Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan csináltad/csinálod...

Hogyan csináltad/csinálod (munkakeresés)?

Figyelt kérdés

Öntsünk lelket egymásba! Az előbb olvastam egy kérdést, hogy milyen sok elkeseredett, munkanélküli ember van. Meséljétek el, hogyan találtatok munkát, mennyi idő után, végzettségeteknek megfelelő-e stb. Esetleg adjatok tanácsot nekünk, lehet, hogy valamit rosszul csinálunk, vagy rosszul állnak most a csillagok.


Elnézést, hogy ebbe a témába tettem e a kérdést, de itt olvasom a legtöbb normális hozzászólást!


2010. okt. 22. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFFért,de ezt én is szeretném tudni!..(lassan egy éve munkanélküli 21 éves lány):(:(:(
2010. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy látom, hogy hiába jó szakember valaki, hiába van meg az iskolai végzettsége az adott munkakörhöz, protekció nélkül labdába sem rúghat sehol.

Szinte még takarítói állást sem találsz, ha valaki nem szól az érdekedben.

Ez van sajnos...

Ha gyereked van, vagy ha uram bocsá' szülni szándékozol, akkor meg jobb, ha jó mélyre elásod magad :((

2010. okt. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Erre kiváncsi vagyok én is. Mukanélküli vagyok. Minden álláshirdetést nézek, a cégeknél otthagyom az önéletrajzomat, minden munkát szinte elvállalnék ami adódik. De sehova sem vettek még fel.

Fizikai munkát gyárba 3 műszakba nem tudok elmenni, mert epilepsziásvagyok. (persze ezt sehol sem közlöm)

2 műszakra még találtam hirdetett állást nőknek.

Irodai munka már kizárva nem is álmodom, hogy öössezjön(pénzügyi számviteli a végzettségem)

Eladónak meg sehova sem vettek fel, mert nincsen kereskedelmi végzettségem

28 éves nő vagyok, 4 éve házas. Minden interjún azt kérdezik mikor lesz gyerek(hiába modnom, hogy nem igen akarunk az elkövetkeő x időben)

Ha gyereked van akkor azért nem vesznek fel

ha pályakezdő vagy azért, 50 felett meg öregnek számítasz

Akkor mit csináljuk fogjak egy puskát??

Internet, újság minden forma az álláskeresés, járok is a cégekhez.

Más esetleg?

2010. okt. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Én szerencsés vagyok, mert egy ismerősömön keresztül kaptam hírt a munkalehetőségről, amire jelentkeztem. Nem igazán protekció ez, egyszerűen tudta, hogy csak egy szűkebb körben hirdették meg a munkát (nem szerettek volna 200 vacak önéletrajzot, inkább csak 10 jót) és én nem értesültem volna róla. És végül fel is vettek. Most suli mellett dolgozom, amikor ezt megkaptam, akkor már kb másfél éve kerestem munkát.

A párom viszont teljesen "hagyományos" úton talált munkát, az adott cég honlapján. Igaz, 11 hónapba telt, mire megtalálta, de az idő alatt is dolgozott - segédmunkásként, vacak pénzért, de legalább volt jövedelmünk.

Az a lényeg, hogy nem szabad feladni! El kell vállalni valami vacakabb dolgot, ami viszont nem köt le teljesen, csak mégis lesz pénzetek. Tipikus a segédmunka, takarítás, ilyesmi. Mellette pedig folyamatosan keresni kell!

Kitartást kívánok nektek!

2010. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok..

Én már vagy 200 önéletrajzot osztottam szét,de sehonnan nem hívtak vissza..

Volt olyan hely (gyár),ahova csak 8 általánost írtam be,nehogy túlképzettnek tünjek,de mégsem...Van egy léhűtő ismerősöm,akinek elsőre sikerül munkát találnia,de ott is hagyja 2 héten belül.Az ilyen meg mint Mi,akik dolgozni akarnak,nem találnak..

Pedig nem nagyok az igényeim..akár 4 órásban is elmennék takaritani is hogy ne halljak éhen!!!!!!

2010. okt. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Még tanulok, de egy barátnőm kérésére böngésztem az álláshirdetéseket. A legtöbb eladói állásnál "dekoratív" illetve "csinos" nőket keresnek. Akinek nem annyira szép az arca, vagy picit teltebb, már nem is felel meg. Még takarítónőnek sem!

