szeretek egy fiút, és ha szakítunk is, el nem tudom képzelni azt, hogy még egyszer szerelmes legyek. Másik párom biztosan lenne, de szerelmes nem tudnék lenni. Úgy érzem, ő az, akivel mindent megosztok, magamat adom előtte és imádom úgy ahogy van. Ő az első szerelmem. Olyan furcsa számomra hallani azt, hogy párok szakítanak hosszú évek után, és szerették egymást, iwiwen meg ilyeneken is 100 fotóval meg versekkel bizonygatják hogy mennyire szerelmesek, de félév vagy 1-2 év után már mssal csinálják ugyanezt. Hát én ezt el nem tudom képzelni magamról. Hogy van ez? Vagy én vagyok a hülye? 23/l
2010. okt. 22. 20:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Sokan tinédzserkorba mondják megtalálták az igazit stb... Utána szétmmennek hónapok alatt. Nagyon ritka az amikor valaki tényleg megtalálja 10-20on éves korára az igazit. Persze vannak ilyenek, de kevés.
2010. okt. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Akkor valószínű, hogy a párom nem az igazi, csak azért, mert ő az első?

És mi volt a régi időben? Az első szerelmükkel élték le az életüket, nem volt minden apróság miatt szakítás mint ma. Nem volt ennyi megcsalás, jobban tisztelték egymást. Na most ők akkor elcseszték az életüket mert az elsővel maradtak?

2010. okt. 22. 20:26
 13/18 anonim ***** válasza:
Régen az emberek nem mindig azzal házasodtak, akibe szerelmesek voltak, sokáig a szülők döntöttek arról, kivel házasodjon a gyerekük (nemesi körökben még inkább), és nagyon kevés az olyan kivétel, ahol véletlenül pont szerelemházasság született. Nem volt ritka a megcsalás, a félrelépés, talán számodra is ismeretes kifejezés a piros lámpás negyed, talán tanultál a trubadúrokról...
2010. okt. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
én nem 50km re találtam meg hanem 2700... :-)
2010. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én mindegyik nőt imádtam, akikkel együtt voltam, de nekem mindig a legutolsó kapcsolat az, amelyik a „tökéletes”.

Pld, most a legutóbbi párkapcsolatom volt az, amelyet a legtökéletesebbnek tartottam, és tartok. (pár ért véget, és egyben a leghosszabb együtt élés is volt).

Most, hogy egyedül vagyok, én sem hiszem, hogy lesz társam és pár kapcsolatom, csak remélem, hogy az élet ismét rám cáfol. És akkor megint kiderül, hogy van még jobb!

39/F

2010. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia. Én 25 évesen találkoztam a párommal és ő volt az első szerelmem. Most 33 vagyok, és még mindig őt szeretem. Viszont a házasságunk másfél éve megromlott, és képtelenek vagyunk szakítani. A vége mindig az hogy egyikünk sem tudna mással élni, de együtt is szenvedünk.


Vele megtapasztaltam a tökéletes szerelmet, a lángolást, a barátságot....és most a hihetetlen fájdalmat is. Szerintem ez lelki alkat kérdése. Vannak akik egy szerelemre vannak beprogramozva. Lehet hogy össze tudnék jönni mással, de ugyanezt még egyszer megélni...

2010. okt. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakran rácsodálkozom azokra, akik havonta "halálosan" szerelmesek tudnak lenni, hatalmas drámázások közepette szakítanak, majd megint újra jön az őrült lángolás, de már más iránt. Azt hittem, én is csak egy férfit fogok tudni igazán szeretni, azt hittem, nekem csak egy másik felem van, aztán sajnos a kapcsolat elromlott, felemésztettük egymást. Két évtized vált köddé. A válás után évekig csak lézengtem egyik kapcsolatból a másikba, senkit nem tudtam közel engedni magamhoz, megszeretni, míg egyszer csak jött valaki 5 év után, akivel a megismerés pillanatában azt éreztem, dolgunk lesz egymással, összetartozunk. Nem hittem, hogy még egyszer érezhetek hasonlót, mint az elsőnél. A jelenlegi páromat egészen másképp szeretem, mint anno a férjemet. Teljesen más ez az érzés. Nem olyan vad, nem annyira szenvedélyes ez a kapcsolat, de sokkal harmonikusabb, bensőségesebb.

Remélem, 3. már nem lesz...

2010. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Sok sikert neked, utolsó!
2010. okt. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!