Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rosszul esik, miért ilyen?

Nagyon rosszul esik, miért ilyen?

Figyelt kérdés

Van egy párkapcsolatom, már több mint 3 éve. Egy évvel ezelőtt meghoztunk egy számunkra igen fontos döntést: távkapcsolatba kerültünk egymástól (egyetem miatt). Az első pár hónap nagyon kiborított, hiányzott rettenetesen...

Kicsit kanyarodnék a kérdésem felé. Édesanyám folyton ellenségeskedően beszél velem, ha a párkapcsolatomról van szó, sosem lehetett erről normálisan beszélni vele, mert mindig kiabálás lett a vége. Persze egy darabig próbálkoztam, aztán már lassan úgy vagyok vele, hogy inkább semmit nem mondok el, akkor legalább csend van:( Nagyon bánt. Ma nagy örömmel elújságoltam anyukámnak, hogy jön a párom és de boldog vagyok. Mire ridegen megkérdezte, hogy "miért, jövő héten nem találkoztok?"-kérdi olyan hangnemmel, hogy érzem, minden ellenszenve és féltékenysége benne van (való igaz nov. 1 miatt jövőhéten is összefutunk otthon, de akkor mindegyikünk inkább a családjával lesz) Mindig annyira hideg és távolságtartó a témával, kezdte, hogy "miért kell költeni erre a pénzt"? (a párom hadd döntse el mire költ pénzt...ráadásul ez a második hét, hogy nem találkoztunk) Mintha fel sem akarná fogni, mennyire fontos nekem, hogy néha (mert 2-3 hetente találkozunk) a párommal töltsek pár napot...Mintha fel se fogná, hogy nekem ez erőt ad, boldoggá tesz...mintha azt akarná anyukám hogy inkább senki ne legyen mellettem...legyek egyedül, csak az "övé" és legyen nekem csak ő meg a család...most már azt érem azért itt az ideje, hogy a párom legyen a "legfontosabb" az életemben...(persze ez nem a család elhanyagolását jelenti, de azért valamikor Vele szeretném összekötni az életem.) Még azt se mondhatja, hogy az egyetemet hanyagolom a párom miatt, tavaly is a legjobb 1o között végeztem, vizsgaidőszakban másfél hónapig nem találkoztunk. Szóval van egy felelősségtudatunk, komoly kapcsolatunk és egymáshoz kötődő mély érzelem. Egy anyának nem az a legfontosabb, hogy a gyermekét boldognak lássa?

Ma meg mondtam neki, hogy annyira ellenszenvesen viselkedik, hogy legközelebb megtartom magamnak, ha örvendek valaminek...:( higgyétek el, annyira fáj ez nekem, hogy legszívesebben elsírnám magam, vagy jól kipanaszkodnám magam a páromnak...szomorú vagyok, mert szeretnék bátorítást hallani és tudni, hogy mellettem áll és támogat, ehelyett folyton azt érzem, hogy ő kifejezetten nem boldog attól, hogy nekem jó...(ezt folyamatosan érzem, és bánt, hogy egyáltalán ilyent mondok/gondolok...de tényleg ezt érzem...:()

Változtathatok, tehetek ez ellen, vagy "ez van..."?

2o-L


2010. okt. 22. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
20 évesen már nincs olyan, hogy ez van. Csak akkor ha anyád tart el, és nem is akarsz változtatni. Ha Így van és anyád nem változik, akkor sajnos alkalmazkodnod kell hozzá. Ha nem tetszik, akkor lehet menni albiba. Nem helyes anyukád viselkedése, de ha ő ilyen fajta, hát.... sajnálhatja.
2010. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy azért ilyen, ha a barátodról van szó, mert nem ismeri eléggé? Mi lenne, ha terveznétek valami közös programot, ami összehozná kicsit a családod a barátoddal?
2010. okt. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért ilyen, mert nem akarja a párkapcsolatot a barátoddal, és még alap szinten sem tudja elfogadni. Leírásod alapján süt minden megnyilvánulásából és próbál téged a pároddal való kapcsolattól elterelni.

Ennek rengeteg oka lehet. Lehet, hogy a konkrét személlyel van baja, de a szimpla irigység is vezérelheti meg még sok egyéb. Szomorú, hogy így van, de ha nem tudod megváltoztatni tényleg az a legjobb, ha távolságot tartasz tőle (nem a párodtól, hanem anyádtól). Albi, összeköltözés (akár iskolát is lehet váltani), munkát is vállalhattok. Felnőtt ember vagy. Meg kell tudnod oldani az életed szülői támogatás nélkül is. Más kérdés, hogy nem kell ellenségeskedni sem. Lehet okosan csinálni.

2010. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem lakom otthon, albérletben lakom. Csak most épp hazamennék hétvégén.

A páromat ismeri, hiszen több mint 3 éve vagyunk együtt. Sőt, szerintem a maga módján kedveli a páromat...nem lehet semmi kifogása ellene...

Érzem a szavaiból, nem is a párommal van a baja, hanem, hogy egyáltalán van...:(

annyira rossz, el se hiszitek...

2010. okt. 22. 17:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Én speciel elhiszem, de nem tudok megoldást mondani. Az, hogy te kivel kötöd össze az életed, a te döntésed. Az, hogy anyukád hogy viszonyul hozzá, az ő döntése. Azokat a köröket, amivel az ő hozzáállását rövid távon befolyásolhatod, lefutottad. Most annak jött el az ideje, hogy elfogadd a helyzetet, mégha nehéz is. Ez a te kihívásod. Építsd a saját életed, és hagyd nyitva a kaput anyukád felé, de már ne invitáld, hogy jöjjön be rajta.

Lehet, hogy annyi elég neki, ha látja, hogy a veled való kapcsolata csak akkor lesz rendben, ha elfogadja azt, amit most nem akar elfogadni, de az is lehet, hogy több időre lesz szüksége.

2010. okt. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm!...:(
2010. okt. 25. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!