:(

2010. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok sajnos én is, de hát már néha kínomba nevetek inkább.

Nálam az vitte a prímet, hogy a Decathlon áruházban eladót kerestek. Feltétel volt a SPORTOS ÉLETMÓD.

eZ komolyan mondom nagyon betette a kaput nekem is.

Melyik városban vagy? Én jGyőrben.

Mióta vagy munkanélküli? ÉN már március óta, és egyre nehezebb mind anyagilag mind lelkikleg.

Tartalékunk van több havi is, azért előtte jól kerestem én is.

2010. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is győri vagyok, nekem kicsit több, mint másfél évvel ezelőtt a munkaügyi központ segítségével sikerült elhelyezkednem. Pályakezdőként volt olyan lehetőség, hogy a cég helyett, amely alkalmaz Xidejig a munkaügyi központ álta a bérköltséget, miután ez lejárt, sajnos már csak részmunakidőben dolgozom, így mellette én is folyamatosan keresgélek, de sikertelenül,félek, hogyha végleg felmondanak nekem sem lesz sok esélyem munkát találni.

én azt tudom javasolni, hogy mindenki keresse fel a legközelebbi munkaügyi központot, és ott érdeklődjön az induló tanfolyamok iránt, ez egy nagy segítség, mert míg nyelvet, számítástechnikát, vagy esetleg egy másik szakmát kitanulsz, még keresetpótló juttatást is kapsz, így hasznosan eltöltheted ezt az átmeneti időszakot.

2010. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok, hát, szívesen leírom a tapasztalataimat, elég gyakorlott álláskeresőnek mondhatom magam, sajnos.

Az előző munkahelyemen hozzám jöttek be az önéletrajzok, láttam elég sok furcsaságot (nem vagyok HR-es, technikai okok miatt jöttek hozzám a pályázatok).


Ha most csak szűken a megírt pályázatra gondolunk, a leggyakoribb "hibák", formai hiányosságok, tartalmi problémák például ezek:

- túl hosszú, túl rövid az önéletrajz. Az utóbbi nagyon gyakran megesik olyan nőkkel, akik sokáig otthon voltak gyerekekkel vagy pályakezdőkkel. Ezt úgy próbálják meg áthidalni, hogy 13-14-es betűmérettel írják meg az önéletrajzot - ezt el kell felejteni. Szintén ilyen funkciója van, amikor vki az általános iskoláit kezdi felsorolni az önéletrajzban. Bocs, hogy ezt mondom, de egy munkahelyen senkit nem érdekel, hova jártál általános iskolába.

A túl hosszú, túl cirádás, rengetek szerkesztési elemet tartalmazó önéletrajz eléggé visszatetsző.

A jó önéletrajz sztem 1 v. 2 oldal. A releváns mhelyi tapasztalatokat sorolja fel, és az egyes mhelyeknél célszerű megnevezni, mit csináltál ott, esetleg egy-két sorban a konkrét teljesítményedet. Pl.

1998-2003 Magyar Távművek - értékesítési vezető

- feladatok: külföldi piacokra történő értékesítés

- eredmények: 20%-kal növekedett az eladás.


Ha bizonytalan vagy a formátumban, érdemes a word sablonját használni, az segíteni fog a feltüntetendő rovatok felsorolásában. Ilyen például a nyelvismeret, hobbi, célkitűzések. Ez utóbbit egyáltalán nem szabad lebecsülni, le kell írnod, miért tetszik neked a kiválasztott munkakör, milyen céljaid vannak a pozícióban. Ha pályakezdő vagy, vagy sokáig otthon voltál gyerekekkel, ennek még nagyobb a szerepe. Nem kell túlspilázni, 3-4 mondat elég, de ez legyen meg, meg ezzel is töltöd a teret a papíron.

Apropó: munkakör. Sok olyan pályázatot láttam, ahol nem nevezték meg a megpályázott pozíciót - sajnos, ez szarvashiba, a HR odébb fogja dobni.

Szintén szarvashiba, ha vki nem ad meg telefonszámot, e-mailes elérhetőséget.

A másik szarvashiba (bár egyes szférákban nem csinálnak belőle problémát) a motivációs levél elmaradása. Ezt illik csatolni egy pályázathoz. Ezt sem kell túllihegni: ha emilt írsz, a csatolmányban van a cv-d, ehhez legyen magában az emilben egy kísérőlevél, amiben leírod, mit, miért pályázol meg, az elérhetőséged itt is megadod, és megkéred őket, hogy amennyiben felkeltetted az érdeklődésüket, keressenek meg.

Fotó: érdemes egy példányt kinyomtatni a cv-dből, hogy megnézd: normálisan néz-e ki a fotód nyomtatottan. Nekem az első kész horror volt...

.

Tudom, hogy amit most mondok, attól sokan fel fognak háborodni, de az én életemben tényleg így működött: én is mindig mindent elvállaltam a biztonságra való törekvés miatt. Ez viszont nem mindig a legjobb stratégia.

Az előző mhelyemnél már meghúztam magamban egy határt mind fizetésileg, mind munkakörileg. Pl. azt mondtam magamnak: nem vagyok hajlandó minimálbérért, nem bejelentve dolgozni, mert ezzel nem oldom meg a problémáimat. Ezen felül meghúztam magamban egy határt, hogy milyen állást pályázom meg, és milyeneket nem. Ami egyáltalán nem érdekel, és viszketek tőle, azt nem pályázom meg, mert nem akarok olyan helyre járni, ahonnan menekülnék.

Ez vhogy működött, és tényleg érdekes és jól fizető állásom lett, nagyon gyorsan...

A mostani állásom 7,5 óra alatt találtam, bár nem fizet olyan jól. (De nekem magasabb fizetést adtak.)

És hogy mi a sluszpoén? Nő vagyok, humán diplomával, fogyatékkal élő vagyok... Tehát azért nem olyan jók az esélyeim az álláspiacon, és mégis...

.

Igen, még egy fontos: három nagy csatornán érdemes elkezdeni állást keresni. Az egyik az ismerősök köre - tudatni kell, hogy kakiban vagy, és gondoljanak rád. A másik: a neten mindenféle álláskeresőre be kell regisztrálni, minden álláshirdetést végignyálazni, hátha az lesz a tiéd. Gyorsan kell cselekedni. Jegyzetelj, mit pályáztál meg, mert pár nap után már nem emlékszel. A harmadik: menj fel cégek oldalára, és keresd meg a karrier/állás rovatot, van-e üres pozíciójuk.

.

Amíg nincs munkád, tanulj meg vakon gépelni (nagy kincs!!!), három hónap alatt el lehet sajátítani, én is felmondási idő alatt tanultam. Nyilván nem vagyok olyan, mint egy gyors- és gépíró, de jól mutat az önéletrajzban. Kezdd felfrissíteni a nyelvtudásod, sok helyen váltanak át már a telefonban angolra.

.

Most röviden ennyi jutott eszembe...

.

Sok sikert mindenkinek, állhatatosnak kell lenni, nem szabad elkeseredni, ne adjátok fel!!!

2010. okt. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

megtaláltam az egyik motivációs levelemet, kicsit jópofára vettem (oda nem is hívtak be):

motivációs levelet írtam, kicsit azért lazábbra vettem a figurát:


Tisztelt Hölgyem / Uram!


A xxxx oldalán keresztül értesültem az Önök által meghirdetett xxx pozícióról, melyet ezúton szeretnék megpályázni a mellékelt önéletrajzommal.


Jelenleg az xxx-szel foglalkozó xxx-nél dolgozom xxxként, feladatom xxx.


A Microsoft Office-t magas szinten és napi rendszerességgel használom, jó íráskészséggel rendelkezem, korábbi munkahelyemen szerkesztettem honlapot HTML-ben, használtam a Google Analyticset. xxx szakon diplomáztam, és xxx szakon abszolváltam, rendelkezem statisztikai ismeretekkel, ismerem az SPSS-t. xxx nyelvből rendelkezem középfokú C típusú nyelvvizsgával, xxxból pedig alap C-vel.


A munkámat jól kooperálva, megbízhatóan, körültekintően és ügyfeleink megelégedésére látom el. Fontos tulajdonságom a rendszerszemlélet, a gyors és hatékony problémamegoldó képesség, a rugalmasság és a kreativitás. A meghirdetett pozícióban személyes szakirányú fejlődési lehetőséget és proaktivitást igénylő feladatokat látok.


Kérem, amennyiben önéletrajzom felkeltette az érdeklődését, biztosítson lehetőséget arra, hogy egy személyes találkozás alkalmával részletesebben bemutatkozhassak Önöknek.


Üdvzölettel: xxx


telefon: xxxxxxxxxxx

2010. okt. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!